Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Noyan

14 yıl önce - Pts 02 May 2005, 21:23
İlk ve Tek Doğalgazlı MAN-SL200 Solo: 86-111

86-111 i birkaç ay  önce FB1 çalışırken görmüştüm, demek ki nadir de olsa sefere çıkabiliyor.

(+)

(+)

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 08 Oca 2006, 08:19
86-111

Alıntı:
90'lı yılların sonlarında da, MAN-SL 200 model bir İETT otobüsü, Avrupa yakasından alınarak, Hasanpaşa Garajı'na verildi. Burada gerekli dönüşümleri tamamlandıktan sonra prototip olarak hizmete girdi (86-111).

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 14 Oca 2006, 06:24

İETT, sahip olduğu Doğalgazlı otobüs adedini dondurup yeni hamlelerde bulunmazken, Ankara EGO İdaresi, yeni doğalgazlı otobüs alımları için çalışmalar yapıyor. İETT'nin yeni alımlardan kaçınmasının; ek dolum ünitelerin maliyetinin yüksekliğinden mi, yoksa doğalgazla çalışan otobüslerin hizmet yarıçaplarının kısıtlı olmasından mı kaynaklandığını anlamış değilim...  

Alttaki yeşil otobüs de İETT'nin tek MAN-Solo Doğalgazlı otobüsü olup, filo numarası; 86-111'dir. Bir süre Hasanpaşa Garajı'na bağlı olarak, deneme amacıyla kullanıldıktan sonra artık pek servise verilmemektedir (Bu otobüsle birlikte, doğalgazla çalışan İETT otobüsü sayısı; 101 olmuştur).

(+)

Akın KURTOĞLU

enes

13 yıl önce - Sal 06 Hzr 2006, 16:27

Doğalgazlı Man otobüsümüz 86-111'in doğalgaz deposu bu kadar büyük müydü?
Yoksa yeni mi takmışlar?

(+)

(+)

tolginho

13 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2006, 01:33

MANlardaki doğalgaz deposu hiç yakışmamış. Deve hörgüçü gibi duruyor.

Bir de niye hala MAnları doğalgaza çeviriyorlar. Zaten miladlarını doldurmadı mı bunlar? Daha ne kadar hizmet verebilecek ki?

TOLGA KAPROL

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Çrş 07 Hzr 2006, 01:40

Alıntı:
Bir de niye hala MAnları doğalgaza çeviriyorlar. Zaten miladlarını doldurmadı mı bunlar? Daha ne kadar hizmet verebilecek ki?

86-111 aslında yıllar önce denenen bir prototipti. Başarılı olunsaydı devamı gelecekti ve diğer MAN-Sololar'a da uygulanacaktı. Ama, istenilen verim alınamamış olacak ki, tek bir otobüsle sınırlı kaldı. Şimdi eldeki 86-111'i de hilkat garibesine çevirmişler. Mustafa'nın bu konuda çok ilginç ve komik bir resmi vardı. Güney Amerika'daki ilkel doğalgazlı otobüslerle ilgili. Bu MAN da, gittikçe onlara benzeyecek...    

Akın KURTOĞLU

ümit 806

12 yıl önce - Cmt 02 Eyl 2006, 02:02

86-111. Bugün Kadıköy'e gittiğimde 15:55 Civarı idi, 14C Koşuyolu peronunda bekliyordu. Otobüsten inip yanına gittim, uzaktan önden resmini çekmeye çalışırken şöförünün beni çağırdığını farkettim. Bir de baktım bizim mahalleden tanıdığım bir abi. Peron çıkışındaki ışıklara kadar o otobüsün içinde ben dışında hal hatır sorduk, bu resmi çektim. 17:30 - 19:00 arası işim yoktu, gidip 14C'nin saatlerine baktım, 17:10 ve 18:20 diyor, 18:20'ye kadar kumluk peronlarında vakit geçirdim, sonra Rıhtım peronlarına döndüm, otobüs orada şöför yok, 97-101'i gördüm onun yanına gittim, orada şöför abiyi amirlikten çıkıp otobüse giderken gördüm, tekrardan peşine takılıp 86-111'in içine yolcuların peşinden girdim. İçi abartılı şekilde boyanmış, her taraf yeşil. Kapı basamakları, basamakları aydınlatan lamba kapakları vb.. Otobüsün içinde biraz muhabbet ettik. Bütün yolcular otobüsü ve şöförü tanıyor. Otobüs 2-3 dakika sonra hareket etti. Dönüşü 19:30'u bulurmuş, ben de geri indim, 19:00'da Kadıköy'de olmam gerekmese idi gidip dönecektim.

(+)

Kapı açma kapama düğmeleri değiştirilmiş, Ikarus düğmeleri takılmış.

mehmetkonyar
12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 22:54

Arkadaşlar,

Bu başlığın ilk mesajlarında yer alan 86-111'den bahsedeceğim biraz. Kaç zamandır bizim mahallenin 14C hattının filosundaki 86-111, uzun zamandır ortalarda gözükmüyordu. Bugün bir şöförle konuştuğumda motorunda ciddi bir problem olduğunu, tamir edilemediği takdirde hurdaya ayrılacağını söyledi. Anadolu yakasının bu tek doğalgazlı MAN otobüsünün durumuna biraz içim burkuldu doğrusu. Hani her zaman bindiğimde yakanın tek MAN otobüsüne biniyorum diye sevindiğim ve çalıştığı her zaman da, çok mükemmel olmasa da, tıkır tıkır çalışan bu otobüs için üzüldüm. Sizlere de bilgi vereyim dedim. Daha detaylı bilgisi olan varsa ayrıntılı haber alabiliriz.

Mehmet,

Kemal Yaşar
12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 23:04

Anadolu Yakasının tek Man doğalgaz otobsü 86-111 Hurdalığa giderse o zaman başka man otobüsler doğalgazlı olabilir

mehmetkonyar
12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 23:21

İETT'nin bu konuda pek bir yatırım yapma niyetinde olduğunu sanmıyorum Kemal Bey. Eğer böyle bir niyeti olsaydı yenilediği ikarusları yapabilirdi. Uğraşmadığına göre herhalde pek bir umudu yok doğalgazlı araçlardan. Herhalde istedikleri verimi alamadılar. Ayrıca Anadolu yakasına MAN koymak isteselerdi pek çok defa yapabilirlerdi. İki yaka arasında pek çok defa otobüs değişimi oldu.

sayfa 1
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM