Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
semih89
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 00:55
[İST-G1.170] - İstanbul'da Öğrenciye İlk Aktarmada %50 İndirim

Az önce okudum öğrenci akbillerinde ikinci basışta 40 yerine 20 kuruş ödeyecekmişiz artık . Demekki bizim hesap yine yanlış oldu . Ortada güzel işleyen bir sistem varken , neden değiştirme gereği dudylar çözebilmiş değilim açıkçası ... Bunu oturup düşünen vatandaşla da tanışmak isterim doğrusu

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 01:49

Öğrenci taifesine %50 indirim yapılıyor ama, biz çalışan kesimine de ikinci basıştan itibaren; 62 kuruş yerine 31 kuruş düşürülse ya... Bizler de ev geçindiriyoruz neticede... Hatta, adıgeçen o öğrenci kesiminin harçlıklarını ebeveynleri olarak bizler temin ediyoruz...

Akın KURTOĞLU

turgutakbaş
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 03:12

şaka gibi bir indirim olmuş tebrik ediyoruz ... bir öğrenci olarak ayda yapacağım 8 milyonluk büyük tasarruf için teşekkür ediyorum ...

Mehmet!
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 03:30
İstanbul'da Öğrenciye % 50 İndirim

Özellikle İstanbul'da okuyan öğrenciler için ulaşım giderleri çok önemli.

İşte onlar için güzel bir haber;

Alıntı:
İstanbul'da toplu taşımada öğrencilere ilk binişten sonraki aktarma ücretinde yüzde 50 indirim yapıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce yapılan düzenleme ile öğrenciler artık ilk binişten sonra 2 saat içinde yapacakları aktarma için 40 yerine 20 kuruş ödeyecekler.
Tüm toplu taşıma araçlarında uygulanacak indirim, eğitim süresince devam edecek. TRT

Arda Alkaya
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 03:36

Alıntı:
Özellikle İstanbul'da okuyan öğrenciler için ulaşım giderleri çok önemli.

İşte onlar için güzel bir haber;

Off. Nasıl mutlu oldum anlatamam.

Önce ücretsiz olan bir hizmeti paralı yapacaksınız. Sonra bu paralı hale getirdiğiniz bu hizmete yarı yarıya indirim yapacaksınız. Sonra da "Bakın indirim yaptık, hadi sevinin" diye popülizm yapacaksınız. Bu indirim falan değildir. Bu insanları enayi yerine koymaktır.

İndirim ne midir? 80 Ykr olan otobüse biniş ücretinin 40 Ykr olmasıdır. Kimse kimseyi kandırmasın. Öğrenci milleti enayi değildir.

Mehmet!
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 03:46

Alıntı:
Önce ücretsiz olan bir hizmeti paralı yapacaksınız.

Toplu taşımanın öğrencilere indirimli olduğunu (genellikle %50) çok gördüm ama bugüne kadar öğrencilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandığını hiç duymamıştım.

İstanbul'u pek bilmediğim için soruyorum, gerçekten önceleri ücretsiz miydi?

Arda Alkaya
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 03:50

Alıntı:
Toplu taşımanın öğrencilere indirimli olduğunu (genellikle %50) çok gördüm ama bugüne kadar öğrencilerin toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlandığını hiç duymamıştım.

İstanbul'u pek bilmediğim için soruyorum, gerçekten önceleri ücretsiz miydi?

İşte siz de maalesef bu ufak oyuna kandınız. Hiç bir hizmet ücretsiz değildir, tabii ki öğrenciler de toplu taşıma araçlarına ücretli biniyordu. Ama ilk araçtan sonra bindiğiniz ikinci araç 90 dakika boyunca ücretsizdi. İBB geçen günlerde bu ücretsiz aktarma uygulamasını kaldırdı ve aktarmalardan ücretin yarısını tahsil etmeye başladı. Şimdi de gelmiş "%50 indirim" yaptım diyor. Sizce bu %50 indirim midir, yoksa %25 zam mıdır?

Mehmet!
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 03:59

Alıntı:
İşte siz de maalesef bu ufak oyuna kandınız.

Hata bende. Hiç bilmediğim bir şehrin haberini yazarsam böyle olur işte.

İstanbul Ulaşım bölümüne hiç mesaj yazmamıştım bugüne kadar. % 50 indirim haberini okuyunca öğrenciler adına sevindim ve nereye yazsam derken bu bölüm akılma geldi.

Bu bölümdeki ilk ve son mesajım bu olacak herhalde.

Arda Alkaya
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 04:08

Alıntı:
Hata bende. Hiç bilmediğim bir şehrin haberini yazarsam böyle olur işte.

İstanbul Ulaşım bölümüne hiç mesaj yazmamıştım bugüne kadar. % 50 indirim haberini okuyunca öğrenciler adına sevindim ve nereye yazsam derken bu bölüm akılma geldi.

Bu bölümdeki ilk ve son mesajım bu olacak herhalde.

Sakın haaa. Yazmaya devam. Biz içinde olduğumuz için sistemi dışarıdan göremiyoruz. Sizin gibilerin görüşleri bizim için çok önemli.

Eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Benim kanma sözcüğünü kullanmak nedenim yalan söylerek bile insanları başarıyla kandırabildiklerini anlatmak içindi. Eğer bu iletileri yazmasaydınız asla gerçeği öğrenemezdiniz. Sistemi ve gerçekleri bilmeyen bir çok kandırılmış kişiye göre İBB öğrencilere %50 indirim yapmış yüce bir kurum.

En son Arda Alkaya tarafından Pzr 02 Arl 2007, 04:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 04:11

Arda haklı... Kaldı ki O'nun üstte kastettiği "kanma" meselesi iğneleme amaçlı değil, sadece İstanbullular'ın düştüğü bu ilginç çıkmaza, dışarıdan bakanların haydi haydi düştüğünü vurgulamak...

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM