Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Ayhan
6 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 15:11
Büyükşehir Belediyelerimizin Web Siteleri

Genel olarak içerik açısından çoğu büyükşehir belediyesi fena değil...

Sitenin tasarımına bakarsak İstanbul, İzmir, Kocaeli öne çıkıyor...

İçerik ve tasarım yönünden en iyi site İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sitesi. Gerçekten gösterişe kaçmadan hazırlanmış, kullanışlı, doyurucu, sade ve hoş site...

Ankara yenilenmesine rağmen yine fazla göze hitap etmiyor. Eskiye göre iyi oldu yine de.

İzmir'in sitesinde çok fazla renk kalabalıklığı var ama yine de gayet güzel. Tabii yakın zamanda değişecek, o daha da güzel olacak inşallah.

Kocaeli içerik ve tasarım açısından gayet hoş olmuş, göze güzel geliyor...

Adana, Gaziantep, Eskişehir ve Diyarbakır'ın siteleri gerçekten kötü...

Diğer belediyeler ise fena değiller. Erzurum'un sayfası hata verdiği için ekran görüntüsü koyamadım...

Tabii en önemlisi tasarımdan ziyade vatandaşa en kısa yoldan en doğru bilgiyi, en faydalı şekilde verebilmek önemli. İçeriğin zengin olması şart. Tabii sitenin hızlı açılması, diğer tarayıcılarda düzgün gözükmesi de gerekli...

Bu başlık altında fikirlerimizi belirtirsek belki faydası dokunabilir. Diğer şehirlerimizin siteleri hakkında da yorum ekleyebiliriz. Gerçekten İstanbul dahil tüm belediyelerimiz çok daha iyi siteleri hakediyorlar...

(+) Adana

(+) Adapazarı

(+) Ankara

(+) Antalya

(+) Bursa

(+) Diyarbakır

(+) Eskişehir

(+) Gaziantep

(+) İstanbul

(+) İzmir

(+) Kayseri

(+) Kocaeli

(+) Konya

(+) Mersin

(+) Samsun

Haldun Yücesoy
5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 16:36

Eskişehir yenilemiş, gayet iyi olmuş.

Sakarya, İstanbul, Bursa da gayet iyi.

Korhan KÖSEOĞLU
5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 16:40

Kocaeli ve İzmir de Web Sayfalarını yenilediler. Onların SS lerini koyarsan Ayhan abi daha iyi olur düşüncesindeyim. Kocaeli'nin sayfası çok hoşuma giden sayfalardan biri.

Ayhan
5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 16:44

İzmir'in sitesi eskisine göre daha iyi oldu. Sade, gözü yormuyor, içerik de gayet iyi.

Kocaeli'nin zaten hep iyiydi şimdi daha da iyi olmuş.

fatih civelek
5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 17:05

Ayhan Ağabeyim,

Bu arada 16 adet büyükşehir belediyemiz mevcut.

Listede Erzurum yok .. bak sonra Erzurum'lular istilâ ederler burayı ..

Bu arada çok verimli bir başlık olacağına inanmaktayım. Bu vesileyle 2 yıl sonra örneğin, arada ki bariz farklılıkları ve değişen proje ve hizmet alanlarını görebileceğiz.

Teşekkürler
fatih civelek

Ayhan
5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 17:11

İlk mesajda:

Alıntı:
Erzurum'un sayfası hata verdiği için ekran görüntüsü koyamadım...

0ğuz Lemi Tuna

5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 17:29

Sitelerin yenilenmiş hâllerinin fotoğraflarını gönderiyorum..
Erzurum eklendi.

Kocaeli

Adana

Antalya

Sakarya

Bursa

Samsun

Mersin

Konya

Kayseri

İzmir

İstanbul

Gaziantep

Eskişehir

Erzurum

Diyarbakır

Ankara

NOTLAR

* Denildiği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesi gerçekten çok hoş.
* Adana Büyükşehir Belediyesi web sitesi biraz eski geldi bana..
* Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesi reklamcı ve boş geldi.
* Sakarya Büyükşehir Belediyesi web sitesi de reklamcı ve anlamsız geldi.
* Bursa Büyükşehir Belediyesi web sitesinin teması ve renkler çok hoşuma gitti. Bilgiler taze ve güncelleniyor. Tebrikler.
* Samsun Büyükşehir Belediyesi web sitesi de eski tip geldi. Yenilenmesi gerekiyor bence. Sitenin güncellemelerinde görevli işini pek iyi yapamıyor bence. Girişteki fotoğraf güzel ama fotoğraf üzerindeki " sizin için " yazısı bozmuş..
* Mersin Büyükşehir Belediyesi web sitesi aşırı dandik ve uyduruk geldi bana. Gerçekten sadece reklam üzerine kurulmuş gibi. Bir bilgi yok. Sadece yaptıklarını saymışlar.
* Konya Büyükşehir Belediyesi web sitesinde her bilgi birbirine girmiş durumda. Yenilenmesi ve düzenlenmesi gerekiyor.
* Kayseri Büyükşehir Belediyesi web sitesi güzelmiş. Bilgiler ve haberler güncelleniyor. Fotoğraflarla ilgili wowTURKEY.com'a başvurmalılar.
* İzmir Büyükşehir Belediyesi web sitesi 2 örnek siteden biri. Gerçekten İzmir için ideal, hoş, sade ama doğru bilgilerin gayet güzel bir biçimde dizildiği hârikulade bir site. Tebrikler İBB.
* İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesi doğal olarak karışık bir durumda. Ama yeteri kadar bilgi var. Her şey mevcut ama biraz daha bakım lâzım. Başarılar.
* Gaziantep Büyükşehir Belediyesi web sitesi çok eski ve basit geldi bana. Acilen el atıması lâzım. En kötü durumdaki büyükşehir belediye sitesi...
*Eskişehir Büyükşehir Belediyesi web sitesini teması ve efektleri çok güzel. Yılmaz Büyükerşen yine iyi bir iş çıkarmış. Ama güncellemeler yok denecek kadar sık değil. El atılması lâzım.
* Erzurum Büyükşehir Belediyesi web sitesi de tema olarak hoş. Ama bana boş geldi. Yani Erzurum: Hoşsun ama boşsun.
* Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi web sitesi gerçekten güzel hazırlanmış ama bir Türkiye gerçeği olarak adım atılmış orada kalınmış. İpin ucundan biraz daha tutmaları lâzım.
* Ankara Büyükşehir Belediyesi web sitesi Ankara için az geldi.

İyi günler..

Oğuz Lemi TUNA

Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Sal 22 Eyl 2009, 19:34

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İnternet stesini bende çok beyeniyorum.Gayet açık ve göze çok iyi hitap eden bir site.

Abdurrahman

4 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 01:31
En Şık Site Hangi Büyükşehir Belediyemizin

İSTANBUL
www.ibb.gov.tr

ANKARA
www.ankara.bel.tr

İZMİR
www.izmir.bel.tr

BURSA
www.bursa.bel.tr

KONYA
www.konya.bel.tr

ANTALYA
www.antalya.bel.tr

ADANA
www.adana-bld.gov.tr

KAYSERİ
www.kayseri-bld.gov.tr

ESKİŞEHİR
www.eskisehir-bld.gov.tr

KOCAELİ
www.kocaeli.bel.tr

SAKARYA
www.sakarya.bel.tr

ERZURUM
www.erzurum-bld.gov.tr

DİYARBAKIR
www.diyarbakir.bel.tr

GAZİANTEP
www.gaziantep-bld.gov.tr

turgutakbaş
4 yıl önce - Sal 17 Ksm 2009, 01:38

antalyanın sitesi oldukça kötü maalesef ... hem şıklık babında hem de içerik babında ...

antalyadayken oldukça sıkıntısını çekiyorum ... istanbulun sitesi gibi bir içeriği arıyor insan

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET