Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ - METU)
« önceki   123 ... 464748   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
sayfa 2
Emre_meyavuz
17 yıl önce - Pts 26 May 2003, 00:29

Tamam Cuneyt bekliyorum senden o yerlerin resimlerini. (Bu arada bana Emre diyebilirsin abi demene gerek yok    )

Bu arada yine ODTU'den Halk bankasinin gorunusunun iki resmi var. Belki ilgilenenler olabilir

(+)

(+)

karaca26
16 yıl önce - Cum 17 Ekm 2003, 20:34

Arkadaslar cok tesekkurler butun fotograflar icin, yemyesil ODTU'yu gorunce icim acildi, bende ODTU'99 mezunuyum insaat muhendisliginden.
ODTU'nun colun ortasinda yemyesil bilim yuvasini yaratan iradeyi temsil ettigini ve bu iradeyle Turkiyede boyle guzel yerler yaratilabilecegini gosteriyor, tamamen bir basari oykusu..Daha cok ODTU'lerimiz olur insallah. Biraz daha gelisme ve kaynaklarimizi mobilize etmeyle umarim diger yeni acilan universitelerimizde yetisecekler ODTU'ye.

Okan

16 yıl önce - Pzr 14 Arl 2003, 11:39

Bizim biraderin bolumu..

Yine otoparktan test.

Erdal
16 yıl önce - Pts 19 Oca 2004, 16:17

Gelişim Planı

Teknokent'in tasarımı, Teknokent'in tüm birimlerinin ODTÜ Yerleşkesi'ndeki eğitim ve sosyal tesisler ile bir bütünlük içerisinde olması esasına dayandırılmıştır. Özellikle Yazılımevleri ve Ar-Ge Birimleri ile yönetimsel ve sosyal-rekreasyonel merkezlerin eğitim kurumları ile enformatik bir ilişkiye girmesi gerekliliği Teknokent'in fiziksel mekan şekillenmesini önemli ölçüde etkilemiştir. Teknokent yapılaşma alanı ana öğeleri;

» Yazılımevleri

» Ar-Ge Binaları

» Model Üretim Binaları

» Çok Katlı Ofis Binaları

» Yönetim Merkezi

» Sosyal-Rekreasyonel Merkez

» Bilim ve Teknoloji Müzesi'dir.

Bu çerçevede ODTÜ-Teknokent'in fiziksel gelişme etapları aşağıdaki gibi planlanmıştır.

ODTÜ Yerleşkesinin güneyinde, yapılaşma alanı 40 hektar olan ve açık alanlarla toplam 80 hektarlık bir alanda yer alacak ve yaklaşık 200.000 m2'lik kapalı alana sahip olacak olan Teknokent'in yapımı dört ana etapta tamamlanacaktır.

I. Etap: Bilkent yolu kuzey girişinden başlayıp Odtükent-Yerleşke-Teknokent ayırımını oluşturan Eğitim Fakültesi önündeki kavşağa kadar 1900 m'lik yolun yapımını ve Yazılımevi binalarını (ODTÜ-Halıcı Yazılımevi, ODTÜ-ARGE İkizleri ve ODTÜ-Gümüş Bloklar) içermektedir. I. Etap sonunda yaklaşık 18.000 m2 kapalı alan yapılacaktır.

II. Etap: Bilim ve Teknoloji Müzesi'si ile Yazılımevi binalarının ikinci kısmının ve yüksek katlı ofis birimlerinin inşaasını ve 1700 m'lik yolun yapımını içermektedir. Bu dönemde 35.000 m2 yeni kapalı ofis alanı yapılması planlanmıştır ancak II. etabın en önemli binası yaklaşık 50.000m2 kapalı ve 100.000 m2 açık alan üzerine kurulacak olan Bilim ve Teknoloji Müzesi olacaktır.

III. Etap: Sosyal-Rekreasyonel Merkez ile Ar-Ge Birimlerinin inşaasını ve Teknokent alanını kuzeydoğu-güneybatı ekseninde kesen yolun yapımını içermektedir. III. Etabın bitmesi ile birlikte Bilim ve Teknoloji Müzesi dahil toplam 150.000 m2 üzerinde kapalı alanda 400'e yakın firmanın faaliyet göstereceği öngörülmektedir.

IV. Etap: Model Üretim Birimlerinin inşaasını ve 2500 m'lik yolun yapımını içermektedir.Bu etap sonunda ODTÜ-Teknokent 200.000m2 kapalı alana ulaşacak ve 500 firmanın 7500 nitelikli personel ile faaliyet gösterdiği bir teknoloji geliştirme merkezi olacaktır.

I.Etabın 2005 yılında, II.Etabın 2010 yılında, III.Etabın 2015 yılında, IV.Etabın 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

http://www.metutech.metu.edu.tr/

Civilization
16 yıl önce - Sal 20 Oca 2004, 23:50

İyi de Erdal 1. Etap çoktan bitmiş değil mi? Yani şu anda yeşil alandaki binaların hepsi zaten yapılmış ve işliyor , hatta oradaki düzenden daha farklı bir yapılaşma var şu anda , en son Gümüş bloklar yapıldı , yeşil kısmın en kuzeyinde kalan , şimdi ise o yeşil kısmın batısında kalan arazide büyük bir bina daha yapılıyor ve kısa zamanda bitecek , yani o bina teknokent'e dahil değil mi? Belki de planlanandan daha çabuk bitirirler , yakın bir tarihte ODTÜ çok daha güzel olacak !...

sayfa 2
« önceki   123 ... 464748   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA