Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
turgutakbaş
14 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 16:12
[İST-F1.31] - İstanbul Trafiğini Etkileyen Kazalar

işte bir rezalet daha ... halbuki bu tır trafiği önlenmeli ... konteynırlar ise trenlerle taşınmalıdır ... son dönemde ulaştırma bakanlığının bu konularda çalışmaları var bence olumlu bir gelişme ... lojistik köyler kurulacak vs ...

Ümraniye Çakmak Köprüsü mevkiinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 8 araç birbirine girdi. Can kaybının olmadığı kazada 2 kişi yaralanırken TEM Otoyolu yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı.

Edinilen bilgiye göre kaza sabah saat 07.00 sıralarında meydan geldi. Emniyet şeridinde duran servis minibüsüne bir otomobilin arkadan çarptığını gören 34 VLZ 50 plakalı hurda demir yüklü TIR'ın şoförü ani fren yapınca araç kontrolden çıkarak devrildi. TIR'ın yola devrilmesiyle arkadan gelen 8 araç birbirine girerken TEM Otoyolu yaklaşık 2 saat trafiğe kapandı.

Kazada yaralanan 2 kişi Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırılırken kilitlenen trafik nedeniyle çok sayıda vatandaş işlerine geç kaldı.
TIR'dan yola saçılan hurda parçaları olay yerine sevk edilen itfaiye ve iş makinelerinin çalışması sonucu toplanırken yol yeniden trafiğe açıldı.

http://www.sabah.com.tr/haber,F99B210C8CA6407AB18 ...D1048.html

nedimk
14 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 11:17

Arkadaşlara katılıyorum, şehir merkezlerinden ağır araçlar uzaklaştırılmalı, bu zorla olacak değil, tuzla civarlarına(mesela marmarayın tüplerinin üretimlerinin yapıldığı yerlere) yeni limanlar yapılarak harem limanları kaldırılmalı. Şehir içindeki TIR parkları ve gümrük noktaları buralara taşınmalı.

Saygılar

Gürcan Gürel
14 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 11:34

Halkalı ve Haydarpaşa olduğu sürece şehir içi Tır sorunu önlenemez, ancak zayıflatılır.

Antrpo ve serbest bölge olayının yaygınlaşması gerekli. Bunlarda zaman alan konular.

turgutakbaş
14 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 20:33

harem limanı evet kesinlikle kaldırılmalı umarım galataport gibi kötü planlar yapılmaz o bölege içinde ...

MehmetK
14 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 21:57

Bu olayda öyle olmuş ama genel olarak sorun tırlardan kaynaklanmıyor...

Eğer otoyollardan yük taşıyacaksanız en iyisi bunu bakımlı güçlü tırlarla yapmaktır. İstanbul'daki en büyük sorun onbinlerce bakımsız, yaşlı, çok kötü durumdaki kamyonların yollarda yük taşıması ve tüm şeritleri tıkamalarıdır. Tırlar rampa düz demeden rahatlıkla ortalama 80km/s süratle seyir edebiliyor, bu külüstür kamyonlarınsa kimisi düz yolda bile 60-70km/s ile gidebiliyor. Rampada ise düşüyorlar 40km/s'e.

Dört gözle külüstürlerin yollardan kaldırılacağı günü bekliyorum.

Ama anlamadığım İstanbul'un otoyollarının milyonlarca insanın işlerinin, sağlıklarının engellenmesi pahasına , tüm Türkiye'yedeki en dar gelirli kamyon sahibi şöföre dahi ekmek yedirme gibi bir gayeyle 30 yaşında külüstür kamyonlara bile açık tutulmasıdır.

Yaşlı ve Külüstür yük taşıyan araçlar İstanbul'a giremese bu şehir insanının yaşam standardı yükselecek , kazalar azalacak...

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 17:47
KAZALAR

Asıl dikkat çekmek istediğim husus;ölüm ve yaralanma olmayan basit kazlarda bile uzun süre polis beklenmesi.Bu mevzu çokmu zor çözümü anlamıyorum,basit bir kaza için 1-2 saat zabıt bekleniyor,trafikte tabi inanılmaz bir hale geliyor.

Şimdi,ölüm ve yaralanma olmayan kazalarda ,vatandaşların kendisinin zabıt tutmasını öngören bir kanun teklifi var ama hem suçlu hem güçlü tipindeki insanları düşününce zabıt tutmak lazım.

Ben birde arızalı araçlara değineceğim.Otoyollarda karayolları idaresinin çekici hizmeti yaygınlaştırılmalı.Buna benim bir tekilim var beleş diye yaygınlaştırmıyorlarsa,belli bir ücreti olmalı ama fiyatı makul.Sigorta firmaları ilede anlaşıp,kaskolu vatandaşlarında direkt araması sağalanmalı.(Kaskolarda ücretsiz çekici hizmeti var)D-100 karayolundada bu işi bence İBB yapmalı.

Necdet Cevahir
14 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 18:29

Alıntı:
Asıl dikkat çekmek istediğim husus;ölüm ve yaralanma olmayan basit kazlarda bile uzun süre polis beklenmesi.Bu mevzu çokmu zor çözümü anlamıyorum,basit bir kaza için 1-2 saat zabıt bekleniyor,trafikte tabi inanılmaz bir hale geliyor.

Bu görüşe katılmamak elde değil.. Özellikle şehiriçi trafiğinde meydana gelen çok basit bir kazada dahi saatlerce trafik ekibinin gelmesinin beklenmesi ve araçların yerinden oynatılamaması hususu çok önemli.
Hatta arapsaçına dönen trafikten ekibin olay mahalline ulaşması bile çoğu zaman zorlaşıyor. Zannedersem bu olumsuzlukta sigorta şirketlerininde payı var. Bu sorunun biran önce halledilmesi gerekir.

Enes Varol
13 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 18:18

istanbulda fsm köprüsünde yaklaşık haftada 3,4 sefer geçiyorum fsm köprüsünde bi araba kaza yapınca karşı yönden gelen araba kazaya bakmak için başını çeviriyo yolu unutuyo bakıyo kazaya bu sefer o arabada kaza yapıyo fsm köprüsünde böle kaza çok gördüm bu tip kazalar istanbulun trafiğini etkiliyen kazalardan biri

ANA SAYFA -> ULAŞIM