Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
cenkeren
14 yıl önce - Pzr 23 Arl 2007, 19:32
[İST-F1.32] - Uzun Tatiller Sonrası Dönüş Trafiği ile İlgili Haberler ve Yorumlar

İstanbul'a dönüşte çile başladı

Yalova Topçular İskelesinde, ek arabalı vapur seferlerine rağmen uzun araç kuyrukları oluştu. Çanakkale-Kilitbahir arasında ise 3 araba vapuru yoğunluğu azaltmaya çalışıyor.
23 Aralık 2007 17:01

Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirenler, Yalova ile İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlayan, Yalova-Eskihisar arasında arabalı vapurlarla hizmet veren Topçular Vapur İskelesinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yoğunluğa karşı önceden tedbir alan İstanbul Deniz İşletmeleri, arabalı vapur sayısını 10'a çıkardı.

Topçular Feribot İskelesi yetkilileri, yoğunluğun geç saatlere kadar sürmesinin beklendiğini bildirdiler.

Bayram tatillerini Ege ve Akdeniz bölgelerinde geçiren tatilciler dönüşe başladı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 4 günlük Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Ege ve Akdeniz yöresindeki çeşitli tatil merkezlerine giden tatilciler, İstanbul ve Trakya bölgesine geçmek için Çanakkale güzergahını kullanınca, Çanakkale-Kilitbahir arasında yolcu ve otomobil götüren mini feribotlar ve araba vapurlarıyla Avrupa yakasına taşındı. Boğaz ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ yetkilileri, yoğunluk yaşanmaması için Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında 3'er araba vapurunun sürekli sefer yaptığını kaydettiler. (AA)

sedatas
14 yıl önce - Pts 24 Arl 2007, 16:00
Uzun Tatiller Sonrası Dönüş Trafiği ile İlgili Haberler ve yorumlar

Bayramlarda dönüş çilesi çekmemek adına bulduğum yol, herkesin gideceğinden bir gün önce yola çıkıp bir gün önce dönmek... Bu bayramda bunu uyguladım ve bomboş yollarda araba sürdüm, tavsiye ederim.

bay cem
14 yıl önce - Pts 24 Arl 2007, 16:11

Kurban bayramının son gününü bize zindan etmeyen İDOya çok teşekkürler.eskihisar topçular arasında son gün gayet rahat bir feribot yolculuğu yaşadık.seferler gayet sık bir şekilde düzenlendiğinden normal yoğunluk dışında bir sorun olmadı.

tarkan arslan

14 yıl önce - Pts 24 Arl 2007, 16:44

Aynen 1 saat sıra bekledik hepsi bu yoğunlukta normaldi öğlen saatine rağmen

Altay
14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 15:45

Alıntı:
Bayramlarda dönüş çilesi çekmemek adına bulduğum yol, herkesin gideceğinden bir gün önce yola çıkıp bir gün önce dönmek... Bu bayramda bunu uyguladım ve bomboş yollarda araba sürdüm, tavsiye ederim.

Bu bayram tatilinde zannediyorum eski yıllara göre fazla sayıda kişi, bayramın son gününden önce trafiğe çıkmış. Ben de cumartesi akşam saat 16:30 da yola çıkmama rağmen, sapancadan kadıköye gelmem 3.30 saatimi aldı. İzmit çevreyolunda ve dilovasına kadar inanılmaz bir trafik sıkışıklığı vardı. Artık mevcut otoyolumuzun kesinlikle yeterli olmadığı, 3. köprü ile birlikte yapılması tasarlanan kuzey marmara otoylunun kesinlikle gerektiğini anladım. Böylece İzmit tünelleri ve izmit-istanbul arasında yığılma son bulacaktır.

Gökçe Aydın
14 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 16:08

Evet çok doğru, bize zaten hep otoyol gerekli. Otoyollar yapalım, otoyollarımız doldukça yeni otoyollar yapalım ki 200+ km/saat hız yapan otomobillerimizle dilediğimiz gibi hız yapabilelim; ülkemizin petrol tüketimini tavana vurdurmak konusunda hiç sıkıntı çekmeyelim, küresel ısınmaya zevk içinde bol bol katkıda bulunalım. Ülkemizin de dünyamızın da kaynakları nasıl olsa sınırsız öyle değil mi? Neyimize gerek başka ulaşım yolları ki?

UFUKÇELİK

5 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2016, 12:49
ALTERNATİF İSTANBUL YOLU

ALTERNATİF İSTANBUL YOLU

ALTERNATİF İSTANBUL YOLU "İZMİT GEBZE YOLU" Eski İstanbul Yolu
İZMİT – GEBZE arası ALTERNATİF YOL
İZMİT – GEBZE arası tem otoyolundaki çalışmalar nedeni ile trafik yoğunluğu oldukça artmaktadır.
Trafik yoğunluğu körfez ilçesinden başlayıp Tem Şekerpınar gişelerine kadar devam etmiştir.
Ayrıca bayram dönemlerinde Bu yol Boğaziçi gişelerden Bolu tüneline kadar tıkanabilmektedir. İki seçenek sunarak bu sorunu atlatmanıza yardımcı olmak isterim.

(+)

Yukarıdaki haritada görüldüğü gibi eski İstanbul yolu olarak da bilinen bu yol trafik yoğunluğunu atlatmak için bir seçenek sunuyor. İZMİT merkezden çıkarak sırasıyla kabaoğlu köyü-kocaeli üniversitesi-karayakuplu köyü-sevindikli köyü-denizli köyü-mollafenari köyü-balçık köylerini takiben Şekerpınar gişelerine ulaşmak mümkün. Bu yol izlenerek gidilirse 69 km yol alınmış oluyor.İzmit - Şekerpınar arası ise 63 km.Yani hemen hemen aynı uzunlukta ama trafiksiz bir yol.
Resimde kırmızı ile gösterilen Bu yola bağlantıyı Tem otoban Şekerpınar gişelerden çıkarak gidebileceğiniz gibi D100 yani E-5 karayolundan Çayırova kavşağından kuzeye doğru yönelerek Şekerpınar-Balçık köyü istikametine ulaşabilirsiniz.
YOLUN DURUMUNU GERÇEK ZAMANLI OLARAK GÖRMEK İSTERSENİZ AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

ANA SAYFA -> ULAŞIM