Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
weysell

6 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 20:00
Adana' nın Güney Yıldızı'na Hastane Müjdesi..

Arkadaşlar Adana'mıza yeni hastanesi hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca bu hastane Adana nın en büyük özel hastanesi olma ünvanın taşıyacak. Tam rakamı bilmiyorum fakat 200 ün üstünde yatak kapasitesi olduğunu biliyorum.
Alıntı:
Adana’lı iş adamı Bülent Özülkü kentin güneyinde yer alan, TOKİ'nin kurmayı plandığı hastane projesinden çekilmesi üzerine kolları sıvadıklarını müjdeledi.
32 milyon YTL’ye mal olması beklenen özel hastanenin 8 ay gibi kısa bir zamanda hizmete girmesinin beklendiği vurgulanan sağlık kuruluşunda yaklaşık 500 kişinin de istihdam edileceği açıklandı.

Adana’nın Yüreğir İlçesi'nin geri kalmışlıkla baş başa bırakıldığını belirten Üniversal Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özülkü, kar amacını ikinci planda düşündüğünü, asıl amacın yöre halkına verdikleri sözün tutulması olduğunu vurguladı.

İş adamı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimliği ile Adana’nın Güneyine yaptığı ziyaretlerde bu bölgenin ihmale uğradığını gördüklerini belirten Özülkü şu görüşlere yer verdi:

“ Her şeyden önce Adana’lı bir yurttaş ve Adana’lı bir iş adamı olarak kayda değer bir hizmetin gelmediği, eğitim ve sağlık yönüyle de geri bırakılan bu bölgeye sırtımızı dönmemiz beklenemezdi. Büyükşehir Belediye Başkan adaylığımız sırasında verdiğimiz bir söz vardı ve biz bu sözümüzü yerine getirmek için kolları sıvadık.”

TOKİ’nin devlet hastanesi yapımı için hazırladığı yerleşim planından vazgeçtiğini hatırlatan Özülkü, bunun üzerine kendilerinin devreye girdiğini ve arsayı Adana Büyükşehir Belediyesinden 1.5 milyon YTL karşılığında satın aldıklarını söyledi.

Hastanenin 8 ay gibi kısa bir zamanda faaliyete geçeceğini de sözlerine ekleyen Bülent Özülkü toplam maliyetin 32 milyon YTL civarında olacağını belirtti.

KeremBM

6 yıl önce - Cmt 19 Oca 2008, 00:48

Bu hastanenin yeri tam olarak neresi olacak acaba veyselcim? Ben daha once polis okulunun arka tarafına yapılacağını duymuştum ama oraya da TOKİ konurtları yapıldı. Ancak yine de orada Sümerbank arazisi var yapılabilecek... Acaba bu bolgeye mi yapılacak bilgin var mı? (Buraya yapılırsa iyi olur bizim ev bu bölgede oluyo )

weysell

6 yıl önce - Cmt 19 Oca 2008, 01:04

Hastane Güney Yıldızı nın içine yapılacak. Zaten bu alan TOKİ için ayrılmış. TOKİ buraya hastane yapma sözü vermiş fakat nasıl olduysa daha sonra vazgeçmiş. Zaten Özülkü nün böyle bir girişimi birkaç aydır vardı. Sadece arazi problemli idi. Sonunda çözüldü. Eğer eviniz Güney Yıldızı'na yakınsa oldukça şanslısınız.

serkanen

6 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 13:36

Hastaneden sonra bir de sağlık merkezi açılacakmış. Arsayı büyükşehir veriyor, inşaatı ise ATO üstlenmiş.

ilgili link

Resul GUL
6 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 17:41

Alıntı:
Hastaneden sonra bir de sağlık merkezi açılacakmış. Arsayı büyükşehir veriyor, inşaatı ise ATO üstlenmiş.

Gerçekten bu haberi okuyunca sevindim..Ama neye sevindim !!! biliyor musun?

Adana yı yönetenlerin bu hizmette bereberce bir Sağlık merkezinin açılmasına katkıda bulunmalarına sevindim .

Gercekten Adana böylesi ortak projelelere aç !!
Herkez kendi borusunun ötmesini istiyor burada!!! Sanki beraberce bir seylerin üstesinden gelseler bir sey olacak ..
Adana da bunun örneğini çok gördük.. Bunlardan biraz örnek verirsek Anakent belediye si ile Alt Belediyeler arasındaki proje tartışmaları, Ondan sonra "burası benim alanım" "Şurası benım alanım "tartışmaları .. Bitmek bilmeyen karşılıklı atışmalar ... Belediyelerin eksık oldukları yerlerde ise;"Buradan Şu Belediye sorumludur" diye olan kaçınımlar .. vs ..vs..
Adana hep bu kısır tartışmaların kurbanı oldu diyebilirim

Daha az önce bir haber okudum.. Adana hipodrumu nun başka bir il e taşınması gündemdeymiş ...Neymiş efendim TJK (yanılmıyorsam ) buranın kirası için anlaşmak istemiş.... Bizim yöneticilerimiz de daha fazla "almanın" uğuna bu nimeti kaçırmak üzereler .. Bu halde hemen yöneticilerin toplanıp bir kriz masasI oluşturmaları gerekmektedir .

Yazık Adana bulunmaz bir yere ve öneme sahip bir yerdeyken ve bulunduğu konumdan dolayı çoğu "İl "e nasip olmamış yatırımları almış bir yerdeyken bizim yöneticilerimiz ise bunun bile farkında değiller ki kıymetini bile bilinemiyorlar

Umarım Yöneticilerimiz bu Sağlık Merkezi yapımında olan "birlik ve beraberliği" diğer sorunlarda da paylaşılıp çözümlemeleri dileğiyle
saygılar ..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET