Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 15:23
[İST-A7.67] - Metrobüsler için Avcılar'da Özel Otobüs Garajı Kuruluyor

Alıntı:
Avcılarda metrobus hattı kapatılmadı kampüs içinde inşaatı devam eden metrobüs garajı tamamlandığında zaten yeni gelecek metrobüsler düşünülerek trafiğe girip garajlara gitmesi uygun görülmediğinden tüm bakım ve park alanı olarak köprüyü kullanarak garajlarına gidecekler yani metrobus garajı kampüs yanında olacak

Metrobüsler için "Avcılar"da özel İETT Garajı kuruluyor. Bunların nerede istiflenecekleri konusuna da bu şekilde açıklık getirilmiş oldu... Çift mafsallı Phileas Garajı...

Akın KURTOĞLU

İBRAHİM DİLBER
10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 16:02

Böyle bir proje hakikaten çok güzel olur. Burada metrobüs garajı, merkez hareket amirliği (veya Avcılar İşletme Şefliği), aktarma merkezi vb. şeklinde kapsamlı bir İETT kompleksi kurulabilirse çok güzel olur. Hatta ,paso başvurularının yapılabileceği bir irtibat bürosu (Topkapı Garajı'nda olduğu gibi) vb. çalışmalar yapılırsa çok iyi olur. Kısacası Silivri'den Avcılar'a kadar İETT ile ilgili her türlü başvuru ve işlemin yapılabildiği, belde oeobüslerinin denetleneceği bir birim, bir yapı oluşturulabilirse çok iyi olur. Malum İBB'nin ve İETT'nin hizmet alanlarının genişlemesiyle beraber bu alanda bir boşluk mevcut.

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 16:22

Yeni garajın alan düzenlemesinin, ileride filoya eklenecek araçlar da gözönüne alınarak yapılacağını tahmin ediyorum. Her bir Phileas, 2 solo otobüs kadar yer kaplayacak. İleride bir 50 otobüs daha eklense, 200 sololuk bir garaj yeri gerekecek...

Akın KURTOĞLU

İBRAHİM DİLBER
10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 16:41

İstanbul Üniversitesi'nin de bu konuda duyarlı davranarak bu iş için yeterli alan ayırıp bunu İETT'ye devretmesi lazım. Zira burada oluşturulacak olan garaj ve aktarma istasyonu bölgenin hatta İstanbul'un ulaşımı açısından çok önemli. Bu iş için bu kadar yatırım ve çalışma yapılmış. Dolayısıyla sistem besleme hatlarıyla bereber güzel bir şekilde oulşturulursa toplu taşımayı teşvik açısından çok faydalı olur. İstanbul'da ulaşım ve trafik sorununun temel şartının toplu taşımayı teşvikten geçtiği unutulmamalı.

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 18:37

Alan yeterli ayrılabilse, normal İET otobüsleri için de bir kenarında (hiç değilse bir park garajı kadar kısımda) geceleri istif yapılabilir. Ölü kilometrenin önüne geçmek için son derece ideal bir çözüm olur ve İETT yeni bir garaja daha kavuşur. 140 serileri ile bir kısım HT hatları ve 76 türevlerinin istiflenmesi sağlanır.

Akın KURTOĞLU

s.paksoy
10 yıl önce - Sal 11 Arl 2007, 13:03

Kampüsteki garajın araç yürüme alanından tutun da tüm donanımlar özel olacağı söyleniyor yeni araçlar bir nevi mıknatıs sistemi ile duraklara 0 yanaştığı içi bunun güzergahına hiç bir başka araç girmesi uygun görülmemektedir bilindiği gibi bu araçlar personelsiz bile uzaktan kumanda edilebilir tabi bu nekadar gerçekleşir bilemiyorum

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 04:35

Alıntı:
Kampüsteki garajın araç yürüme alanından tutun da tüm donanımlar özel olacağı söyleniyor yeni araçlar bir nevi mıknatıs sistemi ile duraklara 0 yanaştığı içi

O zaman, garajda otobüs istifleme konusunda, daha evvel hiç denenmeyen bir sistem oturtulacak...

Akın KURTOĞLU

recep demirbas
10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 04:50

kampüs kocaman alana sahip olmasına rağmen hiç kullanışlı değil ne yazık ki.
bakalım iett nereye kuracak bu garajı.

ayrıca belki ben farketmedim ama inşaat falan göremedim kampüste bugüne kadar. sadece 20-25 otobüs için 6-7 ay önce yapılan açık bir park var. ama phileaslar kesinlikle sığmaz oraya.
bu arada bu park yapılırsa 2 sene içinde ibb'nin kampüsümüzden alacağı 3. arazi olacak bu.
ayrıca belde otobüsleri için durak alanından bahsediliyor. ilerde kampüsteki öğrencilere yer kalır umarım

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 04:53

Alıntı:
20-25 otobüs için 6-7 ay önce yapılan açık bir park var.

Bu park garajı ile ilgili hiç resim yok galiba elimizde... Kampüse giden arkadaşlar en kısa zamanda birkaç kare gönderirlerse, arşivleriz bu bilgiyi sitede...

Akın KURTOĞLU

faruk_kan

10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 04:54

gelecek olan yeni araçların şoförsüz kullanım olanağı var . ancak bu sistemim uyğulanması için yollardada bir takım çalışma yapılarak sensörler yerleştirilmesi gerekiyor. bu sistem için yapım aşamasında iken yollara sensör döşendimi;? bilemiyorum...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM