Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Kayseri - Residence Projeleri
Sayfa: Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
koseficient
6 yıl önce - Sal 04 Arl 2007, 02:18

şu an yapımı devam eden üç residence-rezidans-lüks konut yapımı devam etmekte, kayseripark arkasında KINAŞ Residence, melikgazi beğendik karşısında EFEMAŞ Residence, melikgazi beğendik ilerisinde TÜRKYAR Residence....bunların hepsi akıllı bina teknolojisi ile yapılmakta ve ikisi 330m2 genişliğinde...

Ayseni Toker

6 yıl önce - Sal 04 Arl 2007, 02:49

Biraz da fotoğraf eklenseydi, daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Ayhan
6 yıl önce - Sal 04 Arl 2007, 09:31

Başlık ismi Residence Projeleri olarak değiştirildi.

Musa07
6 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 00:54

İngilizce ''Residence'' kelimesi asılda -ikametgah- veya -konut- demektir.Türkçemizde -lüks konut- anlamıyla bütünleşmiş.Ama daha acısı okuduğumuz gibi değilde İngilizce orjinali gibi yazıyor olmamız.En azından rezidans yazılmalı.Bu, -telephone- kelimesinin -telefon- yazılması kadar doğal birşey olurdu. Düşüncemi paylaşmak istedim.

Bazı dillerde Residence (İkametgah) kelimesinin yazılışı.

Spanish French German Portuguese Italian

residencia résidence Wohnsitz residência residenza

oandac
5 yıl önce - Cmt 04 Ekm 2008, 00:34

Birde Erciyes Evler Parkının hemen karşısına yapılıyor.. İnşaat başlamış.

oandac
5 yıl önce - Pts 10 Ksm 2008, 17:29

http://img384.imageshack.us/img384/5082/foto336sh4.jpg

[Büyük fotoğraf linke dönüştürüldü. - Mehmet! - Pts 10 Ksm 2008 15:31 ]

nebi

5 yıl önce - Pts 10 Ksm 2008, 21:44

Alıntı:
İngilizce ''Residence'' kelimesi asılda -ikametgah- veya -konut- demektir.Türkçemizde -lüks konut- anlamıyla bütünleşmiş.Ama daha acısı okuduğumuz gibi değilde İngilizce orjinali gibi yazıyor olmamız

"Résidence" kelimesi Fransizcadir. Fransizca "Resider" fiilinden turemistir, bu da oturmak demek.

Yani kelimenin asil karsiligi "Oturulan yer"dir.

Ancak Fransizlarda bunu Luks konut olarak kullanir. Yani bunu biz oyle butunlestirmedik. Illede kullanacaksak Residence demeliyiz. Yoksa Konut denmelidir.

Saygilarimla.

Nazmi

5 yıl önce - Prş 18 Hzr 2009, 19:18

Kayseri´ye Multi Turkmall tarafından yapılacak milyon dolarlık lüks konutlar Kayserililerin büyük ilgisini çekti.24 katlı tenis kortundan tutunda yüzme havuzlarına kadar olan Residencelar daha yapılmadan satılmaya başlandı.

Firma yetkilileri 49 bin m2 lik alana yapılacak olan lüks dairelere Kayseri içinden ve yurt dışında yaşayan Kayserililerinden ilginin oldukça fazla olduğunu belirterek, “ Yapılacak olan bu proje Kayseri’ye yeni bir görünüm kazandıracak. Lüks konutlarda oturmak isteyen Kayserili oldukça fazla ilginin bu kadar çok olması bizi sevindirdi. Konutlarımızdan 120 aile yararlanabilecek” diye konuştular.

Forum Kayseri Residence’deki konutların özellikleri ise şöyle:
6 tipte yapılacak olan daireler 227 m2 den başlayarak 234 m2 lik seçenekler sunuluyor. Tenis kortlu, 2 adet kapalı yüzme havuzlu, 2 fitness salonu, basketbol sahası ve oyun parkları ile yapılacak olan ikiz kule şeklindeki residence konutlar “ Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sloganı ile satışa sunuluyor.

[ ! ]

Arz talep meselesi,daha önceden yapılmayışı hata,geç oldu gerisi gelir artık.

ibrahim alıcı
5 yıl önce - Cum 19 Hzr 2009, 04:06

Evet kayseripark'ın arkadasında ki kınaş'ın yaptırdığı ev güzel olabilir ama gerçekten rezidans ozelliği tasımıyor...Her yapılan akıllı ev rezidans olarak kayserili hemsehrilerime yuttrulmasın artık...Kayseri de gerçekten çok sayıda lüks bina var...Mimarisi planı içi harika sayılacak cok sayıda bina mevcut...Ama rezidans gerçekten çok farklı birsey...Ukalalık yaptığımı dusunmeyın lutfen ben de istanbulu bu sene kazandım geldim ve okulumun da artık sınırlarına dahil olduğu yeni ilçe ATASEHİR'de gercek manada rezidansın ney olduğunu içini dışını gezerek gördüm...Bir kere rezidans her mamada bir yaşam merkezidir.İçinde pastahanesi,cafesi,fitness salonları,acık ve kapalı havuzları,butik'i,mağazası bulunmalıdır,kapıda güvenlik görevlileri 7-24 bulunmalıdır....Kayseri de çok sağlam,lüks evler var ancak rezidans ozelliğini ustunde rezidans yazan hiç bir apartman tasımıyor...

Mustafa Özköse
5 yıl önce - Pzr 26 Tem 2009, 18:21

Dün Kaan Park ve Hayat park isimli rezidansların yerini görme fırsatım oldu ikiside birbirleriyle yanyana ve biraz sapa bir yerdeler kaba inşaatın yarısından fazlası bitmiş her iki projedede.. Fotoğraf makinam olmadığı için inşaat hakkında bir bilgi sunamıyorum fakat projelerin resimlerini ve haritadan yerlerini ekliyorum..

(+)

[url=]http://www.kaaninsaat.net/kaanparkresidence.html[/url]
[url=]http://www.fatihan.com.tr/hayatpark/hakkinda.html[/url]

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET