Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
kemalsoylemez

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 14:00
İstanbul - Bu Tramvaylar Nereye Gidiyor?

2 gün önce TEM Avcılar sapağı yakınlarında 2 tıra yüklenmiş kullanılmış tramvaylar gördüm.
Bunların nereye gittiği hakkında bilgisi olan var mı?

(+)

enesbayrakli
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 15:00

Nereye gidecek, kölnden istanbula geliyor. Bugün istanbulda kullanilmaya baslandi bile. Forumda bu konuda onlarca haber var. Bakiniz KTA

kemalsoylemez

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 15:19

İstanbul'da kullanılacaklarını sanmıyorum.
Avcılar'da köprü geçiş saatini bekliyorlardı. Yani Anadolu'ya geçecekler.
İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bu tip bir raylı sistem yok.
Ayrıca bunlar bugün kullanılmaya başlanmış olamaz, zira üzerinde orijinal boyaları ve yazıları duruyor. Önce detaylı bir tadilat görmesi gerekir.

Ben bunların büyük ihtimalle raylı sistem yapılan şehirlerimizden birisine gittiğini düşünüyorum, ama hangisi?

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 15:50
BURAYADIR

Köln'den alınan bir kısmı Bağcılar hattında kullanılanların aynısı.Yani burayadaır onlar.

messiah_haktan

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 16:57

Ya Istanbul (köprüyü gectigine göre Istanbul degil) ya da Kayseri. Bir ihtimal de test sürüsleri icin Kayseriye gönderiliyo olabilmesi, oradan da belki tekrar IETT'ye teslim edilir.

yasinbozkurt
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 17:04

Bunlar BursaRay'da kullanılan araçlara benziyor.Araçların üzerindeki parçalar olsa Bursa'ya geliyor derim Ama bayağı eski bir modele benziyor.

Emir ERTEN
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 18:04

Bence bunlar Konyaya gönderiliyor.Bildiğiniz gibi konyada da tramvay hattı mevcut.İhtiyaç olduğu için konya diye tahmin ediyorum.
Bir başka olasılık ise İstanbul.İstanbul olma olasılığı %50

EmirOtluoglu

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 18:21

forumdan daha önce okuduğum kadarıyla bu araçların köln'den alınıp henüz teslimatı yapılmamış araçlar yerine gönderilmiş (kiralanmış) araçlar olması gerek ama neden karşıya geçiyor bilmiyorum?

recep demirbas
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 22:57

Alıntı:
Avcılar'da köprü geçiş saatini bekliyorlardı.

şehir içine girme saatlerini bekliyorlardır muhtemelen
yoğun saatlerde blindiği gibi ağır vasıtalar şehir içine giremiyor. ama boğazdan geçecek olsa temden geçer giderdi neden avcılarda beklesinler ki.
esenler depoya gitmeleri muhtemel. KTAların aynısı çünkü araçlar. bakım ve kaplama işlerinden sonra hizmete girerler mevcut hatların birisinde (nerdeyse tüm hatlarda çalışıyor bu araçlarda)

bu arada üyelerimizi tebrik ederim. cevap olarak tramvay çalışan her şehri yazmışlar

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 00:57

Kemal'in resmindeki motris bir KTA (Köln Tramvay Aracı). Bu setlerden daha alınacaktı (Şu anda; zannedersem 6 adet var elimizde). Muhtemelen Ulaşım AŞ'ye gelmişler ama, mesajdaki yönü anlayamadım...

Şayet, doğu yönüne yüzü çevrik halde bekliyorsa, geceyarısı nakil işi için bekleme yapmaktadır. Çünkü KTA taşıyan tırlar, sadece geceyarısı çevreyoluna girebiliyorlar ve eskort eşliğinde yavaş yavaş ilerliyorlar...

Numarası olan "2026" da, İdare'ye girdikten sonra; "226"ya dönüştürülecek muhtemelen...

Akın KURTOĞLU

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM