Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
ümit 806

12 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 21:56

Bu otobüs İETT'nin tek MAN doğalgazlı otobüsü olduğu gibi, %100 doğalgazla çalışan da tek otobüsü. Diğer doğalgazlı otobüsler olan Ikarus'lar doğalgaz/mazot karışımı bir şey yakıyorlar diye biliyorum. Oranın da %60 doğalgaz olması lazım.

gurkan iscan
11 yıl önce - Pts 17 Arl 2007, 14:50

Alıntı:
14C hattında çalışmaktadır. Ancak bir şeyi eklemeden geçemeyeceğim; bu aracın vazgeçilmez şöförlerinden: Murat Ağabeyimiz. Ben pek çok defa otobüse binmiş bir insanımdır. Her İETT şöförünün samimi olduğunu bilirim ancak Murat Ağabey'imi kayırmadan geçemeyeceğim kusura bakmayın. Murat Ağabey'im öncelikle halkla içli dışlıdır. Her binenle selamdan öte muhabbeti vardır. Her binenle önce selamlaşılır, ardından hatır sorulur ve isteyenle geçen seferde kaldığı yerden muhabbete devam edilir. Kısacası bu otobüse binmenin belirli bir adabı vardır

Cmt 15 Arl 2007 10:14

--------------------------------------------------------------------------------

Murat Ağabeyi ben kendisi İETT'ye girmeden önceden tanırım, bizim mahallede otururdu. 2006 Yaz sonuna doğru Kadıköy civarlarında Açıköğretim kursunun ders saatini beklerken bir yandan da peronlarda fotoğraf çekeyim derken bu otobüsün yanında kendisini görünce hem şaşırmış hem de İETT'de eşi benzeri olmayan bu otobüsle ilgilendiğini duyunca ayrıca sevinmiştim. Hakikaten de dünya tatlısı bir insandır.

Yalnız Murat Ağabey Cuma akşamı beni yanlış otobüse gönderdi. Koşuyolu Hastanesinin Kartala taşındığını bilmeden 14 C ye bindim. Murat Beye hastaneyi sorunca taşındığını ve 21A ya binmemizi söyledi. Ama 21A nın Kartaldaki Koşuyolu hastanesinden geçmediğini 21A ya binince öğrendim.
Yine de bir yabancı olarak araca binince hemen dikkatini çekti ve bize yardımcı olmaya çalıştı ama dediğimim gibi 21U yerine 21A ya gönderdi

ümit 806

11 yıl önce - Sal 15 Oca 2008, 03:35

Cumartesi günkü Haydarpaşa Gezisi'nde de konusu olmuştu, bu otobüsün hâlâ çalışıp çalışmadığı ile ilgili. Otobüs bugün de 15:50 civarında 14C peronundaydı. İnceleyebildiğim kadarı ile kasasında dışarıdan görünen bir arıza yok, en azından Ikarus'lardan (Meselâ 94-101 ve 94-139'dan) sağlam gözüküyor.

Fakat kasaya tezat, aracın neredeyse bütün kapıları çürümüş.

MAN kapıları kasaya Ikarus kapısı gibi destekli bağlı değil, sadece yukarıdan ve aşağıdan menteşe ile bağlı ve iki menteşe arasındaki bütün yük de kapıda. Bu kapılar kendi düşmeden bir elden geçse iyi olacak gibi. Normalde MAN'larda gördüğümüz kapı köşelerinden çatlama bu otobüste henüz olmamış.

Belki doğalgazlı otobüslerin yenilenmeleri sürerken arada bu otobüsü de yenilerler. Acilen Mecidiyeköy'e geçmem gerektiği için Murat Ağabey'i aramadım. Yoksa otobüsün akibeti hakkında detaylı bilgiyi alırdım muhtemelen

Doğukan Kahraman
11 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 21:31

86-111 İşte o çok meşhur Doğalgazlı tek MAN. Bugün bende bu otobüse binme şansını yakaladım araç fena değil bir kaç çürüğü var ama yinede dayanıklı oturma planı 2'li koltuk olmak üzere her tarafta var sadece bacanın önünde yok.

(+)

(+)

(+)

Ercan Dikme
11 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 21:33

ilk ve tek doğalgazlı mandan sonra son eski koltuklu man ünvanı da elinde kalacak galiba

berkuay
11 yıl önce - Cmt 02 Şub 2008, 00:04

merhaba arkadaşlar man sl 200 lere ben uzun süre bindim gerçekten hızlı sağlam bi otobüs ama artık bunların miladı doldu sanıyordum saygılarımla

mehmetkonyar
11 yıl önce - Çrş 19 Mar 2008, 21:22

Sizlerin de bildiği üzere 86-111 uzun bir süredir Murat Ağabey tarafından 14C hattında çalıştırılıyordu. Ancak Murat Ağabey'in başka bir hatta geçmesini takiben 86-111 aralıklı olarak başka hatlarda (bugün ER1'de çalışıyordu) ve arada sırada da olsa bizim hattımızda çalışmaktadır. Resimlemek isteyenlere duyurulur.

Mehmet,

fatih küçük
11 yıl önce - Prş 20 Mar 2008, 02:26

bu otobüsü dün (salı günü) kadıköy sahilden boğa heykeli istikametine çıkarken gördüm.

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Prş 20 Mar 2008, 02:42

Bu otobüs (86-111), Hasanpaşa garajı, Kadıköy defterine bağlıdır. Bu sebepten ötürü, Kadıköy civarında görülmesi normaldir.

Nejat BİLGİNOGLU

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Çrş 09 Nis 2008, 00:09

86-111 Kadıköy defterindeydi. Fakat 1 haftafdır 12C hattında çalışıyor.

Nejat BİLGİNOGLU

sayfa 3
« önceki   1234 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM