Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Nazmi
12 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 20:52

Ayıptır yahu,Kayseride de LC waikiki ve Kiler market leyla zananın diyorlar.ama yinede insanın içine bir kurt düşürmeyi başarıyorlar.

mimar m. karakoç

9 yıl önce - Cum 12 Ağu 2011, 17:17

Şaypa Market sahipleri Bursadan kazandığını yine Bursaya veriyor.
Sosyal sorumluk projesi kapsamında Küçükbalıklı mahallesinde Kız Meslek Lisesi yapmak için geçtiğimiz günlerde Valilikte protokol imzaladı.
Bodrum + 3 katlı ve çelik tonoz çatılı lise için yer teslimi de yapıldı. Ruhsat işlemleri ile birlikte inşaata başlanacak.
Okulda; Çocuk gelişim, Giyim teknolojisi, Yiyecek içecek dalında 3 bölüm yer alacak. Her kata bir bölüm ayrılan okulun çatı katı konferans vb etkinlik alanı bodrum kat ise spor alanı kantin ve sığınaktan oluşacak. Yaklaşık 4800m² lik bir yapı olacak.
Eski Gemlik yolu Demirtaş kavşağına gelmeden solda yer alacaktır. Bitişiğinde bitmek üzere olan ilköğretim binası da mevcuttur.
Şaypa ailesine teşekkür eder, kazançları bol olsun diyoruz.

keremsur

8 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 11:14

Saypa yeni olusan bir kültürdür Bursa'da, mahalle cocuklari cikolata icin ilk oraya kosarlar, ev hanimlari pasta börek icin malzemeleri orda ararlar cünkü ucuzdur ve aranilan bir cok sey bulunur, benim mahallemde ( Selimiye-Intizam ) yillar öncesinden bir bakkal vardi daha sonra tam onun karsi kösesine Saypa acildi, adam o kadar ugrasti bir bakkal olarak indirimler, bir kola alana bir margarin bedava türü promosyonlar hatta özel brosürler bile dagitti ki 5 yildan sonra malesef dükkani kapamak zorunda kaldi ama o ilk saypa acildiginda dükkani kapasaydi ve baska bir semtte ayni promosyonlari icerecek sekilde bir bakkal acsaydi belki o da suan ikinci subesini acmisti

mimar m. karakoç

mimar m. karakoç

6 yıl önce - Cum 27 Arl 2013, 22:25

Şaypadan istihdama katkı;
Alıntı:
İnsan kaynağına verdiği önemi her fırsatta gösteren ve Bursa perakende sektörünün yüzde 70’ini elinde bulunduran ŞAYPA, sosyal sorumluk projelerinden İŞ-KUR işbirliği ile gerçekleştirdiği “ İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Projesi”nin 2013 yılı bölümü tamamladı. Eğitimleri başarı ile tamamlayan 275 kursiyere sertifikaları, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ın da katıldığı bir törenle verildi.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Başkanlık Salonu’nda gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan ŞAYPA İdari İşler Direktörü Sayın Bülent Mertyürek, “Ülke ekonomisinden iki katı daha fazla büyüyen perakende sektöründe, biz, ŞAYPA olarak bu büyümenin de üstünde son üç yılda yüzde iki yüz büyüme gösterdik. Bu büyümemizde en önemli dayanağımız insan kaynaklarımızdır. Dört yıldır sürdürdüğümüz çalışan güçlendirme projesi kapsamında İŞ-KUR işbirliği meslek edindirme kursunu hayata geçirdik. Bu projeyle perakende sektöründeki en önemli sorunlar arasında olan çalışan personel sorununa çözüm bulduk. Bu eğitimle arkadaşlarımızı perakende sektöründe uzman haline getirmiş olduk” diye konuştu.

Tüm kursiyerlerin katılımıyla gerçekleştirilen törende konuşan ŞAYPA Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı, “Perakende sektöründe büyük önem taşıyan nitelikli işgücüne yönelik bu projemiz ile bir kez daha insan kaynağına yapılan yatırımı ne denli önemsediğimizi gözler önüne seriyoruz. Dinamik bir yapıya sahip olan perakende sektöründeki nitelikli personel açığını gidermeye yönelik bu işbirliği ile ülkemizin en önemli problemlerinden biri olan istihdama da katkı sağlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Şaypa olarak eğitime önem verdiklerini vurgulayan ŞAYPA Yönetim Kurulu Başkan Hıdır Şaylı, konuşmasını “Bugün burada sertifikalarını alan 275 yeni arkadaşımız Şaypa bünyesinde farklı pozisyonlarda iş sahibi oldu. Şaypa’yı bugünlere getiren halkımıza ve vatanımıza borcumuzu ödemek adına, eğitime destek vermeye devam edeceğimizin sözünü bir kez daha huzurlarınızda veriyorum. Şaypa Ailesi olarak ülkemizin dünyada en fazla büyüyen ekonomilerden olması için elbirliği ile yorulmadan, durmadan çalışmaya devam edeceğiz” sözleriyle tamamladı.

Türkiye İş Kurumu Bursa Bölge Müdürü Sayın Kasım Tilki ise, “Meslek edindirme kurslarını yüzde 50 iş garantili olarak açıyoruz. Her sektörde bu çalışmayı yapabiliriz. Perakende gibi hızlı büyüyen bir sektörde, Şaylı ailesine yüzde elli değil de, kursu başarı ile tamamlayan tüm kursiyerlere istihdam fırsatı sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Törene katılan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay da törende yaptığı konuşmasında Şaypa’nın bir Bursa markası olarak istihdama sağladığı katkının öneminin büyük olduğunu belirterek, “Kişi başına düşen gelirin artması ve kredi kartı kullanımıyla birlikte perakende sektöründe ciddi anlamda bir yükseliş görülmekte. Türkiye’ Avrupa’nın en büyük en büyük 7. Perakende pazarı. Türkiye’de 2012 yılı sonu itibariyle perakende yaklaşık 300 milyar dolarlık çok büyük bir ticari hacme sahip. Bursa’da ise bu hacim 7 milyar dolar. İşte bu tablolara sahip sektörde, Bursa’nın gururlarından biri Şaylı ailesine, nitelikli istihdama katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Bu projenin sektöre ciddi bir ivme kazandıracağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Perakende sektörünün en hızlı büyüyen sektörler arasında yer aldığını ve Bursa’da Şaypa’nın bu sektörün amiral gemileri arasında yer aldığını belirten Bursa Valisi Münir Karaloğlu, konuşmasında “Her işi yaparım dönemi bitmiştir. Artık bir işte uzmanlaşmak, meslek sahibi olmak zorunludur. Hatta bu dahi kendi başına yeterli değildir. Meslek sahibi olanların da kendilerini sürekli geliştirmeleri, meslek içi eğitime yönelmeleri gereklidir. Bu anlamda Şaypa’nın düzenlemiş olduğu bu eğitim mühim. Meslek sahibi olma yolunda adım atan gençlerimizi iş sahibi yapan Şaypa, büyüyen Türkiye’de perakende sektörünün amiral gemilerinden biridir” sözlerine yer verdi.

Bursalı sanayici ve işadamlarına da çağrıda bulunan Vali Karaoğlu, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’mızın istihdam garantili meslek edindirme kursu düzenlemek isteyenlere desteği ortadadır. Gelin Bursa gibi iş alanı, sıkıntısı olmayan bu şehirde, iş arayanlarla çalıştıracak personel arayanları bu kurslar sayesinde buluşturalım” dedi.

Tören, 12 hafta süresinde 450 saatlik depo personeli ve satış yönetimi alanında eğitim alan kursiyerlere, sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

http://www.saypa.com.tr/haber/192/saypadan_istihd ...80%A6.html

bilgeton
4 yıl önce - Pzr 16 Ağu 2015, 13:20

Şaypa ya ne kadar sempatim olsa da, Şaypa nın Organik ürünlerine olan ilgisizliği beni hayrete düşürüyor. Hele Tekzen gibi Yapı market bile Organik Ürünler satarken.

Mert Akgün
4 yıl önce - Cmt 29 Ağu 2015, 21:23

Bursada en nefret ettiğim avm şaypa. Bir çok ürünü bakkaldan çok daha ucuza alabilirsiniz. Bir kaç kampanya ile insanları kandırıyorlar. Diğer ürünlerle insanlara kazık atıyorlar.

Membo
4 yıl önce - Pts 31 Ağu 2015, 08:52

İnegöl'de Alanyunt bölgesinde var bir tane. Şimdi de adalet sarayının yanına şubesi açılacak.

Burada da çok konuşuluyor. Orası Kürtlerin gitmeyelim falan diye.

Sanki İnegöl %100 yerli de bir onlar Kürt

Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Pts 31 Ağu 2015, 08:56

Membo demiş ki:
İnegöl'de Alanyunt bölgesinde var bir tane. Şimdi de adalet sarayının yanına şubesi açılacak.

Burada da çok konuşuluyor. Orası Kürtlerin gitmeyelim falan diye.

Sanki İnegöl %100 yerli de bir onlar Kürt

Bunlar karalama kampanyaları bir zamanlar LC Waikiki için de böyle bir şey yapmışlardı.
Onu diyenler gitmeyebilirler, Bursa içerisinde en güzel market Şaypadır.
Hatta Balıkesir'de bile olsa giderim yani, selametle.

Membo
4 yıl önce - Pts 31 Ağu 2015, 08:59

Alıntı:
Bunlar karalama kampanyaları bir zamanlar LC Waikiki için de böyle bir şey yapmışlardı.
Onu diyenler gitmeyebilirler, Bursa içerisinde en güzel market Şaypadır.
Hatta Balıkesir'de bile olsa giderim yani, selametle.

Valla ben cebime bakarım. Hangisi uygunsa ona giderim.

İnegöl'de Hadim var. Ama Coca Cola ürünlerini satmıyorlar yani her istediğini bulamıyorsun.

Özpaş her zaman uygun olmuyor.

Migros'ta 1 liralık ürün 2 liraya satılıyor.

Her aradığımı uygun fiyata bulabileceğim market isterim ben. Şaypa buna uygun

sayfa 3
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet