Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2008, 13:28

Avcılar Metrobüs deposu halen bitmedi galiba...

Akın KURTOĞLU

EmirOtluoglu

13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 02:04

Alıntı:
Avcılar Metrobüs deposu halen bitmedi galiba...

Akın KURTOĞLU

Akın Abi aslında mevcut CapaCityler'in gündüz saatlerinde burada beklediklerine şahit oluyorum ancak ortada ne bir bina var ne de herhangi bir bina yapım hazırlığı, tüm hafta Beyazıt'ta kayıtlarda görevli olacağımdan bu hafta görüntüleme şansım olmayacak ama önümüzdeki hafta görüntüleyerek son halini aktarırım Avcılar Garajı'nın.

Mrat
13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 02:16

Benim yarın okulda işim var çeker akşama koyarım siteye son halini en son gördüğümde herhangi bir ek çalışma yoktu sadece aydınlatma koyulmuş asfalt dökülmüş öle duruyor.

ozhanc
13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 17:40

Bülent bey merhaba,

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Edirnekapı durağı gelmeden olan durak kısmında çok çalıştınız. Sanırım orada otobüs garajı ile ve vatan caddesi yolu ile kombine bir sistem kurdunuz. Bilgi verebilirmisiniz?

bülent eco
13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 17:57

bildiğiniz üzere edirnekapı'da İETT'ye ait garaj var. avcılar topkapı hattı için 150 adet; avcılar - söğütlüçeşme hattı açılınca 300 adet otobüs hizmet verecek. bu otobüsler için bekleme, tamirat için garaj alanı gerekiyor. şu an için avcılar triaj alanı 70 adet otobüse hizmet verebiliyor. edirnekapı İETT garajında yaklaşık 120 otobüs için alan var. bildiğiniz üzere bu otobüslerin karma trafikte manevra yapması tehlike arz ediyor. bunun için bu bölgede İETT garajına kesişmesiz giriş-çıkış için 2 adet altgeçit ve 1 adet üstgeçit düşünüldü. Gördüğünüz imalatlar sayesinde Edirnekapı İETT garajından hem mecidiyeköy tarafına hem de Avcılar tarafına metrobuslar kesintisiz dönüş yapabilecek. Ayrıca Altunizade ve hasanpaşa'da da garaj yerleri düşünüldü.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 04 Eyl 2008, 18:24

Giderek uzayan Metrobüs parkuru üzerinde belli aralıklarla istif alanları oluşturulması, ölü kilometrenin de önüne geçecektir.

Bu durumda; "Avcılar", "Edirnekapı", "Altunizade" ve "Hasanpaşa" olarak 4 ayrı noktada istifleme mi yapılmış olacak?

Akın KURTOĞLU

EmirOtluoglu

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 01:47

Alıntı:
Akın Abi aslında mevcut CapaCityler'in gündüz saatlerinde burada beklediklerine şahit oluyorum ancak ortada ne bir bina var ne de herhangi bir bina yapım hazırlığı, tüm hafta Beyazıt'ta kayıtlarda görevli olacağımdan bu hafta görüntüleme şansım olmayacak ama önümüzdeki hafta görüntüleyerek son halini aktarırım Avcılar Garajı'nın.

Herkese Merhabalar,

Dün ve bugün gerçekleştirilen AÖF Bütünleme sınavlarındaki görevim nedeniyle 1 hafta aranın ardından Avcılar'daydım. İki oturum arasında fırsattan istifade Metrobüs Garajını fotoğrafladım.

(+)

Bir önceki mesajımda ortada bina yok demiştim ama İETT prefabrik bir binayı sessiz sedasız yerleştirmiş garaj alanına

Araçlar Kampüsün uzun süredir kullanılmayan Yurt girişinden girerek garaj alanına geliyorlar.

Garaj alanı Göl tarafındaki uç noktasından bu şekilde gözüküyor.

(+)

İşte dinlenmeye çekilen metrobüslerimiz geceyi bu manzara eşliğinde geçirecekler.

(+)

erolc
13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 01:57

Garaj alanının girişi , bol miktarda körüklü citaro içeri girdi bugün.

(+)

Serhat Atan

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 02:12

EmirOtluoglu resimlerle bilgilendirdiğin için teşekkürler.Zira ne zamandır merak ediyordum garajın son durumunu.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 03:58

Emir'in ellerine sağlık. Çok güzel bir çalışma yapmış... Demek ki bugünden itibaren garaj faaliyete geçti, en azından geceleri istifleme başladı.

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM