Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
cenkince

14 yıl önce - Pts 25 Nis 2005, 14:18
İstanbul Şehirhatlarının En Kıdemli Araba Vapuru: 'Harem'

Herkeze merhaba,

geçtiğimiz kış HAREM arabalı vapurundan çektiğim fotoğraflar...
bir kaç seferde göndermeye çalışacağım.

Bu fotoğrafları çekerken az kalsın canlı bir kazaya tanık olacaktım. Fahri Korutürk sancak tarafından kıçtan vuracaktı... bir kaç metre ile ıskaladı

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

simon

13 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2005, 01:13

Harem-Sirkeci seferini yapan, 1965 Camialtı Tersanesi yapımı Harem Araba vapuru

(+)

Harem araba vapurundan iki görünüş

(+)

(+)

Ayrıca bu araba vapurunun bugün İzmir'de Çalışan Salacak ve Eminönü adlı iki kardeşi var.

simon

13 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 03:15

Harem araba vapurunun birkaç detay görünümleri.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Pzr 26 Mar 2006, 09:46
Harem Arabalı Vapuru

Harem Arabalı Vapuru bir bayram gününde

ilhan kermen
13 yıl önce - Sal 23 May 2006, 16:56

(+)

HAREM

ilhan kermen

yasemin söylemez

12 yıl önce - Pzr 11 Şub 2007, 12:24

(+)

Kadıköy-Karaköy vapurundan dün çektim

simon

12 yıl önce - Cmt 10 Mar 2007, 22:10

Bu başlıkta Harem araba vapuruna ait künye plaketi'nin fotoğrafını göremediğimden dolayı arşiv olması açısından yeni çektiğim künye plaketinin fotoğrafını gönderiyorum. Gerçi yakın bir zamana kadar bu araba vapurunun künyesini okuyabilmek için bir büyüteç eşliğinde künye'ye doğru çıkmak gerekirdi. Kunye koyu renge boyandığından, yazıların ise beyaza boyanmaması ve de daha öncede belirttiğim gibi yazıların bir hayli ufak olması künyedeki bilgileri okumak bir hayli güçtü. Ancak bu künye'nin tasarımı hoşuma'da gidiyor doğruya doğru.

Son zamanlarda ise künye'deki yazıların beyaza boyanması inşa numarası gibi bazı bilgilerin ortaya çıkmasına neden olmuş. Ne diyeyim, yazıları beyaza boyayan (ve akıl eden) kişi, Aklıyla bin yaşasın.

(+)

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Çrş 14 Mar 2007, 01:20

Alıntı:
Son zamanlarda ise künye'deki yazıların beyaza boyanması inşa numarası gibi bazı bilgilerin ortaya çıkmasına neden olmuş

Evet, Simon gibi ben de künye boyanınca bilgilere ulaşabildim, geçen hafta Harem'e geçerken, inşa numarasını senelerdir yanlış okuduğumu farkettim; Simon'un gözleri benden daha sağlamdır, ama ben sadece bir künyenin yazılarını okuyabildim, simetrik olarak aksi tarafta yeralan künye hala okunaklı değil gibime geldi.

yasar_gul

12 yıl önce - Çrş 11 Nis 2007, 22:12

(+)

Serhat Küçüközler
11 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 20:43

Camialtı Tersanesi'nde 1965 senesinde yapıldı.900 gros, 265 net tonluk.58,2 metre uzunluğa, 14,5 metre genişliğe sahip olan Harem'in su kesimi 3 metre.İtalya-Torino S.A. Fiat yapımı 520'şer beygirlik iki adet dizel motoru vardır.Ve yanılmıyorsam dizel motorlu üretilen ilk araba vapurumuzdur.Çift uskurlu, 11 mil maksimum hız yapıyor (Hala yapabiliyor mudur?).Araç kapasitesi 52.

(+)

Fotoğraf sevgili Ali Bozoğlu'dan, yüklemesi benden!

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM