Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Atila
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 00:51
İstanbul'da Disneyland - Büyükçekmece

Kaynak: www.yenisafak.com.tr

Artık bizim de bir 'Disneyland'ımız olacak

Almanya'da kullanılmayan bir Disneyland, Düsseldorf firması tarafından olduğu gibi sökülerek İstanbul'a nakledilecek.

Türkiye'nin de artık bir 'Disneyland'ı olacak. Alman Düsseldorf IGM Gmbh firması tarafından Büyükçekmece'de kurulacak olan Disneyland, çocukların yeni hayal dünyası olacak.

Alınan bilgilere göre, Almanya'da kullanılmayan bir Disneyland İstanbul'a nakledilecek. Böylece fiyatı da daha ucuza gelecek olan Disneyland kurulduğu zaman Alman Düsseldorf firması tarafından yap-işlet-devret modeliyle işletilecek.

600 yat kapasiteli liman ve 5 yıldızlı otel

Büyükçekmece'de yine aynı firma tarafından 600 yat kapasiteli bir yat limanı da inşa ediliyor. Firmanın, bu projeye de yap-işlet-devret modeliyle talip olduğu belirtiliyor. Daha önceden Çukurova ve Koç Grubu'nun da talip olduğu proje daha sonra bu şirketlerin vazgeçmesi ile rafa kaldırılmıştı. Düsseldorf firmasının yarım kalan bu projeye yap-işlet-devret modeli ile talip olması yarım kalan projenin yeniden gündeme gelmesini sağladı. Yat turizmi yapan insanların genelde zengin olmaları nedeniyle büyük miktarda döviz girişini de beraberinde getirecek olan liman projesi aynı zaman da beş yıldızlı, 600 kapasiteli bir otelin yapılmasını da kapsıyor. Proje kapsamında sosyal tesisler, eğlence merkezleri, spor alanları, kafeteryaların inşa edilmesi de planlanıyor.

ÜRÜN DİRİER İSTANBUL

Orhan
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 01:05

Almanya ise Phantasialand'in sahibi sirket olabilir. Almanyada bildiginiz gibi Disney yok

Burç

16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 01:05

ikinci el, az kullanılmış Disneyland, yanında da bir otel ve 12 adet şöyle kalem..

Okan

16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 07:59

Ben Aquaparklara bile gicik oluyorum, simdi bir de DisneyLand cikti basimiza.

O tip seyler, tarihi, baska bir cekiciligi olmayan yerlere yapilir.

Mesele gecen bir haber vardi, Dogu Anadolu'da bir yerde, bir ilce, belki turist gelir falan diye yapay peri bacalari yapmisti, Goreme Belediyesi'miydi Urgup Belediyesi'miydi ne de dava acmisti.

Madem getirecekler bu Disneyland'i, Cankiri'ya falan getirsinler. Istanbul'da gokdelen dikecek yer bulamiyoruz diye yakinanlar var, simdi de Disneyland cikti..

ASLI
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 13:02

Okan demiş ki:
Ben Aquaparklara bile gicik oluyorum

Seni Verona'daki Acquapark'a goturmek lazim, hayatimda hic bu kadar eglendigimi hatirlamiyorum!

Selcuk
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 17:56

Hangi Park bu yahu?

Düsseldorf yakinlarinda en büyük Parklar Phantasialand ve Warner Bros. Movie World! Ama bunlar kesin kapatilmiyorlar! Universial Studios Düsseldorf yakinlarinda 1 Milyar $lik dev Theme Park yapacakti ama Proje gerceklesmedi!

Allah Allah! Hangi Park bu yahu?

Serhan

16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 18:46

Disneyland Paris, Disneyland Kaliforniya, Disney Japonya, Disney World Florida...

Benim bildigim dunyada baska bir Disney parki yok. Herhalde baslikta soz edilen parkin ismi yanlis yazildi.

Orhan
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 18:59

Selcuk demiş ki:
Hangi Park bu yahu?

Düsseldorf yakinlarinda en büyük Parklar Phantasialand ve Warner Bros. Movie World! Ama bunlar kesin kapatilmiyorlar! Universial Studios Düsseldorf yakinlarinda 1 Milyar $lik dev Theme Park yapacakti ama Proje gerceklesmedi!

Allah Allah! Hangi Park bu yahu?

Phantasialand epey eski belki oradaki aletler Turkiyeye tasinip yerine yenisi yapilabilir

Selcuk
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 19:09

Orhan demiş ki:
Phantasialand epey eski belki oradaki aletler Turkiyeye tasinip yerine yenisi yapilabilir

Yenisi yapilirsa daha az mal olur ve Phantasialand da su an eski aletler yok! Cogu yeni yapildi ve digerleri cok eski ve kullanilmaz halde!

ÖZER
16 yıl önce - Çrş 21 Oca 2004, 21:33

almanyada bile kullanilmayan büyük ihtimalle getirecekleri kuracaklari 30 seneliktir, tabi adamlar kendi ülkesinde bunu kuramazlar cünkü yasaktir kendi ülkesinin insanini korurlar onlar icin baska ülkenin insanin hic mi hic önemi yoktur.Ama yenisi yapilsin ona karsi degilim hatta dünyanin en büyük en moderni yapilsin

sadece bunun degil herseyin eskisine karsiyim türk halki herseyin en iyisine layiktir.

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet