Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Modifiye yerli araçlar..Yaratıcılık eserleri
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
faruk_kan

11 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 22:14

06 mju 06 bu plakayı youtube'a girerseniz, hangi markalara kafa tuttuğunu hayretle izlersiniz. bu araç tofaş ile dalga geçenlere inat modifiye edilmiş ve sayısız yarışta birincilikleri olmuştur. aracın modifiye edilmiş haldeki gücü 400 hp . bir kaç örnek benden...

semih89
11 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 23:09

Türkiye modifiye sektöründe son bir kaç yıldır gerçekten çok büyük işlere adım attı ve hala atıyor. Bu sayfada genelde şahinlere falan yer verilmiş. Herkes bütçesinin el verdiğince birşeyler yapmaya çalışıyor tabi zevkler renkler tartışılmasa da çok vasat araçlar yapıldığı gibi yurt dışındakileri aratmayan çok çok fazla araç var ülkemizde. Sadece İstanbul'da değil hiç beklemeyeceğiniz bir çok şehirde bu hobi güm geçtikçe artıyor. Ben yakamı kurtardım bu hastalıktan , size de bulaşması dileğiyle

faruk_kan

11 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 23:29

Alıntı:
Bu sayfada genelde şahinlere falan yer verilmiş. Herkes bütçesinin el verdiğince birşeyler yapmaya çalışıyor tabi zevkler renkler tartışılmasa da çok vasat araçlar yapıldığı gibi yurt dışındakileri aratmayan çok çok fazla araç var ülkemizde

konu başlığı yerli araçlar için ve sitede yerli malların konuları olması gerektiği için genelde tofaş resmi koyuldu. zaten diğer yabancı markalarda konuya dahil olsaydı bu sayfanın sonu gelmezdi. ama gerçektende son zamanlarda dediğiniz gibi türkiye modifiye konusunda başka ülkelerle yarışır hale geldi...

kemalsoylemez

11 yıl önce - Prş 03 Oca 2008, 23:42

Wow'un en sevdiğim yanı bu sitede kimse "Güzel bir başlık, şimdi hemen google'ye gireyim, görsellerde modifiye araç aratayım. Bulduklarımı Wow'a yükleyeyim." demez.
Wow'cular ellerinde fotoğraf makinesi sokaklarda dolaşıp ilginç fotoğraflar çekip yüklerler.
Değil mi?

_serhat

11 yıl önce - Cum 04 Oca 2008, 04:36

Bildiğimi sandığım bu konu üzerine biraz da benim katkım olsun istedim

Başlığın gerçek anlamı ile paylaşılan bazı fotoğraflar arasında bir çelişki söz konusu...Modifiye ile aksesuarı birbirine karıştırmamak gerek.. Modifiye etmek güçlendirme anlamına gelir, aksesuar ise malum bir takım eklenen estetik güzelleştirme ekipmanları , jant ,kanat ,boya vs.

Uzun yıllarımı ralli parkurlarında ve oto sanayiilerinde geçirdiğim için, ülkemizde gerçek modifigasyon işinin tam manası ile yapılmadığını söyleyebilirim. Otomobiline alçaltılmış süspansüyon ile 16-17 inç jantları takan, hava filitresini çıkartıp yerine KN filitre takan veya motora forget pistonlar ile bir turbo takan vatandaş ,otomobiline modifiye yaptığını düşünüyor, yanlış

Tam anlamı ile modifiye yapılmayan veya bilinçsiz modifiye yapılan otomobiller çok kolay birer ölüm makinası haline gelebilirler !!!!!!!!!!!!!!! Bir otomobil ne kadar çabuk hızlanıyorsa , o kadar çabuk durabilme özelliğine ve o kadar güvenli viraj alma özelliğine sahip olması gerekir, kasa güvenliği işin olmazsa olmazlarının başında gelir.

Yukarda vermiş olduğum örnek Anadol, ülkemizde modifiye edilmiş en iyi yerli otomobi diyebilirim.. 200 Hp civarında tahmin ettiğim bu otomobil her yönü ile harika bir modifiyeye sahip

Bu 131 ise benim en son 1997 Yeşil Bursa rallisine katıldığım Abarth dır. Bu otomobile sonradan uygulanan bir modifiye olmamıştır , çünkü kendisi aynı bu şekilde, hiç bir ilave yapılmaksızın fabrikadan modifiyeli bir ralli otomobili şekli ile sadece 200 tane üretilmiştir Yani ,modifiye bu kadar önemli ve zor bir iştir..

Aktoprak
11 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 17:08

(+)

(+)

Harika bir Murat 124

En son Aktoprak tarafından Prş 21 Şub 2008, 17:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

emrah_arslan

11 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 17:55

bikaç paylaşımda benden

(+)

(+)

img]http://wowturkey.com/tr210/masalc_n_gt13bg.jpg[/img]

Aktoprak
11 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 23:09

(+)

BMC Sport

Erkut A.
11 yıl önce - Cum 22 Şub 2008, 02:06

Birzamanlar sitemizde başka bir başlık altında sizlerle paylaşmış olduğum ve (ülkemizde) "modifiye araçlar" ile ilgili güzel bir kısa-filmi bu başlığada koymayı uygun gördüm.

Filmin sonunda geçen şu söz özellikle çok hoşuma gitmişti : "Modifiye´de biryere kadar abi" ...

Alıntı:
Şayin

Arkadaşlar bu kısa-metraj filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Türkiye'de otomobil modifiye konusuna eğilmiş ilk film projesi!
Yönetmen Kadir KÖYMEN ve öğrencileri çekti, Mustafa Bilgin ve Özgür Keçeci oynadılar! (Kadir Köymen film Okulu ANKARA)

Part1

Part 2

kaynak(sitemizden)

Saygılarımla.

Hikaya

11 yıl önce - Cum 22 Şub 2008, 02:43

Son videoyu yükleyen arkadaşın ellerine sağlık. Gece gece beni güldürdü
Son yıllarda modifiye merakı gerçekten arttı. Tahminime göre NFS oyunlarında böyle bölümler vardı, modifiye ile ilgili. Esinlenme oradan kaynaklandığı sanıyorum...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM