Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Baki KARAKOÇ
13 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 16:55
İzmir'e Sağlık Üniversitesi Önerisi


Alıntı:
İl Genel Meclisi Başkanı, projenin EXPO'ya büyük katkı sağlayacağını söylediİl Genel Meclisi'nde, EXPO için İzmir'de Sağlık Bilimleri Üniversitesi kurulmasına yönelik temenni kararı çıktı. İl Genel Meclisi'nin dünkü oturumunda, Meclis Başkanı İsmail Yılmaz, EXPO sürecine olumlu bir katkı sağlayacağı düşüncesiyle, İzmir'de Sağlık Bilimleri üniversitesi kurulması amacıyla önerge verdi.
Yılmaz, son yıllarda sağlık alanında çok önemli gelişmeler yaşanmasına rağmen, özellikle eleman ihtiyacında sıkıntılar yaşanmaya devam ettiğini belirterek, "Bu sıkıntılar, yeni bir üniversite kurulduğu takdirde ortadan kalkacaktır. İzmir'de yalnız 2 tıp fakültesi varken, Ankara'da 6 tıp fakültesi bulunmaktadır. Ana konusu sağlık olan EXPO adayı İzmir'de sağlık alanında ağırlıklı bir devlet üniversitenin kurulması da, sağlık alanında yaşanan güçlüklerin üstesinden gelebilmede katkısı olacağına inanıyorum" dedi.

Çeşme'ye yurt
Meclis, Çeşme'de ortaöğretim öğrencilerinin yararlanabileceği 200 kişilik yurt yapılması için karar aldı. CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Berksü, yapılacak yurttan, Çeşme'de okuyan birçok öğrencinin faydalanacağını belirterek, "Meclisimiz bu projeyi Vilayetler Hizmet Birliği ile birlikte ortak gerçekleştirilecek. Bu yurt 2.5 milyon YTL'ye mal olacak. Meclisimiz bu proje için 1.5 milyon YTL'lik ek bütçe ayırdı" diye konuştu.
İl Özel İdaresi tarafından yapılan tüm işlerde, 'İzmir İl Genel Meclisi kararıyla, İl Özel İdare Kaynakları ile yapılmıştır' ibaresinin konulması için, CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Berksü ve AK Parti Grup Başkan Vekili Ali Naci Erdem tarafından önerge verildi. Ayrıca, İl Özel idare'ye ait özel bir amblem yapılması için önerge verildi.

http://www.yeniasir.com.tr/ya2008/01/05/index.php ...lum=gunluk

Özel hastaneler açısından istanbul, tıp fakülteleri açısından ankaranın lider olduğu söylenebilir. Teması "Herkes için Sağlık" olan bir EXPO adayı şehrede bu yakışırdı. Ülkemizin ilk Sağlık Üniversitesi İzmirimize gerçektende çok yakışır. Umarım gerçekleşir.


mertoviçizmir

9 yıl önce - Prş 14 Nis 2011, 19:30

sehrimize saglık üniversitesi adı altında ŞİFA ÜNİVERSİTESİ kurulmustur.. bu sayfanın önemi kalmamıstır silinebilir

Baki KARAKOÇ
9 yıl önce - Prş 14 Nis 2011, 20:34

05 Oca 2008

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet