Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu Teleferik Projesi
12345678   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Erkut A.
10 yıl önce - Pts 24 Arl 2007, 03:41
ORDU Teleferik Projesi


Alıntı:
Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Ordu ile Boztepe arasına kurulması planlanan “Teleferik Projesi” ile ilgili çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Ordulular’ın istediği ve turizm açısından da Ordu için oldukça önemli olan Teleferik Projesi’ni belediye olarak rafa kaldırmadıklarını söyleyen Torun, aksine çıkış yolları aradıklarını ve proje için görüşlere açık olduklarını söyledi. Teleferik Projesi ile Ordu’nun turizmine çok büyük katkıda bulunacaklarını belirten Torun, “Projeler hakkında halka açığız. Gelsinler görüşelim. Bu konuda gereken kolaylık ve katkıyı sağlarız. Biz özel sektörden gereken ilgiyi görmedik. Bu nedenle teleferiği yapma amacıyla yola çıktık” dedi.Teleferik Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Torun, şöyle devam etti: “Şu anda bir İtalyan bankası ile görüşmeler yapıyoruz. Belgelerimizi gönderdik. Durumumuz inceleniyor. Eğer uygun görülürse kredilendirileceğiz. Eğer özel sektör ‘biz yapacağız’ derse gereken desteği vereceğiz. Önemli olan hizmetin getirilmesi. Biz yapsak dahi işletmesini özel sektöre verebiliriz.”

Teleferik için çeşitli maliyetler ortaya çıktığını de ifade eden Torun, “Her teknolojinin bedeli var. Bunlar da 3 milyon avrodan 6.5 milyon avroya kadar olabiliyor. Hangi teknolojiyi satın alacağınıza bağlı” diye konuştu.


kaynak

Umarim bu projeyide sayin belediye baskanimiz Seyyit Torun en kisa zamanda gerceklestirecektir. Baskanimizin Ordu´ya hizmet icin elinden gelen gayreti göstermekte... Ayni gayreti (kuskusuz oda mevcut fakat biraz zayif kalmakta) valimiz Dr. Vakkas Gözlügöl´dende bizler beklemekteyiz acikcasi ...

Saygi ve sevgilerimle .


cCc ugur cCc
10 yıl önce - Pts 24 Arl 2007, 21:33

Erkut bu Teleferik projesinin amaci nedir biraz aciklama imkanin varmi.

Erkut A.
10 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 05:15

Turizm acisindan aslinda güzel bir düsünce. Böylelikle (Bursa-Merkezden) Uludagina nasil cikilabiliyorsa, Ordumuzdada Boztepeye rahatlikla ulasma imkani saglanilacaktir. Lâkin Ordu halkiyla yaptigim sohbetlerde genellikle bu projeye pek sicak bakilmamakla birlikte söyle bi durum dahi sözkonusu : "teleferik yapilacagina o para ile -sehir merkezinden en azından Sagra meydanina- kadar giden bir rayli sistem projesi yapilabilir" ...

Umarim bu ikisi arasinda karar vermek zorunda kalinmaz. Bunlar birer "alternatif" degilde, sirasiyla gercekletirilecek olan projeler olur insallah.


Saygılar.Doğukan Kahraman
10 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 12:34

Ne güzel haber bir ORDU'lu olarak Sayın Belediye Başkanımızı kutluyorum. Aslında geç kalnımış bir proje Boztepe'ye çok sayıda insan geliyor bu muhteşem doğal güzelliğe çok yakışır. Bu Teleferik Projesi'ni İstanbulda'ki Eyüp Piyer Loti'ye benzetiyorum. herşeyin hayırlısı tüm ORDU'lu hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun.

cCc ugur cCc
10 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 16:15

Verdigin bilgi icin önce tesekkür ederim,evet dedigin gibi her ikiside yapilsa daha güzel olur ama günlük hayatini Orduda gecirenlere öncelikli projelerin önemi daha fazla gibi.

emrullah
10 yıl önce - Cmt 14 Hzr 2008, 18:31

Bu haber 24 Aralık 2007 tarihinde açılmış ama maalesef bu projeyle ilgili bir yaprak kıpırdaması kadar bile oynama yok.Bu projenin hayata geçirilmesi Ordu ili için çok önemli;elinde Boztepe gibi bir doğa harikası bulunan ilimiz maalesef bu doğa harikasını değerlendirememektedir.Bence bu proje havaalanı ve liman projelerinden daha önemlidir.emrullah
9 yıl önce - Cum 19 Eyl 2008, 15:34

BOZTEPE TELEFELİĞİNİN TEKNOLOJİSİ BELLİ OLDU
(+)
Ordu'da yıllardır gündemde olan ancak yapımı bir türlü gerçekleşemeyen Boztepe'ye teleferik projesinin teknolojisi belli oldu.


Ordu'nun önemli turistik alanlarından, 450 metre yüksekliğiyle tüm şehrin kuşbakışı göründüğü Boztepe'ye teleferik yapılması projesinde sona yaklaşılıyor. Ordu Belediyesi, 6 milyon YTL'lik proje için yüzde 25'ini öz kaynak, 4.5 milyon YTL'sini ise iller bankasından sağlayacak.

Teleferiğin yapımıyla ilgili finansmanın yüzde 75'i iller bankasından sağlayan Ordu Belediyesi, uzun süren çalışmadan sonra teleferiğin teknolojisini belirledi. Daha önce düşünülen 'var-gel' tipinden vazgeçilerek İstanbul, İzmir ve Bursa'da örnekleri bulunan 'sürekli döner' teknolojisinde karar kılındı.

Bu ay içerisinde İtalya'dan gelecek heyetle birlikle yapılacak çalışmalar sonrasında teleferiğinin nereye ineceğine karar verilecek.
Son gelişmeler hakkında bilgiler veren Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, teleferiğinin teknolojisine karar verdiklerini söyledi. Detaylı bir çalışmadan sonra teknolojisi hakkında karar verdiklerini belirten Torun, "Daha önce düşünülen 'var-gel' sisteminden vazgeçildi. Yer konusunda da 'acaba deniz kenarında bir yere indirebilir miyiz' diye düşünüyoruz. Şimdi bu konuda projeyi yapacak firmaya dokümanları göndereceğiz" dedi.


En kısa zamanda yer konusunun da kesinlik kazanacağını belirten Torun, ihale ve onay aşamasından sonra 2009 yılında işe başlamayı planladıklarını kaydetti. Gönderilen bilgiler doğrultusunda İtalya'dan gelecek ekiplerin yerinde incelemelerde bulunacağını ifade eden Torun, şöyle konuştu: "Yer konusunda kesin sabitlendikten sonra işin ihale kısmı gerçekleşecek. Sahile yapılması konusunda maliyetin artmasından dolayı kabul edilebilirlik oranları ve firmanın ne kadar fedakarlıkla bulunacağı nereye ineceği konusundaki kararı belirleyecek. Bize daha önce söylenilen kafes direklerle ancak geçirilebileceği yönündeydi. Merkezde yapılaşma tamamlandığı için direkleri koymak mümkün değildi.

Son yaptığımız görüşmelerde beton elektrik direklerinden biraz daha kalınlarıyla dikilebileceği yönünde bilgi verildi. Ancak sadece bu bir ihtimal. Sonuç hesaplama ile ortaya çıkacak. Önümüzdeki haftalarda İtalya'dan ekipler gelerek yerinde çalışmalar yapacak. Eylül ayı içerisinde yer konusunda kesin kararımızı vermek istiyoruz. Ekim ayında da ihaleye hazırlık konusunda çalışmalarımızı yapacağız. Yıl başından sonra onayını yapıp biran önce başlamak istiyoruz."

KAYNAK:kenthaber.com


emrullah
9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 18:54

TELEFERİK PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Teleferik Projesi için düğmeye basıldı. Yıllardır Orduluların hayali olan Teleferik projesi Başkan Seyit Torun'un yoğun uğraşları sonucu gerçek oluyor. İhale aşamasına gelen projenin yer tespiti için İtalyan ve Türk firması yetkilileri Ordu'ya gelerek incelemelerde bulundu.(+)Belediye Başkanı Seyit Torun, Başkan Yardımcıları Birol Yılmaz, Cengiz Okur ve Özer Karadağ’ında katıldığı inceleme gezisinde İtalyan ve Türk Firması yetkilileri Yurttan Gönül ve Dr.Makine Mühendisi Lörh Mark’la birlikte hem yer tespiti hemde bazı teknik konularla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.


Belediye Başkanı Seyit Torun, Teleferik Projesinin artık ihale aşamasına geldiğini belirterek, İtalyan ve Türk firması yetkilileriyle yer konusunu kesinleştirmeye çalıştıklarını söyledi. Başkan Torun, “Daha önce Teleferiğin ilk çıkış noktasını Cumhuriyet Meydanı olarak düşünmüştük ancak şehir içinde ve sahilde olmasından dolayı eski buzhanenin yanında bulunan halı sahadan çıkışı sağlamayı düşünüyoruz” dedi. Bu projeyle birlikte Ordu Turizmi için bir milatın başlayacağının altını çizen Torun, “ Teleferik projesiyle birlikte Boztepe önemli bir cazibe merkezi haline gelecek. İnanıyorum ki teleferikten sonra buralarda gerek konaklama, gerekse diğer hizmetlerle ilgili tesisler süratle artacak. Hatta proje başladığından bu yana Boztepe’ye ciddi cazibe var” dedi.

Kaynak: ordu.bel.tr/

İtalyan firmasi yetkilisi Dr. Makine Mühendisi Mark Löhr, Teleferik projesiyle kentte yaşayanlar arabanın zehirli gazını çekmeden çok kısa bir süre içerisinde tepeye ulaşacaklarını belirtti.

Türk Firması yetkilisi Yurttan Gönül ise, "Başkanımız Seyit Torun sayesinde Teleferik konusunda büyük bir yol katedildi. Bizde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ordu’daki turizm potansiyelinin alt yapısını oluşturacak olan teleferik, turizmin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak" dedi.


eemree05
9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 19:51

vay be zamınında boz tepeye gittiğimde o zamanlarda samsunda teleferik daha yeniydi içimden demiştimki bu boztepeyede teleferik olsa ne kadar süper olurdu demişti ama gerçekten bu proje gerçekleşirse sırf teleferikle cıkmak için bidaha gitcem orası mükemmel bi yer havası suyu ve özellikle manzarası hayırlı olsun orduya

Erkut A.
9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 23:45

Kesinlikle seçim yatırımı olduğunu düsündüşüm bir proje, olsun, yinede geç kalınmış olsa bile Seyit Torun´un sözünü tutmasını bilen bir şahıs olduğunuda tekrar görmüş olduk .

İnşallah, "geç olsunda güç olmasın" .

Türkiye´de bir şehre bakılabilecek en güzel tepe´ye sahip olduğumuzu düşünerekten bu projenin bir an önce gerçeğe dönüşmesini temenni ediyorum, Ordu ve Ordu halkı bunu hakediyor..

Saygılarımla.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET