Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
İzmir ESHOT'un Havalimanı Otobüsleri
« önceki   123 ... 131415 ... 313233   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Havalimanı hattından/otobüslerinden memnunmusunuz ?
A-) Evet Memnunum
48.7%
 48.7%  [110]
B-) Hayır Memnun Değilim
10.6%
 10.6%  [24]
C-) Bilmiyorum,Henüz Binmedim
40.7%
 40.7%  [92]
Toplam Oy : 226

Efecan
6 yıl önce - Pzr 16 Ksm 2008, 14:06

Yeni 202 Cumhuriyet Meydanı-Adnan Menderes Havalimanı ve 204 Bornova Metro-Adnan Menderes Havalimanı hatları açılınca kısa sürede hatlarda aksamalar başladı.Çarşamba günü 200 Mavişehir-Adnan Menderes Havalimanı hattının Mavişehir'den 07:20 seferinde 2004 BMC Belde 260-CB vardı.Y

eni hatların açılmasından dolayı yedek olarak sadece 1 adet BMC Belde 280-SB kaldı.Herhangi bir arıza veya özel görev söz konusu olduğunda Adnan Menderes Havalimanı'na giden hatlarda sık sık ESHOT'un filosundan BMC Belde 280-SB dışında sık sık araçlar göreceğiz.

Bu arada 200 Mavişehir-Adnan Menderes Havalimanı hattında çalışan 3 araca güzergah değişikliğini belirten tabelalar koyuldu.Hatırlayacaksınız,önceden 200 Mavişehir-Adnan Menderes Havalimanı hattında çalışan araçlara koyulan tabelalarda Efes Oteli-Alsancak-Karşıyaka-Bostanlı-EGE Park yazıyordu.Şimdi ise 3 araçta "Karşıyaka-Bostanlı-EGE Park" yazılı tabelalar mevcut.Bunun neticesindede gün geçtikçe yolcu sayısı artmaya başladı.

200 Mavişehir-Adnan Menderes Havalimanı
15:20 Seferi
2007-055

Ekrem kara
6 yıl önce - Pzr 23 Ksm 2008, 18:39

202 Cumhuriyet Meydanı-havalimanı

Efecan
6 yıl önce - Pzr 23 Ksm 2008, 20:15

Bu Cumartesi bir işimi halletmek ve ESHOT'un yeni açtığı 204 Bornova Metro-Adnan Menderes Havalimanı hattını görmek için İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ndeydim.Havalimanı'ndan gelen ve Havalimanı'na giden 2 otobüsüde gözlemleme imkanım oldu.

Öncelikle şunu belirteyim,Adnan Menderes Havalimanı'na çalışan otobüslerde ve Havalimanı hatlarının güzergahlarındaki ana duraklarda hatları tanıtma amaçlı yazılar bulunuyor.Bir önceki mesajımda yazının fotoğrafını koymuştum hatırlayacaksınız.Otobüslere gelecek olursak;

Adnan Menderes Havalimanı'ndan Bornova Metro'ya giden otobüs,25-30 dakika arasında İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne varıyor.Cumartesi günü Adnan Menderes Havalimanı'ndan gelen araç 12.27 sıralarında İzotaş'ta idi.Otobüsü uzaktan gördüğüm için yolcu sayısına bakamadım.

Cumartesi günü Bornova Metro'dan Adnan Mendres Havalimanı'na giden otobüsün 12.40'da İzotaş'ta olması gerekirken,araç 12.46'da İzotaş'a giriş yaptı.5 dakika içinde yolcularını aldıktan sonra 12.51'de İzotaş'tan kalkış yaptı.Otobüsün yolcusu hattın yeni açılmasına rağmen bir hayli fazlaydı.Hatta otobüs tam doluydu desem yeridir.Otobüs kalkarken farkettim,otobüsün yan camında bulunan dijital tabelanın üstünde duraklarda asılı olan yazıdan mevcuttu.

2007-054

(+) 204 Bornova Metro-Adnan Menderes Havalimanı

Eren D
5 yıl önce - Sal 23 Arl 2008, 15:02

Ekrem kara
5 yıl önce - Prş 01 Oca 2009, 20:54

Eren D
5 yıl önce - Cmt 10 Oca 2009, 20:35

silinsin

En son Eren D tarafından Pzr 11 Oca 2009, 10:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tolga24
5 yıl önce - Cmt 10 Oca 2009, 22:40

Egeray tamamlanınca 200 hattı seferden kaldırılır mı acaba? Egeray da güzergahın tamamından geçiyor olacak aynı güzergahta hem otobüs hem metro mantıksız olur. 200'de çalışan araçlar da 202 ve 204'e dağıtılır artık herhalde. Ya da yeni hat mı açılır?

wilburs
5 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 01:31
havaalanı servisleri

Cumartesi Günü bende karşıyaka iskeleden Mavişehir - Havaalanı 200 servisine bindim. karşıyakadaki iskele duraklarının en sonundan yolcu alıyor.

Araç Alaybey-tersane ve Bayraklıya uğradıktan sonra Alsancağa sapmadan Yeşildere yolundan direkt havaalanı yönüne devam etti.

sanırım Havaş servisinden daha çabukta havaalanına vardı. ( ben Orcaner- karabağlarda indim )

diğer servislerde Cumhuriyet Meydanından ( 202 )ve Bornova Metro-otogar ( 204 )durağından kalkıyormuş. ve bu araçlar nerdeyse 24 saat , saat başı var.

yani havaalanına 3 ayrı Belediye Otobüsü gidiyor ( şimdilik )

kent kart 2.7 TL

200 - MAVİŞEHİR - HAVAALANI Güzergah: (MAVİŞEHİR-KARŞIYAKA İSKELE-ALTINYOL-YEŞİLDERE-KARABAĞLAR-ULAŞTIRMA-HAVAALANI)

HAVAALANI - MAVİŞEHİR Güzergah: (HAVAALANI-ULAŞTIRMA-KARABAĞLAR-YEŞİLDERE-ALTINYOL-KARŞIYAKA İSKELE-MAVİŞEHİR)

202 - CUMHURİYET MEYDANI - HAVAALANI Güzergah: (EFES OTELİ-S. NEVRES BULVARI-MONTRÖ-LOZAN-VASIF ÇINAR-CUMHURİYET BULVARI-M. KEMAL BULVARI-ÇEŞME OTOYOLU-SERBEST BÖLGE-HAVAALANI)

204 - BORNOVA METRO - OTOGAR - HAVAALANI Güzergah: (AYDIN OTOYOLU-OTOGAR-AYDIN OTOYOLU-SERBEST BÖLGE-ULAŞTIRMA-HAVALİMANI)

ne diyebilirim... İzmir Belediyesine Teşekkürler. gecikmiş ama ekonomik bir imkan.

tugay nurhan
5 yıl önce - Pzr 18 Oca 2009, 13:26

TURAN YUNUS
5 yıl önce - Pzr 18 Oca 2009, 15:59

ben denizliden otobüsle izmire gelip havalimanına gidicemde nasıl olacak hiç bir bilgim yok nasıl neyle nerden gidilir yardımcı olursanız sevinirim

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege