Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
simon

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 02:40
İstanbul . Şehirhatları Vapurlarına Güvenlik Kameraları Konulmaya Başlandı

Bir ara Şehit İlker Karter vapurunu incelerken gözüme ufak bir detay takılmıştı. Vapur yaklaştığında o ufak detayın bir güvenlik kamerası olduğunu anladım. Bu konuyu daha da irdelediğimde vapurun birkaç noktasına güvenlik kameralarının konduğunu gördüm. Şimdilik Şehit İlker Karter ve Şehit Temel Şimşir vapurlarında bu kameraları gördüm. Tahminimce bu uygulama diğer vapurlarımıza'da yapılacak.

(+)

Serhat Küçüközler
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 02:44

Alıntı:
Tahminimce bu uygulama diğer vapurlarımıza'da yapılacak

Tahminin doğru Simon.Diğer vapurlarda da bu işlem yapılacak.Dün Suhulet'in deneme seferinde bahsi geçmişti.Uygulama başlamış demekki.Suhulet'inde çeşitli noktalarında kameralar bulunuyor.Salonlara da eklenecekmiş.

şükrü ince

14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 17:31

Şehir hatları gemilerine güvenlik kameraları takılmaya başlandı.şu anda şehit tipi 1500 lük gemilerin bazılarının montaj işi tamamlandı .Bilahire hepsi tamamlanacak.kameralar şehit tiplerinde her gemiye 7 adet konuluyor. Bunlar her iki bordoya iskele ve sancak olmak üzere geminin dış kısmına,baş üstüne,kıç üstüne,üst mevkii büfe önüne,lumbar ağzı üst kata çıkış merdiven başı ve alt kat yolcu salonlarına konuyor.

turgutakbaş
14 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 22:25

büyük birader bizi izliyor ... en azından sigara içilmesi yasak alanlarda vatadaşla beraber sigara içen güvenlik görevlileri tespit edilebilecek ... şehit serilerinde kıç üst açıkta tam can yeleklerinin tepesinde yakından görülebilir ...

hüseyin avni
14 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 01:33

Bu kameralar güvenlik için kemer çekiliyor,kemerin altından veya kemeri açıp geçenlerimi tespit edecek yoksa

abhazyalı ugur
14 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 01:37

Daha vapur yanaşmadan öndekileri itercesine ilerleyen vapurdan inme özürlüleri tespit etse o bile yeter arkadaşlar.ALLAH korusun benim korktugum bu şekilde birinin denize düşmesi ve failinin meçhul olması

Erdemli Salih

14 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 00:54

Geç biel kalınmış bir uygulama.Ama geçte olsa uygulamaya geçmesi çok iyi bir gelişme.
Şu an gemi seferde iken 1 tane güvenlik görevlisi geziyor vapurun içinde yanlız başına.Bu çok yetersiz,başta o güvenliğin kendi can tehlikesi açısından çok sakıncalı bence.Denizin ortasında bşr tartışma çıksa güvenlik görevlisini denize atsalar kimsenin ruhu duymaz.Bu kameralar iyi olmuş fakat gemi içindeki güvenlik sayısıda arttırılırsa(en az 2 kişi olursa) başta g.görevlisinin can güvenliği olmak üzere çok iyi olacak bence.

faruk_kan

14 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 01:05

bence güzel bir uygulama diğer toplu taşıma araçlarında da yaygınlaşması gerekiyor aslında, çünki yankesicilik olaylarına karışan şahıslar topluluktan korkmaz hale geldi. belki bu uygulama biraz caydırıcı olabilir...

turgutakbaş
14 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 20:35

ben gene olaya değişik yaklaşacağım ... örneğin 5-6 tane serseri binerse 2 güvenlik görevliside birşey yapamaz değilmi ... bu işlerin acilen köküne eğilmek lazım köküne ... örneğin sayın rtük magazin programlarını yasaklamakla bu işe başlayabilir ... çok alakasız gibi gelsede ...

simon

14 yıl önce - Çrş 02 Oca 2008, 01:06

(+)

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM