Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şehirlerarası otobüslerin mola verdikleri dinlenme tesisleri
123 ... 757677   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
CEMALİ
14 yıl önce - Pzr 23 Arl 2007, 17:56
Şehirlerarası otobüslerin mola verdikleri dinlenme tesisleri


Sevgili arkadaşlar bu başlık altında şehirler arası otobüsler ile seyahat esnasında mola verdiğimiz dinlenme tesislerinin fiyat, ilgi, alaka, müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi ve otobüsler dışında aileler veya o güzergahtan geçen araçlar içinde kullanılıyormu gibi konuları tartışalım istedim. Aynı zamanda otobüslerin mola verdikleri dinlenme tesislerine ait araştırmalarınız, fotoğraflar ve tesisin almış olduğu kalite ödülleri ve ne kadar tutuluyor, o tesiste ne yenir ne içilir hangi yemeği meşhur, ve o yörenin nesi meşhur gibi konularıda ekleyebiliriz. Fotoğraf eklerken tesisin hangi güzergah ve hangi karayolu üzerinde olduğunuda eklersek daha aydınlatıcı olur. Varan Turizm'e ait tesis fotoğraflarını eklemeyelim çünkü http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=38739 adresinde Varan Turizm'e özel bir link var. Sagılarımla.

CEM HOŞGÖR...


m taşyurt
14 yıl önce - Pzr 23 Arl 2007, 19:11

Kula STR Dinlenme Tesisi:

Afyon İzmir yolundaki bu tesiste genelde Anadolu şehirleriyle İzmir arasında çalışan otobüsler duruyor. 8 veya 10 sene önce bu tesis çok güzeldi ve temizdi ama artık aynısını söyleyemem. Geçen hafta Kamil Koç'la gelirken muavine nerde mola vereceğimizi sorduğumda burun kıvırarak Kula STR dedi. Muavin bile zehirlenmiş STR'de yediklerinden. Hepimiz biliyoruz ki mola yerlerinde şöför ve muavinlere yapılan muamele yolculara olandan farklıdır. Muavin zehirlenmişse bu hakkaten ciddi bir konudur bence. STR'nin kendine çeki düzen vermesi lazım bence.
Yemek çeşitleri: Sulu yemek, tost, gözleme

Afyon Kolaylı:

Afyonda 2 yerde Kolaylı var. Biri Özdilek ve İkbal'in olduğu yerde, kavşakta(eski Pamukkale), diğeri yeni çevre yolunun yanında, ama tam olarak tarif edemem yerini. otobüsle giderken yol aklımda kalmıyo çünkü Kolaylıyı genel olarak beğeniyorum. Genelde 2. Kolaylıda duruyoruz (Nilüfer Turizm). Normalde self servis olmasına rağmen gündüz garsonlar servis yapıyor.
Yemek çeşitleri: Sulu yemek, tost, sucuk ekmek, sucuk döner
Hediyelik: Lokum, Pişmaniye, Sucuk, Pastırma

Afyon Ogaş'ta da(Afyon Varan'ın karşısı) bir kez durduk ama pek inceleyemedim açıkçası, başka zaman anlatırım onu da...

Fiyatlar konusuna değinmek istemiyorum çünkü mola yerlerinde herzaman fiyatlar normalin üstündedir. Haksız kazanç gözüyle bakılabilir ama sabaha karşı 3te istemediğiniz kadar çeşit yemeği önünüze sunuyorlar.


Haldun Turan

14 yıl önce - Cmt 12 Oca 2008, 03:20

İzmir-ayvalık-edremit-akçay güzergahının firması sebat'ın aliağa ilçesi çıkışında ki dinlenme tesisi.



(+)



(+)


melih
14 yıl önce - Cmt 12 Oca 2008, 03:43

Sungurlu Ulusoy Dağ Tesisleri:

Eski ahşap binasını yıkıp yeni modern tesis kurdular.Fakat bana sorarsanız o eski ahşap bina daha güzeldi. Sıcak bir ortam vardı. Yemek kalitesi çoğu tesise göre iyi fakat genel itibari ile tesis yemekleri pek iyi olmaz.Fiyatlar ortalama üstü. Tuvaletler yeni olasından dolayı güzel.

Osmancık Acar Tesisleri:

Binası orta yaşlı. Tuvaletleri vasatın altında. Yemek kalitesi düşük fiyatlar ortalamanın altında.


Kaynaşlı Akabe Tesisler:

Kuşkusuz Türkiyedeki en yoğun tesis. Depremden sonra tamamen yıkıldı ve yeni bina inşaa ettiler yerine. Duran otobüslerin haddi hesabı yok. Bolu Tünelinin açılması bile işlerine sekte vurmadı. Çoğu zaman otobüsler park yeri bulmakta zorlanıyorlar ve otobandaki park alanlarından birinde 10 dakka ihtiyaç molası vererek geçiştiriyorlar.Tuvaletler fena değil fiyatlar ortalama.Yemekler vasat sınıf.

Bolu Dağı Ulusoy Tesisleri:

Tünelin açılmasıyla cazibesini kaybetti hatta bir ara kapalı kaldı. Şuan ulusoyun ucuz tarife Ankara-İstanbul seferlerini koymasıyla tekrar bir canlanma içine girdi. Bana göre ortamı ve manzarası en güzel olan tesislerden biri. Tuvaletler küçük fakat bakımlı.Fiyatlar ortalamanın üstünde.Yemekler güzel.

Bolu Dağı Gökdemir Tesisleri:

Nilüfer Turizmin kullandığı tesiste yemekler güzel.Fiyatlar ortalama seviyede.Tuvaletler kullanışlı ama soğuk.


Haldun Turan

14 yıl önce - Pzr 13 Oca 2008, 02:43
Yörsan Dinlenme Tesisleri


Susurluk yakınlarında olan bu tesis ünlü susurluk tostu(peyniri lastik gibi uzar) ve köpüklü ayranı ile tanınır.resimleri 2007 yazında çekmiştim.



(+)



(+)




Ozan Ozer
14 yıl önce - Cmt 09 Şub 2008, 06:01

Su tesisleri

Iğdırlı ve Pamukkale turizm travegoları






(+)


Hasan Durmuş
14 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 02:08



(+)


AKSARAY/GÖKGÖZLER DİNLENME TESİSLERİ



Emre Güray
14 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 02:39

Susurluk YA-SA Tesisleri :
Susurluk'ta Tost ve Ayran kavramını oturtmuş kuruluşlardan , bakımlı ve temiz bir tesis.

Mavigöl Dinlenme Tesisleri :
Susurluk'ta İzmir Turizm, Üstün Erçelik, Öz Bolu, Düzce Güven,Güzel İzmir, Çağlar, Sınay 57,Kütahyalılar Halı Kent,Çanakkale Truva ve Soma Seyahat'in mola verdiği tesis bakımlı fakat oldukça yoğun ve küçük tesislerden.

Susurluk Türker Dinlenme Tesisleri:
Konum olarak güzel oldukça temiz fakat fiyatları açısından benim gibi hesap yapmayan bir adama bile pahalı gelen 5 YTL'lik Ayran Rekoruna sahip tek tesis

Abant Natura Dinlenme Tesisleri
İstanbul - Ankara otoyolu Abant Gişeler'e gelmeden hemen sağda oldukça lezzetli yemekleri ve geniş alanıyla hep tercihlerim arasında olmuş güzel tesis.

Berceste :
İstanbul - Ankara yolculuklarımın vazgeçilmezi otobüsle gitmediğim zamanlar arabamla mutlaka E-5'ten giderek (yeni otoyoldaki şubesi eski tadı vermediğinden ) mola verdiğim güzel mekan.

İlhan Tan Tesisleri :
Eskişehir - İstanbul yolu üzerinde Pamukova mevkinde güzel ve kaliteli dinlenme tesisi, biraz daha ilerisinde eğer özel araçla gidiliyorsa İlhan Tan Kamyoncunun Dostu tesisi vardır buranın yemeklerini yedikten sonra Pamukova'ya bile yerleşilebilir


Hasan Durmuş
14 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 02:51



(+)


BALIKESİR/SUSURLUK - TÜRKER TESİSLERİ


mert ercetin
14 yıl önce - Cmt 23 Şub 2008, 15:41

Ekbir Dinlenme Tesisleri....

Çanakkale-izmir yolu üzerinde ayvalık yakınlarında bulunan dinlenme tesisidir. çanakkale truva turizm otobüsleri uzun senelerdir burda ihtiyaç molası vermektedir. dinlenme tesisi bünyesinde opet petrol istasyonu, market, kitapçı, mescit, wc, restoran bulunmaktadır. tabii buraya asıl değerini veren 7/24 yenebilecek güzel şeyler bulunan restoranıdır. damak tadına göre ekmek arası şeyler de bulunur. daha önce içmeyenler için devasa bir bardakta ikram edilen ayran tavsiye olunur. her nedense restoranın dış cephesi her sene değişmektedir. yaz aylarında hoş bir mekan olmaktadır. restoranın yanında marketten çin hediyelik eşyaları ve yörede üretilen zeytinyağından almak mümkündür.



sayfa 1
123 ... 757677   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM