Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Mehmet Kasım
14 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 13:10

Örneğimizi resmedelim. ANADOLU yakasının büyük merkezleri tek bir hat ile "çember metro konsepti" ile tasarlanıyor. Ortasında da tüp geçit güzergahı.

Sarı çizgi:çember metro

(+)

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 13:50

Planlanan Üsküdar-Sarıgazi buradan Akasya Evler'i -Des Sanayi Sitesi-İmes güzergahından devam edip 700.Yıl Kavşağı-Türkiş blokları-Erenköy GÜMRÜĞÜ-İçerenköy-Bostancı KÖPRÜSÜ-Bostancı-Göztepe Parkı-Kızıltoprak-Kadıköy-Harem-Üsküdar olabilir.Çift yönlü çalışır tabiki.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 14:28

İşte tüm bunlar marmaray inşatı başlamadan, önceden yapılacaktı. Artık çok geç Yapılamaz byu şekilde. Ben sadece olabilecekleri yazmaya çalıştım. Keşke böyle olsa idi.

HER MERKEZ TEK HATLA BAĞLI

Murat Caner
14 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 15:02

Ulaşım ağı genel olarak güzel. Marmaray'ın tek eksiği hep söylüyorum ama Beşiktaş'tan geçememiş olması. İlerde hızlı tren için Söğütlüçeşme Beşiktaş Yenikapı biçiminde bir tüp tünel açarsak eksiği kapatırız.

Bunun dışından Anadolu yakasının tasarlanan ağından bir eksik göremiyorum. Onun da tek eksiği bence Bakırköy'e dek idecek FSM geçişli Bostancı Göstepe Otogar Bakırköy tramvayı ya da metrobüsü.

Geri kalanı zaten yavaş yavaş oturacaktır. Ya da bize öyle geliyor olabilir.

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 15:11

Genel olarak güzel derken, bizim önerimiz mi ibb'nin yaptıkları mı?

Mehmet Kasım
14 yıl önce - Sal 03 Hzr 2008, 17:41

Bak adamlar nasıl proje tasarlıyorlar: 3 kat, sağdan soldan alttan üstten çaprazdan metro.....

Bizimkiler nasıl: TEK YÖN. EEE başka,

Selcuklular
13 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 15:42

Kadıköy ve üsküdarın bölgeye yapılacak 3 metro hattından sonra bağlanması şartı doğuyor artık.

Bana göre sahilden giden bir havaray projesi güzel olabilir bu güzergahta.

Hem turistik amaçlı da olur.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 17:05

Alıntı:
Bana göre sahilden giden bir havaray projesi güzel olabilir bu güzergahta.

Hem turistik amaçlı da olur.

Bunu unutun,sahilden yapılmaz bu açıkçası sahil kesimini çirkinleştireceği için bende karşıyım.Ama Küçüksu'dan Ümraniye'ye Kavacık'a Kavacık-Çubuklu arasında olana lafım yok.

Sahilden acelesi yok onunda ancak metro olur.

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 19:00

Burada nostaljik tramvay fantezisi düşünmüşlerdi. Haydarpaşa Dönüşümü kapsamında.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Çrş 24 Arl 2008, 19:04

Nostaljik tramvay adı üstünde nostaljik,buranın yolcu talebine yetmez.Tarihi miras adına yapılsın tabiki ona itirazım yok.

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM