Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
55ramço55

9 yıl önce - Prş 30 Arl 2010, 20:47

Bu arada uygar kelimesinin uygurdan meydana geldiğini biliyomuydunuz...

Murat M Guler
3 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 22:39

Maalesef sadece geçmişimizle övünebiliyoruz. İyi ki İbn-i Sina filan varmış.
Son bir kaç yüzyıldır Türkler medeniyete katkı sağlayamadık. Bu gidişle de sağlayamayacağız. Ne bilimde ne kültürde yokuz.

Misafir 517

3 yıl önce - Sal 04 Tem 2017, 20:06

Şu anda eğitim veren üniversiteler açısından olaya bakacak olursak üç üniversite diğerlerinin hepsinden öne çıkıyor:

İstanbul, İTÜ, Ankara

henüz Dünya uygarlığına bu üniversitelerin yaptığı katkıyı yapana başka Türk üniversitesi yok şu anda.

Misafir 517

3 yıl önce - Sal 04 Tem 2017, 20:11

Misafir 517 (devam)

Örnek kişiler:

Hulusi Behçet
Aziz Sancar
Hüseyin Tevfik Paşa
İhsan Ketin
Halil İnalcık

Güven Hoca

3 yıl önce - Sal 04 Tem 2017, 20:17

İlk yazıdaki Oxford un anlamına sağlam güldüm ha.Öküz Kalesi?birde Hot Dog=sıcak köpek.Bu adamlar niye böyle tuhaf isimler koyarlar herkesin bildiği şeylere garip yani.
İşin özüne dönersek Türk bilimadamları vakti zamanında Avrupa skolastik felsefeyle gerilerken bunlar altın çağı yaşamışlardır.Ne zaman Avrupa akıllandı bizimkiler geriledi.Taa ki 1933 te üniversiteler kurulup bilimsel eğitim verene kadar .Bende İstanbul Üniversitesi mezunuyum.Aldığım eğitim yeterlidir dünya standardına göre iyidir bence.Yeterki okullarda eylem yapıp çocukların beyinlerini yıkamasınlar.
Ayrıca, İstanbul Üniversitesi kapısında 1453 yazarken Avrupa o zamanlar daha dünyanın ne olduğunu bile bilmiyordu.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET