Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 15
Kris Hazel
13 yıl önce - Pzr 15 Mar 2009, 23:53

Hay Allah uzuldum simdi . Ici bos bir secim vaadimi yoksa

ali_f
13 yıl önce - Pzr 15 Mar 2009, 23:59

Ben bir kere Bahçelievler (Metroport) önünden İncirli metrobüs durağına yürüdüm. Saat tuttum. Tam 5 dakika sürüyor. Bence çok da sık durak yapılmaması lazım. Veya çok sık durak yapılacksa ekspres sefereler konulmalı.

ozvardar2
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 00:26

Alıntı:
Ben bir kere Bahçelievler (Metroport) önünden İncirli metrobüs durağına yürüdüm. Saat tuttum. Tam 5 dakika sürüyor.

Yurudugun guzergahi yazar misin (ya da Google Earth'de gosterir misin)? Esimin ailesi Talat Pasa sokak'ta yasiyor ve yurumesi hic de 5 dakika degil. Incirli istasyonu Talat Pasa'nin batisinda yasayanlar icin kullanisli degil.

ali_f
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 00:37

Bahçelievler yaya üst geçidinden, İncirli üst geçidine kadar E5 kenarından dümdüz yürüdüm. Haritada ölçtüm, bu mesafe sadece 700 metre.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 11:11

Alıntı:
Bahçelievler yaya üst geçidinden, İncirli üst geçidine kadar E5 kenarından dümdüz yürüdüm. Haritada ölçtüm, bu mesafe sadece 700 metre.

Anamuhalefet ali_f kardeşim;

İncirli'de inen vatandaşın hepsi Hacıbozan'a,Medikalpark'a,Kadir Has'a,Gold'a gitmiyor.Çoğu inecek ve oradan Bakırköy Devlet Hastanesine ve o tarafa,çoğu inecek ve Yayla ,Sİyavuşpaşa yönünde yürüyecek.Yani içeri doğru 5-15 dakikalık bir yürüyüş daha var.

700mt. doğrudur ama bir yürü sandığın kadar rahat yürüyebilecekmisin?

Asıl gereksiz durak Hastane'dir,ama onun hakkında nedense bir yazı yazmadın?

Bu arada ben Beşiktaş'ta oturuyorum yani B.evler sakini değilim ama orada durak ihtiyaçtır.

Ali Cemal
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 11:43

Alıntı:

Lütfen bu tarz yazılara cevap vererek forumu şişirmeyelim arkadaşlar çok kolay bir matematik hesabı ile konuyu kapatalım...

Normal bir insanın ortalama yürüyüş hızı saatte 5-6/kmh dir 700 metrelik bir mesafeyi bir insan 11-12 dakikada yürür buda normal bir insan... 2 tane hastaneyi ele alırsak buraya genelde hastalar ve yaşlılar yürüyeceği için bu mesafe onlara 15-20 dakikalık bir mesafe olacaktır... Onun için boş boş tartışmalara girmeye gerek yok sonuç gayet açık ve net...

ali_f
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 11:48

Matematik iyidir ama yanlış hesaplamazsan.

Eğer bir insan saatte 6 km yürüyorsa, dakikada 100 metre eder. Yani 700 metre 7 dakika sürer.

OzanEmre

13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 16:23

ali_f demiş ki:
Ben bir kere Bahçelievler (Metroport) önünden İncirli metrobüs durağına yürüdüm.

Yapılması istenen Bahçelievler Metrobüs Durağı sadece Metroport'a ve civarına hizmet vermeyecek.
Önceki yorumları okursanız eğer nerelerden yolcu alabileceğini görürsünüz. Ama bir kere daha yazalım, zararı olmaz.

Mahalle/Mıntıka Olarak Hizmet Verebileceği Noktalar;

- Yayla,
- Siyavuşpaşa,
- Ünverdi,
- Basın Sitesi,
- Soğanlı,
- Zuhuratbaba,
- Mezbaa Yolu-Çavuşpaşa-Soğanlı-Yayla-Bahçelievler Metro Minibüs Hattı Güzergahı,
- Bağcılar Devlet Hast.-Güngören-Haznedar-Yayla-Bahçelievler Metro Minibüs Hattı Güzergahı,

Üniversite/Okul/Hastane vs. Olarak Hizmet Verebileceği Noktalar;

- Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
- Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi,
- Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Bölümü,
- İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Bölümü,
- Erkan Avcı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi,
- Bahçelievler Lisesi,
- AÖF Bahçelievler Bürosu,
- Adalet Bakanlığı Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi,
- Bahçelievler Çocuk Sitesi,
- Bahçelievler Kültür Merkezi/Nikah Salonu,
- Gold Bilgisayar,
- Medical Park Hastanesi,
- Bahçelievler Posta Dağıtım ve Toplama Merkezi

ve dahası....

Ayrıca bu sayılan yerlerin çoğundan malesef İncirli Metrobüs Durağına ne 500 m. nede 700 m. mesafe bulunmakta.
Vede yok boş olur, yatırım boşuna, masraf diyen arkadaşlar içinde, günün her saati E-5 üzerindeki Bahçelievler İETT Durağına bir baksınlar. İncelemeden sallamak ne kadar doğru? İnsanlar orada acaba niye bekliyor? Gündüz saatlerinde çoğunluğu hastanelere gelen vatandaşlar oluşturuyor. Pik saatlerde de malum.

ali_f
13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 16:42

Arkadaşım metrobüs durağı Metroportun önüne yapılacak.

Durağa nereden yürürsen yürü, durak yapılınca sadece 700 metre daha az yürüyeceksin.

"Ben filanca yerden yürüyorum". Hiç fark etmez, en kötü olasılıkla sadece 700 metre daha çok yürürsün! İstersen Şirinevlerden yürü hiç farketmez. Bahçelievlerde yapılacak durağın, İncirli durağına mesafesi bu kadar çünkü. Sadece 700 metre fark edecek.

700 metrede bir durak yapılırsa Avcılar-Söğütlüçeşme arasında 57 durak olması gerekir.

rmzn_ylmz

13 yıl önce - Pts 16 Mar 2009, 17:50

Alıntı:
700 metrede bir durak yapılırsa Avcılar-Söğütlüçeşme arasında 57 durak olması gerekir.
Bu başlıkta her 700 mt de bir durak olması tartışılmıyor. Tabiki de 700mt de bir durak gereksiz. Örnek olarak Mecidiyeköy - Perpa arasındaki durakları düşünebilirz kısa mesafede cok fazla durak var.Bencede Hastane durağı kalkmalıdır. Fakat Bahçelievler (Metroport) durağı gereklidir diyorum mesele sadece 700mt fazla yürümek değil...

sayfa 15
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM