Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Ayvalık Tostu ve Diğer Lezzetler
123 ... 454647   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Haldun Turan

10 yıl önce - Cum 04 Oca 2008, 01:37
Balıkesir - Ayvalık Tostu ve Diğer Lezzetler

Sadece ayvalık da avalanabilen tadına doyulmayan bir balıktır.Papalina, ilk bakışta hamsi’ye benzetebileceğiniz ufak bir balık.Aynı familyadan gelselerde lezzetleri tamamen farklı olmakla birlikte papalina yerken kılçıklarını ayırmanız gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır.Yapısı nedeniyle oldukça yumuşak iskeleti olan papalina kuyruğu kafası ile birlikte adeta bir çerez gibi yenir.Özelliklede meze olarak Cunda adası restauranlarında çok tercih edilmektedir.Av yasapının bitmesi ile birlikte balıkçılar Papalina dolu teknekleri ile gelirler sahile bu balıkların bir çoğu restaurant sahipleri tarafından alınır.Geri kalanlar için ise ufak bir yarış başlar.Cunda da papalina yiyebileceğiniz en güzel ay Ağustos ayıdır henüz av mevsinin bitmesi ile taze taze yiyebilirsiniz.resimi geçen yaz ki tekne turundan çektim.

(+)

Haldun Turan

10 yıl önce - Cum 04 Oca 2008, 18:05
Balıkesir - Ayvalık - Ayvalık Tostu ve Diğer Lezzetler

meşhur ayvalık tostunu tabi ki en iyi ayvalıkta yiyebiliriz.resimler ayvalıkta ki tostçuların bulunduğu sokaktandır.

(+)

(+)

(+)

(+)

Haldun Turan

10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 01:49

sarımsaklıda tanınmış bir ayvalık tostçusunun resimi.

(+)

Haldun Turan

10 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 04:12
Ayvalık merkezde bulunan Aranan Köfteci

Ayvalık merkezde yer alan halin içinde bulunan Aranan Köfteci,uygun fiyatlarıyla hoş bir halk köftecisi.ayvalığın muhteşem zeytinyağından yaptıkları piyazı da gerçekten süper.resimi 2007 yazında çekmiştim.yolu ayvalığa düşenlere bu köfteciyi şiddetle öneririm.

(+)

Haldun Turan

10 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 22:10
Deniz Börülcesi

egeden çıkan deniz börülcesi hoş bir lezzete sahiptir.sarımsaklı limonlu ve sarımsaklı yoğurtlu olarak yapılabilir.resimi 2007 yazında ayvalık cunda adasında ki bir balık restaurantında çekmiştim.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 454647   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler