Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Burç
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 16:39

Avcılar belediyesinin hizmetinden memnun değilsen
ve sence bunun nedeni yanlış partiye oy vermiş olman ise,
niye doğru partiye oy vermiyorsun o zaman?

Falanca parti kazanınca daha fazla hizmet geleceğine inanıyorsan, o partiye ver oyunu.
Futbol takımı değil ki bu. Hizmet getirene oy verilir.

kemal55tr
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 16:57

Alıntı:
Avcılar belediyesinin hizmetinden memnun değilsen
ve sence bunun nedeni yanlış partiye oy vermiş olman ise,
niye doğru partiye oy vermiyorsun o zaman?

Yukarıda da belirtmiş olduğum gibi Avcılar'ın arıtma kollektörleri döşeme çalışmalarından sonra sahilde çevre düzenleme işi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda. Avcılar Belediyesi istese de yasal olarak Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanına müdahale edip çalışmaları tamamlıyamıyor. İBB işi bilinçli olarak yıllardan beri savsaklıyor, uzatıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin partizanca "bana oy vermezsen bende seni cezalandırırım" zihniyeti demokrasi değildir.

Burç
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:14

Keşke bizi de Avcılar gibi cezalandırsa da metrobüs hattı buraya da gelse
Veya Kadıköy gibi cezalandırsa da buralara da metro yapsa...

Bana oy vermeyenlere kötülük yapayım, belki daha çok oy alırım?
Böyle bir cezalandırma akla mantığa sığıyor mu?
Avcılarda ucu ucuna başka parti kazandı diye onbinlerce oy verenine ceza mı verecek?
Metrobüse binerken hangi partiye oy verdiğini sorup, binmeni engelliyorlar mı?

hasan köse
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:24

Avcılarda trafik sorununun bittiğini nasıl anlayabiliyoruz? Her gün o yollardan geçmek zorunda olan ben, bunu niye henüz farketmedim? Avcılarda trafik sorununun çözüldüğü falan yok, sadece metrobüs alternatifi geldi. Metrobüsü kullanabilenler için süper bir olay, tamam. ama o kadar. Trafik sorunu, olduğu yerde duruyor.

Murat Caner
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:33

Taksi ile, yürüyerek ya da aracınızla metrobüse gidin. Sizin için trafik sorunu çözülsün. Sürekli özel aracınızı kullanırsanız gerçekten gerekli olduğu zaman kullanamayacak duruma gelirsiniz.

Bir araştırma yapılmış. Eğlence yerlerinde korumalar bilinç altı olarak aracını evde bırakıp taksi ile gelenleri kapıdan daha kolay geçiriyorlarmış. Taksiye binmek duyarlılık sayılıyormuş.

En son Murat Caner tarafından Sal 11 Arl 2007, 17:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:35

Trafik sorunu "olduğu yerde duruyor" ise bu çok güzel bir gelişme!
İstanbul'da ilk defa trafik sorunu olduğu yerde durdurulmuş demek ki.
Hiçbir zaman trafik sorunu halledilmeyecek. Bundan sonra asla 10 yıl önceki trafik durumuna
dönmeyeceğiz. Bir kere bu konuyu sindirmek lazım. Şimdi çözüm arayalım...
Madem mega şehirlerdeki gibi bir trafik sorunumuz var, insanları bir yerden diğer yere götürmek
için alternatif bir yöntem geliştirmemiz lazım. İşte metrobüs projesi bunun için yapılıyor.
Başlangıç olarak çok başarılı. Gerisi de getirilecek.

Ama ben bu konu başlığındaki soruya bir cevap vermenizi de isterim :
Niye Avcılar belediyesi sitesinde metrobüsten bahsedilmiyor?

Murat Caner
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:38

Yanıt verilmiş zaten.

recep demirbas
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:40

burç bey metrobüsten bahseden bir site bulun biz de diyelim ki avcılar belediyesi eyyamcılık yapıyor.
yok bulamıyorsanız o zaman avcılar belesiyesinden alıp size vereceğim bu sıfatı.

tek bir link.
zeytinburnu, bahçelievler, bakırköy küçükçekmece veya bir ilçe belesiyesinden bir link yeter.
linki buraya yazın ben de sizden özür dileyeceğim.

Murat Caner
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:41

Yoksa sizi okuyup koyarlar.

hasan köse
14 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:56

Alıntı:
Taksi ile, yürüyerek ya da aracınızla metrobüse gidin. Sizin için trafik sorunu çözülsün. Sürekli özel aracınızı kullanırsanız gerçekten gerekli olduğu zaman kullanamayacak duruma gelirsiniz.

Bir araştırma yapılmış. Eğlence yerlerinde korumalar bilinç altı olarak aracını evde bırakıp taksi ile gelenleri kapıdan daha kolay geçiriyorlarmış. Taksiye binmek duyarlılık sayılıyormuş.

Her gün şirketimin servisi ile Firuzköy'den Karaköy'e gidiyorum/geliyorum. - Firuzköy, Avcılar'ın bir mahallesidir bu arada-
Bu süre en az 1.5 saatimi alıyor.

Aracımla metrobüse Gitmek istesem, aracımı ne yapacağım orada? Akşam kendisini yerinde bulur muyum? Burç bey'in bahsettiği o katlı otoparklardan biri buraya yapılsa, o zaman olur...

Yürüyerek metrobüse gitmem yaklaşık 35-40 dk. (3.5km) mı alır, yürümeyi sevsemde, o kadarını başaramıyorum maalesef

Taksi : pahalı bir araç, ben ise o kadar zengin değilim.
(yine de belediyeden çek vs almıyorum)

E5'e sıfır oturanların sorunu çözülmüş olabilir, onların da sağlıklarından endişe duyarım. Soludukları hava, hava değil!

Hadi metrobüsle Cevizlibağ'a ulaştık diyelim. Tranvay(Kabataş) bir çözüm mü? Kaçınız sabah ve akşam saatlerinde bu tramvayda sürekli seyahat ediyor?

Not: Metrobüsün Avcılara gelmesine en çok sevinenlerden biriyim.
Avcılar trafiğini çözdüğünü düşünmüyorum o kadar.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM