Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Edirne'nin Havaalanı İhtiyacı
« önceki   123 ... 91011   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Murat Caner
6 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 17:04

Az yakan pervaneli uçak. Bence o da lüks.

Tankut Tan
6 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 22:01

Alıntı:
Abi RJler tamamen teslim edildi, ama bu tip kısa mesafeler için bombardier modeller iş yapabilir onlarda 80 ile 100 kişi arasında değişiyor

Bu iki model de iş yapmaz. Bu tip jet modeller değil de turbo prop modeller iş yapar. Bombardierler daha ziyade kısa pistler için ama kısa mesafe için değil.

Emre Ahlatlı
6 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 22:18

Alıntı:
3 saaten aşağı karaulaşımı olan yerlere uçak koymak anlamsız. Yakında İstanbul Ankara arasının da azalacağını düşünüyorum. Hızlı tren yapılınca tamamen biter.
Katılıyorum..havalanına bir saat önce gel yarım saat havada uç, tehir olmazsa tabi. İnişte bavul bekle.Birde havalanları şehirin dışında olur,ordan şehre ulaşmak Esenboga gibi mesela, en az bir saatınız alır.Nerden baksanız en kısa mesafe de olsa hava ulaşmı 3 saat zaman alıyor. Birde yanınıza ucak korkusu kar kalacak:) Kısaca EDİRNE-İSTANBUL ucak seferi gereksiz.Özel arabayla 1.5 saat ,otobüsle 2.5 saat.

Emre Güray
6 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 22:51

Edirne'den başka illerimize uçak seferi olabilir fakat İstanbul'a bu kadar yakın bir mesafedeyken uçağın kalkmasıyla inmesi bir olur Atatürk Hava Limanı’nın yükünü hafifletmesi için 1998’de hizmete açılan ve Edirne'ye daha da yakın olan Çorlu Havaalanı sivil uçuşlara açıkken de iç hatlar için ilgilenen olmamıştı, Sabiha Gökçen'in açılmasıyla dış hatlar yoğunluğu yaşayan çorlu'da sonradan tamamen sivil uçuşlara kapandı.

yılmaz büktel

6 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 02:03

yukarıdaki, uçak ulaşımına ilişkin olumsuz söylemlerin hepsine katılıyorum ama. birde işin aması var. Edirne de İstanbula bağımlı yaşayan büyük bir kitle var hatta İstanbul'un, Trakya Üniversitesi çalışanları için şehiriçi sayılması ciddi ciddi gündeme gelmişti bir zamanlar. ve bunlar istisnasız her hafta bu yolu gidiş-dönüş katediyorlar ve böyle olunca 2.5 saatlik süre, aceleniz olunca veya her hafta olunca bıktırıcı olabiliyor.

belki en iyi çözüm ekspres tren seferleri yukarıda da değindiğim gibi. her ne hal olursa olsun İstanbulu Edirneye yaklaştıracak bir çözüm bulunabilmeli.

belki de bazılarınız şimdi içinden "biz istanbulda evden işe 2 saatte gidiyoruz zaten" diyordur.

ama biz edirneliler buna alışık değiliz. ev ile işimiz arası aracımızla 10dkyı, midibüslerle yarım saati geçmez.

Gökçe Aydın
6 yıl önce - Pts 31 Arl 2007, 01:31

Edirne - İstanbul arasında yapılan kara yolculukları daha çok İstanbul'un hangi bölgesine yöneliktir bilen var mı? Edirne ile İstanbul Atatürk havalimanı arasında sefer düşünmenin hakikaten anlamı yok. Zaten bir babayiğit çıkıp ben bunu yapacağım dese bile, Atatürk Havalimanı gibi slot sıkıntısı yaşanan bir yerde böyle işlevsiz bir hatta yönelik slot verileceğine inanmıyorum. Ancak, Edirne - Sabiha Gökçen havalimanı arasında 25-30 kişilik turboprop uçaklarla yapılacak bir ulaşım bana o kadar da mantıksız gelmiyor. Edirne'den Esenler Otogarı'na ulaşmak rahat olabilir ama Sabiha Gökçen Havalimanının yakınındaki Pendik,Kartal,Kurtköy vb bölgelere ulaşmak kolay değil. Bu bölgelere giden yolcular uçağı tercih edebilir. Bir de, THY'nin ve Pegasus Havayolları'nın Türkiye'nin birçok yerine Sabiha Gökçen'den uçuşu var. Ayrıca bir sürü havayolu şirketi bu meydandan uluslararası uçuşlar yapıyor. Yani aktarma yapacak yolcu gibi ciddi bir potansiyel de var. Ne dersiniz?

Akın Kurtoğlu

6 yıl önce - Pts 31 Arl 2007, 01:37

Galiba, en mantıklısı Edirne'ye hızlı seyahat için uçak yerine tren seferlerinin olması (Tabi, yolun iyileştirilmesi sonrasında)... Marmaray devreye girdikten ve Güney Marmara'ya da gerekli demiryolu yatırımı yapıldıktan sonra; "Bursa-İstanbul-Edirne" arasında bir "Payitaht Ekspres" çok da mânâlı olur... (İmparatorluğun 3 eski başkentini birbirine bağlayan bir ekspres)

Akın KURTOĞLU

FıratKaradağ

6 yıl önce - Pts 31 Arl 2007, 01:38

20-25 kişilik helikopterler bu iş için yeterli sanırım. İstanbul - Bursa arası, yine bu tip helikopterler çalışabilir, Ankara- Bursa keza... İlla uçak diye diretmenin lüzümu yok

Bu tip helikopterler hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız vardır, maliyeti nedir, hızı ne kadardır, detaylıca anlatırlarsa, bizde burda daha kapsamlı beyin fırtınası yaparız.

Gökçe Aydın
6 yıl önce - Pts 31 Arl 2007, 01:57

Alıntı:

Galiba, en mantıklısı Edirne'ye hızlı seyahat için uçak yerine tren seferlerinin olması (Tabi, yolun iyileştirilmesi sonrasında)... Marmaray devreye girdikten ve Güney Marmara'ya da gerekli demiryolu yatırımı yapıldıktan sonra; "Bursa-İstanbul-Edirne" arasında bir "Payitaht Ekspres" çok da mânâlı olur... (İmparatorluğun 3 eski başkentini birbirine bağlayan bir ekspres)

Bu konuda çok alelacele bir hesap yaptım. Sirkeci - Edirne arası şu anda 15.50'de hareket eden bölgesel trenle 5 saat 27 dakika sürmekte. Bu treni Sirkeci - Halkalı hattında sadece 1 tane banliyö treninin önüne geçirip, Halkalı,Çerkezköy,Çorlu,Lüleburgaz ve Pehlivanköy dışındaki duraklardaki duruşlarını kaldırdığımız takdirde seyahat süresi 4 saat 20 dakika gibi bir düzeye iniyor. Ama burada yola bir müdahale sözkonusu değil. Ancak, bu bölgesel trenlerin ylun önemli kısmında yolun izin verdiği hızların da altında seyahat ettiği de bir gerçek. Bu durum da giderilir ve yolun izin verdiği hızları kullanırsak yolun 4 saate inebileceğini düşünebiliriz. Yani aslında yolda ve trenlerde hiç iyileştirme yapmadan 4 saate indirdik bile yolu. Düşünüyorum tabii, daha iyisi neden olmasın?

mrtctn_
6 yıl önce - Pts 31 Arl 2007, 02:29

Edirneye istanbuldan her saat başı otobüs kalkmakta.. Volkan turizm ve radar vard ve artık ulusoyda istanbuldan edırneye seferler duzenlemekte... Normalde bu otobusler 10-15 kişi ile gidip gelirken ucakların durumu ne olur bilemem İzmir-antalya ucak seferleri düzenlenebilir.. edirne istanbul arasına ise ne zaman olur bilemem ama sanırım hızlı tren faaliyete baslayacak..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara