Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
aözcan
11 yıl önce - Pts 09 May 2011, 00:54

2011'de başlanmayacak, planlarda yok henüz. 2012'yi bilmiyorum. 2014 yerel seçimlerine de çok var belki seçim hazırlığı olarak bir hareket olabilirdi. Gerçi Esenler ve Bağcılar'da belediye hiç iş yapmazsa bile hep akp kazanır.

Aslında en doğrusu lrt hattının Kartaltepeden bu otoyol altından ikitelliye uzatılması. Zemin de uygun, üstte bina falan da yok. Beşiktaş-mahmutbey metrosunun Göztepe istasyonu Milliyet gazetesinin önünde planlanıyor, böylelikle beşiktaş-mahmutbey metrosu ile M1 hattının entegrasyonu artmış olur.

Göztepe metro istasyonu
http://wowturkey.com/t.php?p=/tr445/kenanmar_mahm ...ey_tem.jpg

Cemoli D18
11 yıl önce - Cum 13 May 2011, 18:17

aözcan dediklerinize katılıyorum zaten mehmet abi de bu metro hattının tem yolunun altından gitmesi planlanmıştı dedi ama sözen yönetimi bunu E-5 e yandaşlarına çevirdi demişti. bir kol ile temin altından götürmek bence zor bişey değil diye düşünüyorum.
yapıldığı takdirde tem yoğunluğunu azaltacaktır emin olun

aözcan
11 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 17:36

Bu rapora göre böyle bir metrobüs hattı planlanmıyormuş. Buraya metrobüs hattı yapılacağını
düşünmüyorum. Belediyenin oyalama, oy kapma taktiği olarak görüyorum.
http://www.kentges.gov.tr/_dosyalar/kiu_iuap_ozet.pdf
  (+)

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 18:28

beylikdüzü hattından sora başlayabilirler belki. çünkü yapımı metroya göre hem ucuz hemde srüe bakımından kısa.

ibb'nin bir 2013 fetişizmi var. 2013'e her yeri yenikapıya bağlama fikri. bakalım gerçek olacak mı? bu metrobüs etüdü de yenikapı-aksaray-vatan-milliyet zaten

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2011, 18:31

Eğer bundan sonra bir metrobüs yapmayı düşünürlerse, iki alternatifleri var.

1- Hadımköy-Maslak
2- Altunizade-Ataşehir-Kurtköy

TEM güzergahında metrobüs yapmayı düşünürler, sonra kuzey-güney aksları değerlendirilir...

altay oguz
11 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2011, 14:54

bence uzunçayır tuzla arası dusunululmelı öho kurtulmak gerek

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2011, 18:07

METRO VAR ORDA.

Cenk ataman
11 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2011, 19:45

Ne hallere geldik metro yapmayı beceremeyen belediye otobüslere metrobüs deyip insanları kandırıyor aldığı otobüslerin de yarısı bozuk maşallah maşallah....

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Pzr 21 Ağu 2011, 19:49

Atma Ziya...

Cemoli D18
10 yıl önce - Prş 25 Ağu 2011, 17:01

peki dediğin bu etüd ne durumda mehmet abi artı bu hat faydalı olur mu yapıldığı takdirde olası durumlar nedir artıları eksileri koyarak yazar mısın :?

sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM