Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Yılbaşı ve Tombala
12   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Tombala oynarmısınız?
Evet
62.3%
 62.3%  [48]
Hayır
37.7%
 37.7%  [29]
Toplam Oy : 77

Emir ERTEN
6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 14:51
Yılbaşı ve Tombala

Birçoğumuz tombala'nın ne olduğunu bilir sanırım. Yılbaşı'nın vazgeçilmez eğlencesidir tombala oynamak.Gerçi eskiden daha bir modaydı bu oyun.Son yıllarda ismini bile unutur olduk.

Tombala oyununun yılbaşı ile ilişkilendirilmesi her zaman garibime gitmiştir benim.Sanki başka zamanlarda oynanması yasakmış gibi. 90'lı yıllarda moda olan bu oyun artık unutulmaya yüz tutmuş gibi.Halbuki sevdiklerimizle oynayabileceğimiz çok eğlenceli bir oyundur Tombala

Belki ilginç gelecektir bu sözüm size:Nerede O eski yılbaşları...

cCc ugur cCc
6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 16:09

Nerede o eski yilbasilari,daha gecen gün de nerede o eski bayramlar diye hayiflanmistik.
Sorumluluk bizde degilmi? kültürümüzü ve geleneklerimizi fazlaca erozyona ugrattik.

emrullah

6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 16:38

hayır eskiden oynardım ama şimdi oynamaya adam yok:)

ozankoglu
6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 17:28

Eskisi gibi değil, artık daha değişik oyunlar çıktı tabu, monopoly gibi ama eskiden kalabalıkla tombala oynamak farklı bir zevkti.

Figen
site denetçisi

6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 17:54

Ben hala büyük bir keyfle oynuyorum. 4 ve 13 rakamı olan kartları seçiyorum hemen.
Numaraları kapatmak için fasulyeler hazırlıyoruz.. Daha önce kağıt kesiyorduk, fakat onlar uçabilidiği için, fasulye en iyi çözüm. Bazen numaralar çekiliyor, çekiliyor, çekiliyor tık yok bende. Birisi heyecanla bağıyor "çinko". Uyuz oluyorum o zaman Benim gibi hayal kırıklığına uğrayanlar başlıyorlar hemen "şu torbayı iyi sallasana" diye. Ikinci çinkoyu yakalamak için hileye başvurduğum da oluyor . Bazen ise her çekilen rakamda önümdeki fasulyeler azalıyor. O zaman daha keyfli oluyor tabii .
Tombala yılbaşı gecelerimizin, ramazan gecelerimizin vazgeçilmez eğlencelerinden biri. Tüm ailenin, küçük büyük herkesin katılabildiği nadir oyunlardan biri. Paylaşım için güzel bir fırsat.

MuratP

6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 18:18

yilbasi gecesinin gercekden de vazgecilmesi`dir tombola zaten diger 364 gün oynanmasi söz konusu bile olmuyor bizim ailede. ama o bir gün de de keyfini cikartiyoruz gercekden. yilbasinda olmazsa olmazlardandir, figen ablanin da belirttigi gibi güzel muhabetlere yol acan bir eglence

tüm türkiyeme ve wowturkey ailesine simdiden iyi, mutlu ve huzurlu bir yeni yil diliyorum

cihansarman
6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 18:30

Tombala geçmişten gelen yılbaşımızın en renkli,vazgeçilmez oyunlarından biri.Özellikle birde kalabalık isen,deyme keyfine.Yılbaşı dışında oynadığımız bir oyun olmamasından dolayı,yavaş yavaş bu geleneğimizden uzaklaşıyoruz.Kendimden örnek verirsem arasıra yine eski oyunlarımızdan kızmabiraderi genellikle oynuyorum.Sizlerede tavsiye ediyorum.

mesuttasdelen

6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 19:22

yılbaşı deyince aklımıza elbette tombala geliyor;eskiden yılbaşı günü tombala oynamaya bayılırdık artık eski heyecanı alamıyoruz.
günümüzde böyle güzel bir oyunun kumar sektörüne alet olması üzücü bir olay.dernek adı altında hertarafta rahatça kumar oynatanlar neyseki polisin kararlı tutumu,baskısı ve kararlılıgı sayesinde nice ocakların sönmesini önlüyor.

halilce

6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 19:33
tombala

Okey varken tombala oynanır mı?

cihansarman
6 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 19:35

Yapmayın Halil bey.Yılbaşı günü okey mi oynanır.ayrıca kaç kişi oynayacaksınız okeyi.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET