Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Galata Kulesi
123 ... 206207208   sonraki »
Ana Sayfa -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
memocan

10 yıl önce - Pzr 18 Oca 2004, 21:50
İstanbul Galata Kulesi

Bu başlıkta Galata Kulesinin fotoğrafları yer almaktadır.
Galata Kulesinden görünen manzaralar için alttaki diğer başlığa bakınız :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=43424

evet ctesi demiştim ama ufak bideğişiklikle sözügeçen geziyi bugün tamamlayabildim  

İçerden resim istenilmişti ama içerde pek birşey yok  ama balkondan İstanbul manzaraları bi harika  bekleyin geliyorum ...

Ama önce biletin arkasında yer alan bilgiyi geçeyim :

İstanbul'un en eski ve en güzel kulelerinden biri olan GALATA KULESİ Bizans İmparatoru Justinianus'un hükümdarlığı sırasında 528 yılında inşa edilmiştir. 13. Yüzyılda Cenevizliler tarafından kullanıldı. 1453'de İstanbul fethedildiğinde Türklerin eline geçti. Kule yerden 61 metre deniz seviyesinden 140 metre yüksekliktedir. Çapı 8.95 metre ve duvar kalınlığıda 3.75 metredir. Restoranında sadece lezzetli TÜrk ve Uluslararası mutfağın tadına bakmakla kalmayıp aynı zamanda boğazın ve şehrin harika manzarasınında zevkine varacaksınız. Gece ulübünde Türk Halk oyunları ve göbek dansını izleyerek geçireceğiniz bir geceyi asla unutamayazaksınız

(+)

(+)

(+)

(+)

En son memocan tarafından Cmt 10 Nis 2004, 01:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Murat Tolga

10 yıl önce - Pts 29 Mar 2004, 01:44

bi tanede benden...dün gece çektiğim galata kulesi fotoğrafı

(+)

memocan

10 yıl önce - Cum 09 Nis 2004, 23:25

Bu arada bizim Galata Kulesi resimleri uçmuş ben yeniden ekliyim bu resimleri

(+)

Sedat
10 yıl önce - Pts 30 Ağu 2004, 18:10

Kule ilk kez 528 de Justinian imparatoru tarafından yapılmıştır... savas nedeniyle yıkılıp sonra Osmanlılar tarafından tekrar yeniden yapıldı... kulenin tarihini baya öğrendik bir de şimdiki haline bir kaç bilgi

Gezi için sabah 9 dan akşam 8e (hatta 8.30'a) kadar açık ondan sonra restoranda türk gecesi başlıyor...akşam 9 dan sonra türk showu başlıyor (dansöz, kafkas folkör...)
Fiyatlar

Gezi : 7 000 000 (pazartesi halk günü 3 000 000 )

Rezervasyon (yemek ve show): 60 $ (kişibaşı) (yerli içki sınırsız) (yerli 55 milyon)
(yemeksiz) : 45 $
tabi indirim yapılıyor

Galata kulesi özel işletme...

En son Sedat tarafından Çrş 01 Eyl 2004, 21:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 80b

10 yıl önce - Pts 25 Ekm 2004, 17:32
gece galata

bir akşam sirkecideki üst geçitten geçerken dayanamadım bu manzarayı alıyım dedim...bu forum bu resim için uygun geldi bana...herkese sevgilerimle...

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL