Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 12:13
[İST-F2.89] - Acıbadem Tepe Natulius Önündeki Anlamsız TıkanmaAyrılıkçeşme Kavşağının oraya Acıbadem Tepe -Naiutulus yapıldı.Burada tatil günleri zaten çok trafik olur ve yapılan yeni bir çıkış iyice berbat etti.

Çıkış Eyüp Aksoy Cad. Selimiye yönünde direkt verilmiş ve akıcı olan Kızıltoprak yönünden gelen yolda bunun yüzden tıkanıyor.Birde buna asıl yoğunluğu teşkil eden Rıhtımboyu Cad. çıkanlarda eklenince trafik arapsaçına dönüyor.Acilen bu çıkış iptal edilmelidir.Bu bölgeden geçen,çalışan ve ikamet eden arkadaşlardanda fotoğraf çekme imkanı olan olursa bölgeyi bilmeyen arkadaşlarda konuya vakuf olurlar.


Aytac_yolas
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 13:43

Gerçekten oradaki yollar çok yetersiz ve devamlı tıkanıyor. Kısaca Nautilus kaynaklı diyebiliriz aslında. Oradaki boş arazilere yeni binalar yapılacağını okumuştum, bu durumda orası arapsaçına döner. Zaten 2 şeritli yetersiz yollar. Plansız yapılaşma diye buna denir sanırım.

mehmet özerhun
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 14:01

Bu bölgede, hiçbir inşaatın yapılmaması lâzımdı.
Burası hastaneler bölgesinin yaklaşım yeridir,
Burası acil çıkış yollarının kesiştiği yerdir
Burası YEŞİL ALANDIR
Burası 2 adet yok edilmiş dere ve yataklarının üzeridir
Burası demiryollarının genişleme alanıdır
Daha da ekleyebilirsiniz

Mimar ve mühendis odaları zamanında uyarmışlardı, mantığın sesini kimse dinlemedi


mehmet


Emre Güray
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 14:46

Tepe nautilus bu tıkanıklığın birinci nedeniydi, nedeniydi diyorum çünkü otopark tarafından koşuyolu'na doğru görünen boş arsa üzerinde geçenlerde projelendirme üzerine çalışan 4-5 mühendis gördüm, açıkcası bu projelerde yapılırsa bugün anlamsız dediğimiz tıkanmalar biraz daha anlam kazanmış olacak , birde tepe nautilus'un arka kapısı olarak tabir edilen (karacaahmet'e doğru giden yol) yerde marmaray'ın önemli bir merkezi çalılması var bunların hepsi blok bir şekilde tamamlandığında kaba bir tabirle labirentte peynir arayan farelere döndürecekeler..

Celal BAŞER
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 15:09

Temel tıkanıklık sebebi, nerdeyse anadolu yakasının tüm toplu taşıma araçlarının General Şahap Gürler Caddesini kullanması. Devamında ise Tepe Natilus'un önündeki otobüs durağında durmaları, minibüslerinde buna katkı olsun diye 2. şeritte yolcu almaları, bu üstün çabalar sayesinde Kadıköy'den E-5 karayoluna çıkış neredeyse tek şeride iniyor.
Maalesef ordaki anlamsız tıkanma Kadıköy-Kartal Metrosu yapılana kadar sürecek. Metro yapılıp toplu taşıma aracı sayısı azalınca inşallah biraz daha yoluna girecek.
Bu arada Marmaray bitince atıl hale gelecek olan, General Şahap Gürler Caddesi'ndeki tren yolu köprüsü yıkılıp, yolda yeniden düzenlenirse trafik biraz daha rahatlayabilir.

Yazdıklarımdan anlaşılacağı gibi 2-3 sene daha trafik sıkışıklığını çekmeye devamÇağrı Tekin

14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 16:27

Raylı sistem tamamlandığında o bölgede yeni bir köprülü kavşak yapılacak. Aslında şu anki sıkışıklığın iki sebebi var. Yolun ortasında yolcu alan toplu taşıma araçları ve Koşuyolu'na giden yol. Bunun çözümü bence mümkün, en azından raylı sistem gelinceye kadar idare edecek masrafsız bir çözüm ürettim.(+)


Bu görüntüde sıkışıklığın geneli maviyle çizilmiş kesim. Bu çizgi genelde toplu taşıma araçlarının çoğunun takip ettiği güzergah. Sıkışıklık mavi çizginin çevreyoluna döndüğü yerde bitiyor, Koşuyolu'na giden taraf ise hala sıkışık oluyor. Yani asıl sıkışıklığı kırmızı kesimin, Koşuyolu'na giden yolun yarattığını görüyoruz.

Toplu taşıma araçları açısından çözüm, yeşil çizgiyle gösterdiğim Üsküdar yolunun kullanılmasıyla çözülebilir. Buradaki kavşaktan çevreyoluna çıkılabilir. Bazı İETT otobüsleri bu yolu kullanıyor sıkışıklık olduğunda. AlVM için buraya yeni bir durak kurulabilir.

Yok eğer toplu taşıma araçları şu anki yoldan gitmek zorundalarsa, bu sefer de Koşuyolu'na giden araçların yolu değiştirilebilir. Bu da Kahveringi çizgiyle belirttiğim yolda ufak bir düzenlemeyle mümkündür. O yol 2x2 şeklinde düzenlenebilir görünüyor.

Raylı sistemin gelmesi için yaklaşık beş yıl var bu bölgeye. O zamana kadar bölge trafiğinin artacağını hatta boş arsaya da yeni bir merkez açılacağını düşünürsek, belediyenin böyle ufak ama etkili çözümler yapmasını da beklememiz gerekir.


EMRE YILMAZ
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 18:40

Şehrin göbeğine böyle bir alış veriş merkezi yapılırsa olacağı budur zaten... Birde şu açıdan düşünün Kadıköy'ün göbeğine böyle bir alış veriş merkezi yaptılar hiç düşünmedilermi trafiği şehrin merkezik yapısını aslında en önemlisi Kadıköy esnafını. Bahariye caddesi eski kalabalıklığını yitirmiş durumda Kadıköy çarşıda artık çok önemli marka dükkanlar yok hepsi natılusde mevcud zaten insanlarda doğal olarak Kadıköy çarşı yerine alış veriş merkezini tercih ediyor hemde yakın diyor ee doğal olarak trafik ve eziyet . Belediyenin şehir içine alış veriş merkezi yapılmasına izin vermemesi lazım

Celal BAŞER
14 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 19:26

Alıntı:
Toplu taşıma araçları açısından çözüm, yeşil çizgiyle gösterdiğim Üsküdar yolunun kullanılmasıyla çözülebilir. Buradaki kavşaktan çevreyoluna çıkılabilir. Bazı İETT otobüsleri bu yolu kullanıyor sıkışıklık olduğunda. AlVM için buraya yeni bir durak kurulabilir.

Orda zaten durak var.Alıntı:
Yok eğer toplu taşıma araçları şu anki yoldan gitmek zorundalarsa, bu sefer de Koşuyolu'na giden araçların yolu değiştirilebilir. Bu da Kahveringi çizgiyle belirttiğim yolda ufak bir düzenlemeyle mümkündür. O yol 2x2 şeklinde düzenlenebilir görünüyor.


O yol Marmaray inşaatı sebebiyle şu an kapandı.
Ayrıca orası Koşuyolu'na gidiş için değil, gelişde kullanılıyor.


İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 11:47
AYRILIK ÇEŞME KAVŞAĞI


Ben bu noktaya şöyle bir kavşak teklifi hazırladım.Selimiye yönünden gelip(Eyüp AKSOY Cad.) Söğütlüçeşme ve Acıbadem yönünde gidecekleri üstgeçit ile(üst geçit Tepe'nin oradaki ilk ışıklara gelmeden başlayacak) geçiş sağlanacak.Yani düz gidecekler ile sola(Tepe'ningiriş yönü)dönecekler bu üstgeçidi kullanacaklar.

Söğütlüçeşme yönünden gelip Selimiye yönünde gidecekler altgeçide girecek ve az önce bahsedilen ışığı geçtikten sonra çıkacaklar.Rıhtımboyu Cad. yönünden(Kadıköy Meydan yönü) gelenler caddenin geniş yapısından istifade ile demiryolu köprüsüne gelmeden altgeçide girecek ve az önce bahsedilen altgeçitle yeraltınada buluşarak Selimiye yönünde çıkış sağlanacak.Zaten en yoğun noktaları alttan ve üstten geçirmiş oluyoruz,diğer yönlerde henzemin işleyecektir.

Kavşağın maliyetinin bir kısmı Tepe'den tahsil edilmeli tabi.


ahmet can onuray
14 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 01:15

Orada daha önceden katlı kavşak çakılması yapılacaktı ama bir anda iptal edildi. Bunun sebebi de olacak marmaray projesinin inşaat alanını kısıtlamak olasığı idi ben yaklaşık 20 senedir acıbadem de oturuyorum o yol hep tıkalıdır. İnşallah marmaray bittiğinde, projeyle birlikte uygulamak üzere muazzam bir Katlı kavşak Projesi uygulayacaklar. Bir ara Tepe Nautilus AVM sine işiniz düşerse, Eyüp Aksoy Caddesi üzerinde bululan girişinde o katlı kavşakla ilgili maket projesi Billlboard'ta asılıdır. Ümit ediyorum, 2012 de bi aksilik olmazsa orayı hızlı bir şekilde geçeceğiz.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM