Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şehirlerarası otobüslerin mola verdikleri dinlenme tesisleri
« önceki   123 ... 565758   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
muttaki86
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 16:20

Evet şehirler arası otobüslerin ve ağır vasıtaların daha çok mola verdikleri yerler genel itibarla çoğu pahalıdır.Ben bu konu üzerinde daha önce düşünmüştüm.Niçin pahalılar diye...Ama bulduğum cevap beni tatmin etmedi.
Bence bu tesisler ucuz olsa hem daha çok müşteri çeker hem de insanımıza bir hizmet edilmiş olur.
Mesela en ucuz bir süt dahi 1 ytl...Normal şartlarda 30 kuruş olan birşey...Sonra en ucuz bir pilav üstü kuru nerden baksan 7 ytl yi gözden çıkaracaksın.
Eee acıkmışsın yemezsen bir de uzun yolsa iyice acıkacaksın..mecburen yiyorsun.
O yüzden ben pozantı da yediğim kazıktan sonra bir daha şehirler arası yollarda bir şey yemiyorum.
Evden çıkarken karnımı iyi doyurup çıkıyorum...Artık 17 saat idare edeceğiz.
Yani en azından bir müşteri kaybettiler.BENİ...
Ben buradan toplumumuzun bilinçlenmesi siz değerli arkadaşlarımı uzun yolculuklarda onları protesto adına bir şey yememeniz tavsiye ediyorum olur ki sesimiz ulaşır da biraz fiyatları düşürürler.
Ha tesislere gelince benim gördüğüm en güzel tesis Eskişehirdeydi galiba: Nasrettin Hoca Yay tesisleri...ama ordada 10 milyonluk bir kazık yemiştim...haram olsun o para size...
hürriyetin yaptığı bir araştırma da ise işte en güzel 10 tesis...

1.AĞAÇLI turistik dinlenme tesisleri AKSARAY
2.köfteci ramiz MANİSA
3.ikbal dinlenme tesisleri AFYON
4.mutfak sanat merkezi BOLU
5.varan tesisler BALIKESİR
6.baran tesileri KONYA
7.berceste tesisleri DÜZCE
8.hüsrev RİZE
9.mavi pide MUĞLA
10.erciyes köftecisi TEKİRDAĞ

Kesinlik en güzeli Ağaçlı Tesisleri AKSARAY da ki...
Ama Baran Tesislerini niçin aldıklarını hala anlamadım,köy kıratthanesinden farkı yok orasının.

korkutyil
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 17:09

İstanbul -Antalya yolculuğunda 2 mola var.
Araçlar genelde
1. Pamukova Metin Dinlenme Tesisleri ( sakarya)
2. Afyon Kolaylı Tesisleri
bu iki tesis kulannılıyor.

Metin Dinlenme tesisinde gözününzün önünde yapılan taze pişmaniyelerden alabilirsiniz.
Kolaylı dinlenme tesisilerinde Sucuk ekmek yiyebilir ve mehşur Cumhuriyet Sucuklarından alabilirsiniz.

OzanŞ06
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 17:26

Burasıda Denizli-Afyon arasında yer alan P.kale'ye ait Kaptan Dinlenme Tesisleri.

İlklerde sanırım Pamukkale'nin değildi ve tesis baya dökük bir durumdaydı.2004'e doğru tesis kendini toparlayarak diğer firmalarada hizmet vermektedir.

(+)

Koray Cerit
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 17:41

Alıntı:
1.AĞAÇLI turistik dinlenme tesisleri AKSARAY
2.köfteci ramiz MANİSA
3.ikbal dinlenme tesisleri AFYON
4.mutfak sanat merkezi BOLU
5.varan tesisler BALIKESİR
6.baran tesileri KONYA
7.berceste tesisleri DÜZCE
8.hüsrev RİZE
9.mavi pide MUĞLA
10.erciyes köftecisi TEKİRDAĞ

Bu sıralamaya bence Aksaray GökGözler Dinlenme tesiside girmesi gerekiyordu.
Yeni Adana Seyahat ve bunun dışında bir çok şirketin durduğu bu tesis bence çok güzel.
Ama sıralamada yok

tarık_34

9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 17:51
PAHALILIK SEBEBİ

"muttaki86 " arkadaşımız mola yerlerinde fiyat pahalılığından şikayetçi. Bunu bende merak etmiştim, bir seyahatim( kendi aracım ile) sırasında fazla otobüsün mola vermediği bi tesiste durdum neden fazla şirket tesisinizi kullanmıyor diye sormuştum, aldığım cevap ise bayağı şaşırtıcı idi büyük şirketler araçlarının tesislerde durması için senelik bayağı yüklü bir ücret talep ediyorlarmış.. ee bu ücretlerde tabii satılan ürünlere yansıtılmakta vede 50 krş.luk bi ürüne de 1,5 ila 2 ytl para ödemek zorunda kalıyoruz.. Pahallığın sebebide verilen bu senelik ücret demekki

En son tarık_34 tarafından Cmt 23 Şub 2008, 19:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

umut yıldız
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 19:27

benim favorim AKTAŞLAR dinlenme tesisidir.aksaraydadır.ve buraya giren firmalar şunlardır
hidayet
ulusoy
seç
ben
lider adana
kent
mersin seyahat
jet turizm
YANİ ,,neredeyse doğuya giden tüm kaliteli firmalar burada duruyor.fiyatlarıda o kadar abartılı değil örneğin normalde 1ytl olan fiyat bu tesiste 1,2 ytldir denemenizi tavsiye ederim.

osman hızarcıoğlu
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 20:07
Seyahat seçenekleri

İstanbul seyehatlerimde kullandığım Metro otobüslerinin mola yeri bilindiği gibi Gerede yakınlarında. Ankara'dan çıktıktan 1,5 saat sonra mola veriliyor. Gerede'den İstanbul'a varmak da 3 saat sürüyor.

İhtiyacı olanlar 3 saat dişini sıkmak zorunda!!

Mola yerinin mesafe arası ile ilgili firmaya yazı yazdım fakat bir açıklama getirmediler.

Daha sonra başka firma ile yolculuk etmeye başladım. En azından mola yerlerinin arasındaki süreler birbirine benzer.

Burada yemek fiyatları servis ve kaliteye göre orantısız. Hele yöresel yiyecek ve hediyelik eşta satış yeri var ki sanki bu bölgede kıtlık var da fiyatlar ona göre uyarlanmış.

Şu anda Fatih ekspres trenini tercih ediyorum. Akşam 11.30 da Ankara'dan hareket, 7.30 daHaydarpaşa'ya varış. Süre biraz uzun ama bütün ihtiyaçlarımı trende
karşılayabiliyorum ve rahat ediyorum.

tarık_34 demiş ki;

Alıntı:
"muttaki86 " arkadaşımız mola yerlerinde fiyat pahalılığından şikayetçi. Bunu bende merak etmiştim, bir seyahatim( kendi aracım ile) sırasında fazla otobüsün mola vermediği bi tesiste durdum neden fazla şirket tesisinizi kullanmıyor diye sormuştum, aldığım cevap ise bayağı şaşırtıcı idi büyük şirketler araçlarının tesislerde durması için senelik bayağı yüklü bir ücret talep ediyorlarmış.. ee bu ücretlerde tabii satılan ürünlere yansıtılmakta vede 50 krş.luk bi ürüne de 1,5 ila 2 ytl para ödemek zorunda kalıyoruz.. Pahallığın sebebide verilen bu senelik ücret demekki

Tamamen katılıyorum. Kendi dinlenme tesisini kuran firmalardan biri olan yukarıda bahsettiğim firma da eskiden kalan alışkanlıklarını bırakamamış anlaşılan.

mert ercetin
9 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 22:59

ulusoy outlet park....

susurluk' un balıkesir çıkışında 14. km de yer alan devasa dinlenme tesisi ve alışveriş merkezidir. yurdumuz şehirlerarası taşımacılığında karayollarının nasıl bir payı olduğunun sembolü gibidir. bayram gidiş ve dönüşlerinde iğne atsan yere düşmez durumda olan mekan, diğer zamanlarda kalabalık olmamakla beraber her daim belli bir miktar yolcuyu ağırlar. kaliteli ve seçeneği bol bir mekan olması en büyük artısıdır.

kaptanömer
9 yıl önce - Pzr 30 Mar 2008, 12:06

Yeniçağa Menteşoğlu Tesisleri

Cideliler Turizm Özemniyet Turizm burada mola vermektedir

erincar
9 yıl önce - Pzr 30 Mar 2008, 13:21

Varan Turizm Afyon Dinlenme Tesisleri...

Varan Turizm Susurluk Dinlenme tesisleri...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 565758   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM