Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Özel Halk Otobüsleri (ÖHO)
123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 1
kemalcanhakkı

11 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 16:55
KOC » Kocaeli Özel Halk Otobüsleri (ÖHO)

Pek Cogumuzun Sevmedigi Kullanmak İstemedigi Ama Kocaeli Kent Trafigi İçin Cok Onemli Olan Ozel Halk Otobuslerinin Fotolarını,Bilgilerini Cok Fazla Abartmadan Sikayetleri Bu Baslıkta Toplayabiliriz

(+)

(+)

Tacettin TEZER

11 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 17:39

S.S. 6 Nolu Şehiriçi Dolmuş Taksiciler Kooperatifi

İrtibat Bilgileri

Adres : İnönü Caddesi Cumhuriyet Parkı Ataer İşhanı N0:184 Kat : 2 İzmit
Telefon : 324 56 17

32 adet araç ile 4 ayrı güzergahta hizmet vermektedirler.

Gültepe - Baç Kavşağı
Cezaevi - Sanayi
Şirintepe - Bekirpaşa
Plaj Yolu - Bekirpaşa

(+)

İZMİT LİSESİ ÖNÜNDE GÜLTEPE - BAÇ KAVŞAĞI ARACI

Tacettin TEZER

11 yıl önce - Cmt 09 Şub 2008, 17:32

S.S. 10 Nolu Körfez Otobüsçüler Kooperatifi

İrtibat Bilgileri

Adres : Güney Mahallesi Organeral Eşref Bitlis Caddesi Tan Sokak No:2 Kat:3 / Körfez
Telefon : 527 40 17

112 adet araç ile 6 farklı güzergahta hizmet vermektedirler.

Yarımca Altyol - İzmit Terminal
Çamlıtepe - İzmit Terminal
95 Evler - İzmit Terminal
İlimtepe - Tütünçiftlik - İzmit Terminal
Bölge Trafik - Kirazlıyalı - İzmit Terminal
Körfez Şehiriçi Ring

(+)

95 EVLER SAPAĞINDA YARIMCA ALTYOL - İZMİT TERMİNAL ARACI

adem hrd

11 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 18:42

hele şükür izmitide ele alan birisi çıktı izmitte otobüs bolluğu var ama her nedense kimse ilgi göstermiyor ben şu an istanbuldayım fakat izmit bahçecikliyim ve c1833 aracın sahibiyim bizim koperatifin kuruluşundan bugüne 50 nc ler yapma mersedeslerin resimlerini yakında yükleyeceğim SS 93 NOLU BAHÇECİK İZMİT KOPERATİFİ kendisini günden güne yeniliyerek hizmete devam ediyor

İsmailTaymur

11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 00:38

C - 1833

(+)

(+)

cenk4174
11 yıl önce - Prş 22 May 2008, 18:22

bazılarının hoşuna gitmeye bilir ama kocaelide minübüslerin tamamıyla ulaşımdan kaldırılması gerekir.ama bunu yapacak baba yiğit nerde? herkes oy kaygısında ama asıl olan kentin menfaatleridir geri kalan sadece teferruattır.bir dönem 2 minübüsün 1 otobüs olacağı söyleniyordu.O proje ne oldu bilgisi olan varmı?

kemalcanhakkı

11 yıl önce - Cum 23 May 2008, 00:57

Alıntı:
hele şükür izmitide ele alan birisi çıktı izmitte otobüs bolluğu var ama her nedense kimse ilgi göstermiyor

İlgi Gosterecek Otobus Varmı? Hepsi Dokuluyor İzmitteki Bolluk Otobusmu Bunlara Otobusmu Denilıyor? Türkiyedeki En Kotu Kara Ulasım Sistemi İzmitte Emin Olun

ertugrul_112233
11 yıl önce - Cum 23 May 2008, 10:32

Alıntı:
Türkiyedeki En Kotu Kara Ulasım Sistemi İzmitte Emin Olun

ulaşım sistemine büyükşehirin neşter atma zamanı gelmiştir.İZMİT kenti türkiyede her alanda ilk 6 kentten biridir ama ulaşımda maalesef belediyenin yanlış kararı yüzünden çağdışı kaldık.bundan 10 yıl evvel istanbul ,ankara,izmirden sonra metroyu konuşan ve yapacak 4.şehir bizken hep bu vurdum duymazlık yüzünden hangi şehirler metro yaptı isim vermeyim biz nerede kaldık bunu düşünmek lazım.

prensofpers_
11 yıl önce - Cum 23 May 2008, 13:11

Tacettin arkadaşım mesajlarını takip ediyorum ulaşım hakkında en fazla bilgi sende var.bizleri aydınlat dünkü gazetelerde minübüsçülerin zam talebine yapılan yorumları okudum %90 ı minübüslerin kaldırılması yada metro vs.yorumlar yapmış.
büyükşehirin bu konuda bir çalışması varmı aydınlatırsan sevinirim.

emre alb
11 yıl önce - Cum 23 May 2008, 16:15

KBB nin 2007-2011 yıllarındaki hedeflerini kapsayan bir "stratejik plan" ı var. İnternet sitesinde mevcut.

http://dokuman.kocaeli.bel.tr/KBB_STRATEJIK%20PLAN_SON.pdf
Direk tıklayabilir ya da farklı kaydet diyebilirsiniz. Fakat şu aralar server yavaş, dosya boyutu da 36 mb)

2011 yılına kadar ki hedefler içinde toplu taşımanın iyileştirilmesi de var. Bunun an önemli ayağını da raylı sistem teşkil ediyor. 2011 yılına kadar raylı sistemin tamamlanması hedefi var. Ancak bunun için bütçeden ayrılmış rakam 10 milyon ytl. Ayrıca 2011 e sadece 3 yıl var, hadi diyelim proje tamam, hemen başlanılsa ancak biter, kolay işler değil bunlar.

Alıntı:
İlgi Gosterecek Otobus Varmı? Hepsi Dokuluyor İzmitteki Bolluk Otobusmu Bunlara Otobusmu Denilıyor? Türkiyedeki En Kotu Kara Ulasım Sistemi İzmitte Emin Olun

Bu sözlere kesin katılıyorum. Hep ben de dile getiriyorum. Sanırım pek önemli bir mesele olarak görmüyor bunu KBB. Aynı şekilde vatandaş da öyle.

Toplu taşıma hizmetini yerine getirmek belediyelerin en asli görevlerinden birisidir. Belediyeler bunu ister doğrudan kendileri yerine getirirler, ister kişi ya da şirketlere kısmen ya da tamamen devrederek denetim görevini üstlenirler. Dünya genelinde toplu taşıma hizmetini çoğunlukla belediyeler kendileri verirler. Ama vermiyor iseler bile tam bir düzeni ve sağlıklı hizmeti temin etmek zorundadırlar.

Şimdi yaz sıcakları başladı. Hastasını yaşlısını hiç karıştırmıyorum. Genç ve sağlıklı bir insan olarak günde 2 ya da bazen 4 kez ortalama 20 şer dakikadan bu araçlarla yolculuk etmek, ve bunu yaparken de kuralsızlıklar yüzünden gerim gerim gerilmek yüzünden yorgun düşüyorum, zamanımı verimli kullanamıyorum, yıpranıyorum. Benim gündelik yaşamımı çekilmez hale getiriyor İzmit'in bu taşıma işi.

Tamam, mazot fiyatları pahalıdır, ülke şartları bellidir. Bir Japonya, Almanya standartını beklemiyorum. Ama bu ülkenin büyüğünden küçüğüne başka şehirlerine bakıyorum, hemen hepsinde (sorunlar olmakla birlikte) toplu taşımanın kalitesi Kocaeli'den yüksek. Belediyelerin iyi kötü çabaları, çalışmaları var. Bir otoritenin varlığı belli. Pek çok şehir maddi yetersizliklere rağmen yatırımlar yapmaya çabalıyor. Pek çok kentin tek bir battı çıktısı yok ama adam gibi toplu taşıması var.

Ama benim bildiğim bu şehirde hiç öyle bir otorite olmadı. Olmayacak da sanırım. Aymazlık diz boyu. Tacettin Bey'in bu sayfalarda bizlerle paylaştığı ve hatta önerileri alarak şekillendirdiği yeni hat tabelalarını bile astıramadı ÖHO lara bu yerel idare. Nerde 2 midibüs yerine bir otobüs, nerde raylı sistem işi...

sayfa 1
123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara