Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Hamamönü Mahallesi ve Tarihi Evler
123 ... 111112113   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Selahattin
10 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 12:36
Ankara Hamamönü Mahallesi ve Tarihi Evler

Konu ile ilgili detaylı haberler bu başlıkta.

Fotoğraflar da bizden. Önceki halinden eser olmayan bu güzel restore çalışmalarından ötürü Altındağ Belediyesini tebrik etmemek elde değil. Güzel bir hava katmış,inşallah çevredeki diğer tarihi yapıları da bu şekilde restore çalışması yapılır.

(+)

(+)

(+)

(+)

Atilla DÜNDAR
10 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 12:52

(+)

(+)

(+)

(+)

Selahattin
10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 16:30

Hamamönü Mahallesi'nin çevresinde Mehmet Akif Ersoy Evi , Taceddin Sultan Camii ,
Mehmet Akif Ersoy Parkı , Hacı Musa Camii ve Karacabey Tarihi Hamamı yer almaktadır. Ankara'nın gezilesi,görülesi tarihi yerleri arasındadır.

Tarihi evlerden Taceddin Sultan Camii'ne bakış.

(+)

kemalgurleyen
10 yıl önce - Pts 10 Arl 2007, 23:06
Hamamönü Mah.

1940 lı ve 50 li yıllarım bu mahallede geçti...Karacabey Hamamından ötürü bu adı alan eski mahallemi geçen sene saatlerce dolaştım ve çocukluğumu anımsayıp,kamera çekimi yaptım...

Restore edilen binalar için emeği geçenlere teşekkür ediyorum...

Avrupa kentlerinde All Stadd denilen eski yerleşim yerleri aynen korunur ve modern yapılaşma o bölgelere giremez...

Gelmiş geçmiş Belediye Başkanlarının kentin ruhunu taşıyan bir bölgeyi en azından korumaları ve hiç bir yeni yapılaşmaya izin vermemeleri gerekirdi ve birbirlerine bu tutumu, değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez encümen kararlarıyla devretmeleri gerekirdi...

kursatgonullu

10 yıl önce - Çrş 12 Arl 2007, 01:33

(+)

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111112113   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA