Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Halep arasında hızlı tren - [ULAŞIM]
« önceki   123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Emir Ali Enç

9 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 21:05

Gelişmeler çok güzel.

Ayriyeten aldığım haberlere göre ilk planda başlayacak olan Mersin - Halep hattındaki dizinin vagonlanı Sûriye Demiryolları'nın Osmanlı'dan kalma restore edilmiş nostaljik vagonlarından olacakmış.

Benim gibi bir Halep aşığı için bu gerçekten çok güzel bir haber.

Onun dışında Gökçe'ye katılıyorum, lütfen başlığın adını değiştirelim, 160 km/s konvansiyonel hızdır.

Ayhan Sahin

9 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 00:59

bu demiryolu haberi cok güzel bir haber .dost ülke suriye ile ortaklasa bir proje 2010 yilinda bitecekmis . demir yollarinin ne kadar degerli ve emniyetli bir ulasim araci oldugu artik tamamen anlasildi arkasi gelir. biz artik türkiyenin her yerine hizli tirenle gitmek istiyoruz artik bunu yapacak gücteyiz

sarapciserkan
9 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 02:00

Çok güzel bir proje birde suriye Türkiye'ye vize uygulamasını kaldırsa daha iyi olacak

Ömer Humanızlı
9 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 02:30

Alıntı:
Çok güzel bir proje birde suriye Türkiye'ye vize uygulamasını kaldırsa daha iyi olacak

Kısa süreli geçişlerde sadece pasaport yeterli oluyor sanırsam, valilikler arasında ki bir protokol buna imkan sağlıyor.

Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 16:59

Alıntı:
biz artik türkiyenin her yerine hizli tirenle gitmek istiyoruz artik bunu yapacak gücteyiz

ilginç bir cümle olmuş yeni fikirler ortaya çıkabilir. istanbul da yolun orasından metrobüsler gidiyor. bizde şehirlerarası otobanlarda yol ortasından hızlı trenler yapamazmıyız ya da ben çok mu hayalcı oldum.

tawfick
9 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 00:31

Ben de sizin gibi otoyolların ortasında hızlı tren gitmesini düşünmüşütüm.ama o istanbul ankara arasına olmazda (araç trafiği açısından ) G.Antep Adana arasına olabilir bence daha sakin olduğu için

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 00:57

Düne kadar terristere yardım ve yataklık yapmak zorunda kalan Suriye, doğru politikalarla bugün dost ülke konumuna geldi. Bir ülkeyi kazandık. Suriye'ye ihracatımız inanılmaz arttı. Avrupa'ya ihracatımız krizden dolayı azalırken, Suriye, Irak ve İran'a ihacatımız artıyor. Bundan dolayı buralara demiryolları yapmak çok güzel olacak. Devamı gelmeli.

1-Gaziantep-Halep'le kalmamalı Şam, Ürdün ve Filistin üzerinden Hicaz'a kadar inmeli.

2-Türkiye'den Bağdat ve Basra'ya demiryolu uzanmalı.

mebes
9 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 11:56
vize

Vize konusunda kesin bir bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.Daha önceden konsolosluktan alınmasımı gerekiyor yoksa kapıdanda alınabiliyormu.
Benim bildiğim kadarıyle belli günlerde (bayram vb) pasaport veya valiliğin verdiği belgeyle geçiş yapılabiliyor.Normal turistik seyahat veya iş için yapılacak geçişlerde vize problemi nasıl hallediliyor ?

Furkan K.
9 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 20:40

Tren yolu yapılırsa Halep'e günübirlik giden çok sayıda Türk vatandaşı var hem onlar için de bir kolaylık olur.

En büyük dileğim ise Hicaz Demiryolu'nun yeniden canlanması.

Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Pzr 15 Mar 2009, 14:32

Alıntı:
Tren yolu yapılırsa Halep'e günübirlik giden çok sayıda Türk vatandaşı var hem onlar için de bir kolaylık olur.

En büyük dileğim ise Hicaz Demiryolu'nun yeniden canlanması.

evet ya şu suriye konsolosluğunun işide hafifler o zaman

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM