Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Ozan Ozer
10 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 14:20

Pamukkale filosu Görsel

serkan90
10 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 17:12

fantom nakliyat ile pamukkale'nin nasıl bir anlaşması bulunuyor ? fantom nakliyatın diğer firmalardada otobüsleri var mı ?

Mehmet Adıyan
10 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 20:17

Önceden Kamil Koçta arabaları vardı.Sonradan birer birer Pamukkaleye geçtiler

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Cmt 05 Nis 2008, 18:32

[20 AU 050] plakalı Diamond, Denizli Ulusal Egemenlik Meydanı'nda dinleniyor.

Yasin Efesoy

10 yıl önce - Pts 07 Nis 2008, 20:05

Alıntı:
İzmir'den kalkan otobüs İzmir-Denizli-İstanbul olarak kalkıyor.
Denizli'de yolcusunu indirip/bindirdikten sonra yoluna devam ediyor.

Efecan'ın tesbiti doğrudur arkadaşlar.
Her araç için geçerli değildir. Bazı servislerde kodlama "İZM-DNZ-İST" şeklindedir. Bu araç İzmir'den kalkar, Denizli'de dinlenme yapmadan, perona girer ve saatinde İstanbul'a devam eder. Bazı servisler de "İZM-DNZ" şeklindedir. Bu araç ise İzmir'den kalkar ve Denizli'de seferine son verir. Bakın bu bilet dünkü İzmir - Denizli yolcuğulum içindi:

Bu bilette 3520341930 sefer kodu vardır. Güzergah; plaka koduyla kodlanır. Son dört rakam ise hareket saatini belirtir. Bu güzergahı açtığımızda; "İZM-DNZ-İST - 19:30" güzergahı ortaya çıkıyor. Şimdi bu araç 19:30'da İzmir'den hareket etti, 22:40 gibi Denizli Otogarı'na girdi ve direkt perona yanaşarak 23:00 İstanbul otobüsü olarak devam etti. İzmir'den İstanbul'a gitmek için yol uzuyor fakat bildiğim kadarıyla fiyat değişmiyor. İzmir'den binen vatandaş Denizli'de 20 dk. mola verip İstanbul'a tek biletle devam edebiliyor.

Bu biletim de gene dünkü İzmir - Denizli yolcuğuluğum içindi:

Bu bilette ise 3520--2030 sefer kodu vardır. Bu kodu açtığımızda "İZM-DNZ--- - 20:30" güzergahı ortaya çıkmaktadır. Yani bu araç İzmir'den 20:30'da kalkar ve seferini Denizli'de sonlandırır. Kesinlikle Denizli Otogarı'nda perona girmez; yolcuyu indirdikten sonra dinlenmeye çekilir.

Aradaki farkı bu şekilde anlatmaya çalıştım. Umarım açıklayabilmişimdir.

Yasin EFESOY

cihanguldiken
10 yıl önce - Cum 18 Nis 2008, 00:38

Arkadaşlar şimdi izm.-den.-ist. hattını tartışırken gördümde bu hat uzun yıllardır varolan bir hattır. 8-9 yıl önce pamukkale yazh. çalışırken, şu anda rize seste çalışan travego pamukkaledeydi 19.30 denizli arabası olarak çıkardı. Aydında tabela değişir sonra istanbul arabası olarak sefere devam ediyordu. Şimdi bilg. kodunda ist olarak gözüküyor ama araca ist. bileti kesmiyorlar, araba gündüz denizliden aydına geleceğine izmir seferi yaptırıp burdanda 19.30 denizli çıkarıyorlar, hatta firmalar arasında bi espirisi vardı bu hattın, pamukkale denizliye bile travego kaldırıyor travegoya binmek isteyen meraklılar bilerek bu sefere bilet alıyordu malum Türkiyede'ki 580ler iki elin parmağını anca geçiyordu

Ramazan DOĞAN

10 yıl önce - Prş 01 May 2008, 23:24

orbay
10 yıl önce - Cum 02 May 2008, 11:09

Alıntı:
özel bir garaj mı yoksa terminal mi karar veremedim ama ilki olmalı

sayın yılmaz büktel arkadaşında dediği gibi burası izotaş yani izmir otogarı. ulusoyun nilüferin özel park alanı gibi bir yer veya otopark sanmayın.6. perondan başlayıp devam ediyor.

Alıntı:
bence yorumlu olmalıydı.

bende ilk başta yorumlu yapmıştım. bir baktım ki yarım sayfa yazı olmuş. zaten malum marmara bölgesindeki konuyla bu konu bir rekabet içindeki sanırım karşı tarafa yaptığım eleştiriler onların burada daha çok çoğunluk olmalarından vede benden daha önce gelmiş olmanın gücü ve puanlama etkisiyle doğru yazılara bile bu bilgiler yanlış diye puanlama yapılıyor. bunun çok basit bir örneğinide canlı olarak görebilirsiniz. o fotoğrafın puanlamasına bakın ne dediğimi anlarsınız. işine gelmeyenler nasıl davranıyor görceksiniz.işte bu yuzden hem ortam gerilmesin hemde bu durum aleyhime olmasın diye yazdığım yazıyı silip yorumsuz dedim. zaten fotoğraf herşeyi anlatıyor.ege bölgesine o şirket hakim diyenler de zaten bu fotoğrafa baktıkça her şeyi görüyorlar.

saygılarımla.

yılmaz büktel

10 yıl önce - Cum 02 May 2008, 11:38

Her kentin otogarında dönem dönem tek firmanın hakim olduğu görülmüştür. ama bu daha çok bizim gençlik çağlarımızdaydı, örneğin 80li yılların başında Kayseri otogarında Kent turizmden başka, Antalya otogarında ise Akdeniz seyahattan başka, Denizli otogarında Pamukkaleden başka bir otobüs görmeniz zordur. onlar da vardır ama hakim firmaların arasında göze batmaz.

günümüze dönersek, teknoloji değişti, yollar değişti, otobüs sayısı arttı, ve bir firmayla özdeşleşen güzergahlar tarih oldu. şimdi her firma neredeyse her yöne gidiyor. bugün tek bir firmanın otogar hakimiyetinden söz etmek abesle iştigal olur. hele ki istanbul, ankara, izmir gibi merkezi otogarlarda. buralarda olsa olsa sevgili Orbay'ın güzel karesinde gördüğümüz gibi ancak peron hakimiyeti olabilir.
Alın yine örnek İkitelli otogarından, buradaki peronlarda, önceki mesajda söylediğim gibi çok çok 3 otobüs görebilirsiniz, arkada yolcu indiren, bekleme yapanları da sayarsanız sayı ancak 5 olur buda otogar hakimiyeti değil peron hakimiyetidir ancak

srdsevinc
10 yıl önce - Sal 06 May 2008, 11:45

SENE 2001-2002 yılları,o zamanlar memlekette travegonun adı bile bilinmezdi.denizli otogarında kulaktan kulağa bir dedikodu dağılıyordu.özel bir nakliyat firması 2 tane travego diye araba almış, pamukkalede çalısacakmış,arabayı bilen var mı diye.

en sonunda araclar denizli otogarıne geldiler,o gün garajı görmeniz lazımdı.herkes arabanın etrafında dört dönüyor,herkes merakla aracı inceliyor,şöförü muavini,yolcusu herkes aracların basında. otobüsü kalkacak yolcular bile otobüsün basından ayrılamıyorlardı. hatırlayanlar bilir,biri turuncu diğeride yeşil renkteydiler. renkleri bile yolda cok dikkat cekerdi.diğer firmaların yetkililerin yüzündeki ifadeyi görmeniz lazımdı,çünkü peronlarda halen prensesler vardı o zamanlar İşte o gün pamukkale yine kalitesini belli etmişti garajda.Neyse araclar denizli-istanbul hattında çalışmaya basladılar,bizde sabırsızlıkla beklerdik,acaba birgün bizde bu aracla sefere cıkarmıyız diye Ama araclar tam anlamıyla herkesi hayal kırıklığına uğrattılar,ilk cıkan araclar oldugundan mı ne,araclar 1 yıl içinde döküldü, hatta bir gün beklediğim fırsat elime gecti,aracla istanbul seferıne cıktık, afyona gelmeden pişman oldum,dedim nerde bizim 403 ler Yolda arabanın tavanı sanki basıma düşecek,her girdiğimiz kasislerde aracın herbir vidasından ses gelior,yolcular bile uyayamıyordu araçta. sefer bitti ben hemen gittim yazıhaneye aman dedim ben vazgectim,geri alın beni eski seferime

Daha sonra arac sahipleri ve firma arasında bazı sorunlar oldu,baska bir denizli firmasına gecti araclar.kısa bir süre orda kaldıktan sonra denizliden ayrıldılar.şimdi turuncu olan rize ses firmasındaymış,şuan o da satılıkmış duyduğum kadarıyla.

herhese hayırlı yolculuklar.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM