Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
yılmaz büktel

12 yıl önce - Sal 29 Oca 2008, 17:41

Varyanttan bir görünüm. geri planda eskinin Konak meydanı daha otobüs tarlasının izi bile yok. ön planda varyantı inen ve çıkan birer minübüs görülüyor. çıkan Commer, inen yanılmıyorsam Ford olmalı. Fordun az ilerisinde arkasından gördüğümüz büyük harfler petrol ofisi reklamına ait. Tarlanın oluşumunun başlangıcında, akşam alacasında durağa geldiğimizde, varyantın yeşilliğini ışık bahçesine çeviren bu reklamlar da izmirin başka bir rengi idi. gece tamamen inince varyant yolları görünmez olurken reklamlar iyice ön plana çıkar ve varyantı kullanan araçların far ışıkları da ateş böceklerinin ışıkları gibi karanlıkta süzülürlerdi.

(+)

yılmaz büktel

12 yıl önce - Cum 08 Şub 2008, 12:05

Bu eski Karşıyaka kartında Minibüslerin belki detaylarını göremiyoruz ama Karşıyaka sahilindeki durakların konumunu görebiliyoruz. Ancak çok iyi bilmiyorum ama bunlar Karşıyaka hatları değilde Menemen dolmuşları gibime geliyor. bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

(+)

Tufan Atakişi

12 yıl önce - Cum 08 Şub 2008, 16:28

Sayın Büktel'in gönderdiği kartpostalda iskelenin sağ tarafında Bostanlı dolmuşları, yanında Alsancak'tan geçen 7 kişilik steyşin dolmuşlar, onların yanında ise Konak minibüsleri vardı. Menemen dolmuşlarını hatırlayamadım.

Mehmet Adıyan
12 yıl önce - Pzr 10 Şub 2008, 20:56

BUCA adlı kitapta Bolca Buca-Konak hattına bağlı bulunan minibüslere bakabilirsiniz

Murat Caner
12 yıl önce - Pts 11 Şub 2008, 13:57

Aman geçmişseverliği bile kötü. Bırakın geçmişte kalsın. . İzmir ulaşımı için çok önemli karar minibüslerin kent dışına alınması. Keşke Kocaeli'nde de bunu yapabilsek.

Burak722
12 yıl önce - Pts 11 Şub 2008, 14:13

süpermiş bu minibüsler keşke eskiden kalma olsada bi kaçtane kullanılsa nostalji şeklinde teşekkrler bilgiler için

vahitsan

12 yıl önce - Cum 15 Şub 2008, 16:44

Tarihini tahmin edemediğim bir İzmir kartpostalından nostaljik araçların ve birde minibüsün bulunduğu detay.

yılmaz büktel

12 yıl önce - Cum 15 Şub 2008, 17:31

Konak pier(esli balık hali,) ile Cumhuriyet meydanı arasında uzanan İzmir limanı rıhtım ve yolun hakimi gibi gelen minibüste balta burun renaultlardan biri görülüyor.
İzmirin tüm yükleme işleri Alsancak limanının yapımından evvel buradan yapılıyordu diye biliyorum. Büyük yolcu gemilerinden yanaşabilenler mendireğe bağlanıyor ya da açıkta demirliyor ve karaya başka nakil vasıtaları ile aktarılıyordu. ama o günlere yetişemedim.

berent
12 yıl önce - Cmt 16 Şub 2008, 02:38

Yılmaz abi, fotoğrafta yolun üzerinde ray gibi bir şey görünüyor. Yanılıyor muyum?

Saygın ÖNGEN

12 yıl önce - Cmt 16 Şub 2008, 12:00

Bana elektrik telleri gibi geldi

sayfa 2
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege