Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
CEMALİ
14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 13:22
[İST-C8.70] - TCDD Anahat Trenlerindeki Ray Restaurant Fiyatlarından Memnun musunuz?

Trenlerle adeta yolculuk yapmayı bir hobi haline getiren güzeller güzeli wowturkey ailesinden olan sevgili arkadaşlarım, dikkat ediyorumda TCDD anahat trenleriyle yaptığımız yolculuklar esnasında acıkıyoruz veyahut susuyoruz, ihtiyacımızı karşılamak için mevcut imkanları kullanmak istiyoruz. Fakat demekki çok susadıysak en yakın istasyona kadar susuzluğumuzu dindirmenin yolunuda bulmamız gerekiyor acaba fiyat konusunda TCDD'nin anahat trenlerinde kendi bünyesindeki hizmetlerinden sıcak yemek, restoran ve kahve, çay, kola, cips, kraker tarzı büfe hizmeti verip işlettiği Ray Restoranların satış fiyatlarını düşürmesimi gerekiyor burası şahibeli bir konu. Geçenlerde seyahat esnasında ufak bir şişe su almam gerekti ve aldım fiyat konusuna gelince 75 ykr diye bir rakam duyunca şaşırdım acaba sizlerde benim gibimisiniz bu fiyatlardan şikayetçimisiniz? Gerçektende senelerden beri TCDD'nin verdiği yemek servisi hizmetlerinin fiyatlarının tekrar bir gözden mi geçirilmesimi gerekiyor?

CEM HOŞGÖR...

En son CEMALİ tarafından Sal 18 Arl 2007, 14:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

bay cem
14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 13:28

sadece su için yazıyorum , fiyatı bence makul.Atatürk hava limanında dış hatlarda küçük su 2 ytl.ye satılıyor

Ufuk Şanver

14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 13:35

Fiyatlar eskisine nazaran pahalı.Ama adamlar kar etmek için bu işi bu fiyattan yapmak zorundalar.

Medyayaya yansımıştı bir ara.Bu firma sgortasız adam çalıştırıyormuş v.s.

Yemekli vagonları eskiden olduğu gibi TCDD kendisi işletse çok daha iyi olur.

M.O.Dikmen
14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 13:52

Bence oldukça makul. Hele ki sadece bir fincan çay için 5 - 7,5 YTL gibi saçma sapan bir fiyat politikası uygulayan cafelere göre..

(+)

Enes A.
14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 16:38

Bence orta düzeyde.

Fiyatlara şu açıdan bakmak lazım.Hem seyahat ediyorsunuz hem de manzarayı izliyorsunuz.Bu imkanı uçakta bile bulamazsınız.Ray Restaurant çok farklı bir konsept bence.Fiyatlarda bu açıdan bakılırsa makul.

Fiyatlardan daha önemli olan bir problem var bence.Mesela Pamukkale Ekspresi İstanbul-Denizli seferini yapacak.Trenimiz Haydarpaşa'dan yemeklerini, içeceklerini alıyor ve Denizli'ye gidiyor.Tekrar dönüşte Denizli'den herhangi bir yemek takviyesi yapılmıyor.bu yüzden çoğu zaman geri dönüşte çorbamız bitti, kolamız kalmadı gibi sözleri duyabilirsiniz.

Ayrıca İzmit Gar'dan sonra yemekli vagon hesap kapatıyor ve servis yapmıyor(çay vb. içecekler dışında).Bence tren Haydarpaşa'ya varana kadar mönüdeki herşeyin servisi yapılmalıdır.

CEMALİ
14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 21:09

Alıntı:
Fiyatlara şu açıdan bakmak lazım.Hem seyahat ediyorsunuz hem de manzarayı izliyorsunuz.Bu imkânı uçakta bile bulamazsınız.Ray Restaurant çok farklı bir konsept bence.Fiyatlarda bu açıdan bakılırsa makul.

Şimdi eğer olaya seyahat edip hemde yemek yiyorum gözüyle bakarsan tamam haklısın ama sonuçta konuyla alakası yok ama Varan Turizm'in Setra S 431-DT çift katlı bistro modellerindede aynı konforu sunuyor ama tabiki o otobüs. Yani esas olan nerde ne şekilde yemek yenilmesinden ziyade fiyatların herkesin cebine kumanda etmesinden bahsediyorum gerçekten bana göre fiyatlar olması gerektiğinden yüksek.

CEM HOŞGÖR...

FıratKaradağ

14 yıl önce - Sal 18 Arl 2007, 21:23

İçki ve yemek fiyatları beyoğlu meyhaneleri kıvamında, ve makul sayılır, çünkü o ambiyans'da içki içmek gerçekten zevkli. Hafif veya alkolsüz içecekler ise daha az makul gözükmekle birlikte, kabul edilemez düzeyde değil. Fiyatlar ucuz olsa ya daha fazla vagonu yemekliye çevirmek gerekir yada bir vagonda mahşeri kalabalık olur. Arz talep dengesinin bu şekilde sağlandığına inanıyorum.

Çağrı Tekin

14 yıl önce - Çrş 19 Arl 2007, 00:28

Vagonlar zaten çoğu zaman yetmiyor, yer bulunmuyor. Ayrıca fiyatlar da bence gayet uygun. Benim okulumun kantininde su ,50 kuruşa satılıyor, geçen arkadaşlarla gittiğim bir cafede bir su 3 liraydı. Buna bakarsak restoran fiyatları uygundur. Zaten alım gücü düşük vatandaşlar kendi yiyeceklerini getiriyorlar, her istasyonda da suları çok temiz olan çeşmeler var. Hepsini geçsek dahi bu sonuçta bir restoran, bir marketle aynı fiyatta hizmet sunmasını bekleyemeyiz. Bana göre sunulan hizmet yerindedir, fazlası ya da azı yanlış olur.

turgutakbaş
14 yıl önce - Çrş 19 Arl 2007, 02:54

yolculuk esnasında bu tarz ihtiyaçların normalden daha pahalı olduğunu göze almak gerekmektedir ... o yüzden fiyatlar gayet makuldür ... hatta bu fiyatlar istanbul için ucuz bile kalabiliyor birçok yerde ...

Gökçe Aydın
14 yıl önce - Çrş 19 Arl 2007, 22:59

Su temel bir ihtiyaç olduğundan biraz daha ucuza satılıyor sanırım. Ama örneğin kutu Coca - Cola 2.5 YTL'ydi sanırım.

Yemekli vagonun şimdiki halini TCDD tarafından işletildiği haliyle kıyaslayarak söylüyorum : Kalite düştü, porsiyonlar küçüldü, fiyatlar arttı.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM