Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Sakarya - Adapazarı - Kent Park
123 ... 232425   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Faruk54
6 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 10:17
Sakarya - Adapazarı - Kent Park

Adapazarımızın en büyük eksiği olan merkezdeki büyük park eksiği Büyükşehirin Eski ziraii Donatım arazisini kent park yapması ile gideriliyor..

Eskiden traktör üretilen alan şimdi park oluyor.. Projeye göre, Kent Meydanı’nda kapalı alan yok. Yani işyerleri olmayacak. Sergi ve benzeri etkinlikler için yarı açık mekanlar tasarlandı. Meydanda su ve ışık oyunlarına yer verilerek görsel zenginlik sağlanacak. Meydan düzenlemesinde şehrin sembolü olabilecek nitelikte sanat eserlerine yer verilecek.. 198.000 metrekare alan üzerine kurulması planlanan Kent Park, deprem gibi doğal afetlerde, toplanma ve barınma merkezi olarak ta kullanılacak. Afet durumlarında paten pisti, soğuk hava deposu, tenis ve basketbol sahaları ile diğer açık alanlar çadırkent, spor salonları, tuvalet, duş ve temizlik merkezi ve otopark yer altı su deposu olarak kullanılacak.

Projede yer alan kültür ve sanat atölyeleri afet yönetim merkezine, restaurantlar ise yemekhanelere dönüşecek. Kentpark arazisinin bir bölümünde 5 yıldızlı otel yapılacak. Otelden elde edilecek gelirle Kentpark’ın giderlerinin karşılanması hedefleniyor.

muzaffer54
6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 02:29
kent park

bu projeyi ben coktan duydum ama daha calismalar baslamamis bir sey yokmus

Kadir Can Dedeoğlu
6 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 03:09

Alıntı:
bu projeyi ben coktan duydum ama daha calismalar baslamamis bir sey yokmus

havuzların yapımı tamamlandı fakat daha resimlerde görünen bina ve çevre düzenlemesi yapılacak.
Alıntı:
Bahar ayları ile birlikte Kent Park’ta tamamlanmış olacak. Şehrimize en büyük park alanını kazandırıyoruz. 160 dönümlük arazi üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Kent Park’ın içinde bir Aile Yaşam Merkezi kurmayı planlıyoruz. Sağlık Polikliniğimiz Tıp Merkezi oluyor. Yılda yaklaşık 100 bin kişiye sağlık hizmeti veriyoruz. Sosyal yardımlarımız artarak devam edecek. Adapazarı’nın kentsel gelişim modelini belirliyoruz

kaynak: adapazari.bel.tr

..::Ömer Çiçek::..

6 yıl önce - Pzr 02 Arl 2007, 20:21
KENT PARK'TA İŞLETMELER İÇİN İHALE

Alıntı:
KENT PARK'TA İŞLETMELER İÇİN İHALE

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin Zirai Donatım Kurumu'ndan devraldığı 160 bin metrekarelik alan üzerinde yapımına devam ettiği Kent Park'ta yer alması planlanan 1 restoran ve 2 kafeterya için ihaleye çıkılacak.
Adapazarı Büyükşehir Belediyesi'nin bahar mevsiminde hizmete açmayı hedeflediği Kent Park'ta çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Eski Zirai Donatım Kurumu'ndan devraldığı 160 bin metrekarelik alanda 14 bin metrekarelik gölet, su depoları, altyapı gibi çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Peyzaj ve düzenleme çalışmalarının başlaması ile birlikte Kent Park'ın içinde yer alması planlanan 1 adet restoran ve 2 adet kafeterya için ihaleye çıkılacağı açıklandı. Şehir merkezinin en büyük parkı olarak hizmete girecek olan Kent Park'taki restoran ve kafeteryaların da kısa süre içinde tamamlanıp bahar ayları ile birlikte devreye girmesi hedefleniyor.

Kaynak : http://www.kanal54.com.tr/default.asp?page=hbrdty&hid=3966

muzaffer54
6 yıl önce - Sal 26 Şub 2008, 02:58
kent park

kent parktan haber var mi ilerleme tam olarak ne olacak eglenme yerleri yer alacak mi sizde benim gibi biliyorsunuz adapazarinda geceleri bir sey yok

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler