Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
tarkan arslan

14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 14:46

Biz trafiği, kuralları uymayan minibüs sürücülerini yağmurda soğukta durakta beklemeyi seviyoruz yoksa metrobüs finiküler falan hakikatten önemli değil

Emre Ahlatlı
14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 15:19

Yerinde bir karar. Bu hat Büyükçekmece Yakuplu sapağına kadar uzatılmalıdır. Son yıllarda hızla gelişiyor bu bölge. Beylikdüzü'nden sonra ilave yaklaşık 4.5 km daha ötelenmiş olacak... İlerki dönemde Silivri'ye kadar uzatılacak kadar planlanmalı herşey. Ben bu metrobus istemini çok tuttum. Sanılanın ötesinde yolcu taşıma kapasitesi var,arka arkaya araç kaldırlabiliyor. Seri , hızlı , yapım süresi kısa ve yapım maliyeti düşük.

Perersin

14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 22:37

Alıntı:
Bu haberi okuyunca hem şaşırdım hem de inanmadım Metrobüs Beylikdüzü'ne uzama projesi çıkmasıyla Bakırköy Beylikdüzü Metro Projesi şimdiden rafa kalktı hayırlsı olusn

Metrobüs projesi ilk açıklandığında zaten Beylikdüzü'ne kadar uzaması planlanıyordu. Daha sonra yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla ya vazgeçmişlerdi ya da uzun bir süreliğine ertelemişlerdi. Fakat şimdi yeniden bu konuda bir açıklama duymak sevindirici.

Bakırköy-Beylikdüzü metrosu, Metrobüs'ün Beylikdüzü'ne geleceği yönündeki ilk açıklamalar sırasında da rafa kalkmamıştı, şimdi de kalkmadı. Tabi bu, imkanlar çerçevesinde ağırdan alınmayacağı anlamına gelmiyor. 2008 yılı içinde ihalesi yapılacak yanlış bilmiyorsam.

Burç

14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 22:53

Avcılardaki rampa sorunu bu şekilde çözülürse, Beylikdüzünden gelen araçlar,
Avcılar durağında duramaz.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 23:25

Beylikdüzü istikametine devam edecek olan araçlar rampayı tırmanmadan veya rampayı indikten sonra, yol üzerinde (yolun orta kesiminde) inşa edilecek olan normal bir metrobüs platformunda dururlar. Buradan da diğer örneklerinde olduğu gibi üstgeçitle yolun her iki yanına geçerler.

Yolun solundaki cebe ise, sadece Cevizlibağ ve Mecidiyeköy istikametinden gelerek burada son durak yapacak olan metrobüsler girerler.

Akın KURTOĞLU

Murat Caner
14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 23:59

Aynı soruyu burada da sorayım. Durak nerde olabilir? Yoksa bilimyurdu durağını kaldıracak mıyız?

Doğukan Kahraman
14 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 00:04

Belkide şöyle olabilir üniversitenin arazi aynı kalır. Sadece Beylikdüzü Avcılar etabı planlanabilir. Yani Avcılar Mecidiyeköy ile Beylikdüzü Avcılar iki ayrı hat olabilir. Aşağıda çizim yaptım anlatmak istediğim bu olabilir mi?

Emre Ahlatlı
14 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 00:12

Alıntı:
Yoksa bilimyurdu durağını kaldıracak mıyız?

Bilimyurdu dediğiniz ilkokul ,lise,üniversite hangisi acaba? Kastınız ünversite ise, üniversite için ''evrenkent '' sözcüğünü uygun bulmuştu dilcilerimiz. İşin yarenliği bir yana köprü için h modelini bende beğendim, sağolun Akın bey, güzel çözümler üretiyorsunuz.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 00:43

Doğukan'ın çalışması da mantıklı. Şu andaki köprü üzerinde herhangi bir değişiklik veya eklemeye gitmeden, mevcut yan cebe indikten sonra ara veya sonduraklarını yaparlar, ilerleyecek olanlar da, ikinci bir ters köprüyle (simetrik) devam ederek yeniden yola katılırlar...

Akın KURTOĞLU

Murat Caner
14 yıl önce - Çrş 26 Arl 2007, 00:56

Aynı paraya daha iyi bir çözüm.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM