Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Ercan Dikme
13 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 15:59

o hat da ileri dönük olarak çok işe yarar esenler atışalanı yolcuları için güzel bir proje pik saatlerde sıkıntı yaşanıyordu ki metrobüsü kesinlikle doldururlar bu hattın numarası kaç olur acaba

Mehmet Kasım
13 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 23:10

Mevcut metrobüs hattından bir çatal açılması lazım. E6'dan direk Mecidiyeköy yönüne gidecek, aktarma olmadan yolculuk yapılabilecek bir sistem olmalı. Eğer aktarmalı olursa E6'dan gelenler Topkapı'da inip yoğunluk oluşturup Avcılar'dan gelen metrobüse binmeye çalışırken oluşan kaosu düşünemiyorum. Hç bir metrobüs durağı bu yoğunluğu kaldıramaz. Merak edenler 92 Ş hattının sabah akşam yoğunluğuna bakabilirler.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 11:40

bayağı iş yapacak bir proje.Başından beri destekliyorum ve çift körüklü araç olmalı diyorum.

Cemoli D18
11 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 18:36

son mesaj tarihine bakın bir ara bir söylenti oldu sonra arkası yok önce bir coşuyoz sonra arkasından bişey çıkmayınca unutuyoruz yani yine mi yalan diyesim geliyor hala bir somut adım yok. dün okan bayülhenin programında ulaşımla ilgili konuşuldu metronun km maliyeti 60 milyon dolar denildi, hafif metronun ise 30 milyona yakın dedi konuklardan biri . peki ya metrobüsün km maliyeti nedir merak ediyorum bunlardan kat kat ucuz olduğunu düşünüyorum???

Semih Yaşar

11 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 18:47
Metrobüs

Alıntı:
dün okan bayülhenin programında ulaşımla ilgili konuşuldu metronun km maliyeti 60 milyon dolar denildi, hafif metronun ise 30 milyona yakın dedi konuklardan biri . peki ya metrobüsün km maliyeti nedir merak ediyorum

İzole yol olarak yapılan bir Metrobüs sisteminin, km yapım maliyeti yaklaşık 5 Milyon USD civarında olmalı.

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 18:49

1 km. Metro ~ 2 km. hafif metro ~ 12 km. metrobüs

o zaman...

Akın KURTOĞLU

Cemoli D18
11 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 18:49

süper ucuz hadi 10 milyon tl diyelim 10 km si 100 milyon tl tutar. 100 km si de 1 milyar tl tutsun ama 100 km metrobüs ağı olacak n azından metrolardan daha kısa zamanda yapılan bir ulaşım türü

Cemoli D18
11 yıl önce - Sal 23 Ksm 2010, 19:09

belediyeye konu ile ilgili mail attım cevabı gelince buraya da atarım

Cemoli D18
11 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 23:30

ne yazık ki cevap gelmedi:(

Cemoli D18
11 yıl önce - Cmt 07 May 2011, 10:43

bu projenin akıbeti ne durumda acaba rafa mı kalktı ? bir ara bağcılardan bahçeşehire metrobüs falan diyorlardı bu haberlerde mi fos çıktı? bağcılar için çok şey konuşuluyor ama gerçekleşme oranları ve alınan kararlar kaplumbağa hızı gibi neden böyle oluyor bu ilçe için hazırlanan ve söylenen projeler???

sayfa 7
ANA SAYFA -> ULAŞIM