Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Gökhan AsGül
10 yıl önce - Cum 30 Eyl 2011, 00:47

Alıntı:
Şöyle ki spesifik örnek vermeden bir güzergahta eğer İETT seferi erken bitiyorsa, o güzergahta minibüsler mümkün olsa bagajda da adam götürecek kadar çok yolcu taşıyor.

Bu cümlenin özeti bence şöyle olmalı:
Eskiden geceleri, İstanbulluları İETT taşırdı. Şimdi ise İETT dışındaki her türlü ulaşım aracı İstanbulluyu taşıyor. Çünkü İETT yok denecek kadar az geceleri

kenanmar
10 yıl önce - Cum 30 Eyl 2011, 01:11

taksilerde gece tarifesi eylül 2009'da hukuken kalktı, ama iett otobüsleri ve metrobüste çifte tam bilet tarife çoğaldı, ne ironik!

bulent222
10 yıl önce - Cum 30 Eyl 2011, 09:06

Alıntı:
Şöyle ki spesifik örnek vermeden bir güzergahta eğer İETT seferi erken bitiyorsa, o güzergahta minibüsler mümkün olsa bagajda da adam götürecek kadar çok yolcu taşıyor.

Çok doğru. Örnek vermek gerekirse saat 23:00 cıvarı Kadıköy'den kalkan Kartal, Uğur Mumcu minibüsleri az yolcuyla gidiyor, çünkü bu semtlere o saatlerde otobüs var; ama Örnek Mah., Koşuyolu gibi minibüslerde ayakta bile yer kalmıyor.

Cemoli D18
9 yıl önce - Sal 21 May 2013, 13:39

Metrobüsün gece seferleri yapılırken güvenlikte olmakta.
Bir de aşırı alkollü insanlar binmekte, istisna olarakta sarhoş olmayanlar da kullanıyor tabi

Yarım saatte bir değil 10 ya da 15 dakikada bir sefer olmalı diye düşünüyorum.

Zira gecenin geç saatlerinde durakta güvenli bir şekilde beklemek bence pek mümkün değil.
Duraklar kaderlerine terk ediliyor gece yarılarında.

Otobüs hatlarında da daha fazla gece çalışması yapılması diye düşünüyorum. Ulaşım bu şehirde gündüzleri olmamalı.

24 saat canlı olan bir şehir sonuçta

bob marley cem
2 yıl önce - Çrş 20 May 2020, 23:30

Sadece gece seferi yapan 34G hattında,gün içindede seferleri var diye duydum.Doğrumu,doğruysa neden?

em1nk
2 yıl önce - Çrş 20 May 2020, 23:35

Alıntı:
Sadece gece seferi yapan 34G hattında,gün içindede seferleri var diye duydum.Doğrumu,doğruysa neden?

Kısmen doğru. Sadece sokağa çıkma yasağı olan günlerde bahsettiğiniz şekilde işletme yapılıyor. Diğer günler aynı şekilde devam ediyor.

Metrobüs hattında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri başlığında bir forumdaşımızın bu konuda kaynak vererek yazdığı bilgilendirici bir mesaj buldum:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=766762 ...17#7667625

bob marley cem
2 yıl önce - Prş 21 May 2020, 00:17

Sokağa çıkma yasağı tarifesi,cumartesi ve pazar kısmında yayınlanıyor,iş günleri kısmındada gözüküyor.

em1nk
2 yıl önce - Pts 13 Tem 2020, 19:41
Metrobüs Hattı Gece Yolcularımızın Dikkatine

13.07.2020 Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece (bu gece) saat 02:00 ile 05:00 arasında, Metrobüs hattının Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme yönünde ağaç budama çalışması yapılacaktır.

Çalışma nedeniyle araçlarımız Zincirlikuyu’dan itibaren Metrobüs yoluna girmeyecek, E-5 yolundan seyredecektir. Bu nedenle söz konusu yöndeki istasyonlarda yolcu iniş ve binişleri yapılamayacaktır. Aksi istikamette, Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu arasında ise seferler normal şekilde yapılmaya devam edilecektir. Aradaki istasyonları kullanan yolcularımız Söğütlüçeşme’den sonra Zincirlikuyu yönüne giden araçlarla inmek istedikleri istasyona ulaşabileceklerdir.

sayfa 9
ANA SAYFA -> ULAŞIM