Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
aydın ceven
12 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2007, 10:54

Dün akşam eve dönerken 85-111 MAN doğal gazlı yeşil otobüs gördüm. 12/C hattında çalışıyordu. MAN otobüslerein doğalgazlı ve yeşil olanlarını görmemiştim. Başka örnekleri varm acaba? Zaten ANADOLU garajlarında bildiğim kadarıyla MAN'lar kalmadı. Ama yinede bakımlı ve güzel görünüyordu.

Cankut Gürses
11 yıl önce - Cum 14 Arl 2007, 20:02

86-111 den fotoğraflar...

Saygılarımla
Cankut Gürses

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cum 14 Arl 2007, 21:14

Kadıköy yakasının yolcu taşıyan tek MAN solo otobüsünü halen çalışırken görmek çok enteresan... Sürüye yanlışlıkla karışan ördek misali...

Akın KURTOĞLU

mehmetkonyar
11 yıl önce - Cum 14 Arl 2007, 23:42

Bugün bu araç önceki resimlerde de gördüğünüz üzere halen 14C hattında çalışmaktadır. Ancak bir şeyi eklemeden geçemeyeceğim; bu aracın vazgeçilmez şöförlerinden: Murat Ağabeyimiz. Ben pek çok defa otobüse binmiş bir insanımdır. Her İETT şöförünün samimi olduğunu bilirim ancak Murat Ağabey'imi kayırmadan geçemeyeceğim kusura bakmayın. Murat Ağabey'im öncelikle halkla içli dışlıdır. Her binenle selamdan öte muhabbeti vardır. Her binenle önce selamlaşılır, ardından hatır sorulur ve isteyenle geçen seferde kaldığı yerden muhabbete devam edilir. Kısacası bu otobüse binmenin belirli bir adabı vardır. Akın Ağabey;

Alıntı:
Sürüye yanlışlıkla karışan ördek misali...

demiş ancak bence bu yaşlı ördek en asili.

ümit 806

11 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 12:14

Murat Ağabeyi ben kendisi İETT'ye girmeden önceden tanırım, bizim mahallede otururdu. 2006 Yaz sonuna doğru Kadıköy civarlarında Açıköğretim kursunun ders saatini beklerken bir yandan da peronlarda fotoğraf çekeyim derken bu otobüsün yanında kendisini görünce hem şaşırmış hem de İETT'de eşi benzeri olmayan bu otobüsle ilgilendiğini duyunca ayrıca sevinmiştim. Hakikaten de dünya tatlısı bir insandır.

Doğukan Kahraman
11 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 12:17

Anadolu Yakası'nın hem doğalgazlı hem tek MAN olan 86-111 daha önce teknik sorunlar yüzünden servise çekilmişti. Ama bu fotoğrafı görünce büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Bu araç keşke yenilenseydi Binmek bir türlü kısmet olmadı umarım diliyorum ki bu araç dahah çok uzun süre çalışacak.

mehmetkonyar
11 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 15:38

Doğukan sana katılıyorum. Ancak yenilenmek yerine sıkı bir tamir de yeterli olabilirdi. Bugün hala yer yer çürüklere sahip. Arka kapı zemininde yeri rahatça görebildiğiniz bir çürüğü var. Benim gördüğüm en büyüğü bu. Gerçi geçirdiği büyük motor arızasından sonra tekrar filoya katılması bile büyük bir şans. Bir ara ıskat dedikoduları dahil geçmişti. Şu anda 14C hattında bir İkarus'la birlikte çalışıyor ve sadece pik saatlerde yola çıkıyor. Bunun haricinde hattın ana yükünü diğer İkarus çekiyor.

Çağrı Tekin

11 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 16:07

Bu araç 15:30 da Kadıköy'de oluyor. Kalkışı da tarifeye göre 16:00 olmalı. Binmek, fotoğraflamak isteyenler için duyurulur.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 20:14

Tamir ve bakımı da muhtemelen Hasanpaşa'da gerçekleşiyor ise, İkitelli garajıyla herhangi bir bağı kalmadı bu durumda... İleride MAN serileri ıskat edildiklerinde acaba 86-111 halen çalışmaya devam edecek mi? Yoksa o da, diğerleri gibi servisten çekilecek mi?

Akın KURTOĞLU

Uğur Aydın
11 yıl önce - Cmt 15 Arl 2007, 20:17

Halka hizmette çalışan her araç kutsaldır efendim, bakılsın ona. Yalnız O doğalgaz deposu bizim evi 1 ay götürür herhalde, Kaç kilometre yapıyor bir depoyla bu araç acaba?Kaç metreküp'lük (ya da birimi ne ise) kapasiteye sahip meraklandım...

sayfa 2
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM