Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ufuk1978

12 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 08:38

Gözde hanım ben de bu konuyla ilgili bir başlık açma niyetindeydim.Fakat bu olaydan pek kişinin haberdar olmadığını gördüğüm için vazgeçtim.
Bursa ne olursa olsun bu olaydan yüzünün akıyla çıkmıştır.Ben Yıldırım Şaypa Şubesi'ne çok yakın oturuyorum.Üzücü bir olay olmadı.Nüfusu 2milyonu aşan bir şehirde ufak tefek münferit olaylar olması büyütülecek birşey değil.Belki duymamışsınızdır ama ben burada söyleyeyim.Bu olayların fitili daha önceden ateşlenmişti.Bursalı halka Şaypa'lardan alış-veriş yapmayın diye kağıtlar dağıtılmıştı.Bursalı askeri personelin Şaypa'dan alış-veriş yapmasının yasak olduğu kulaktan kulağa geziyordu.Hatta buna benzer bir mail almıştım,inandırıcı gelmediği için hemen silmiştim.
Tüm bunlara rağmen Altıparmak Şaypa hariç kayıtlara geçen önemli bir hadise olmadı.Altıparmak'ta olaylara karışan ve yakalanan 3-5 çapulcunun da sicillerinin bozuk olduğu(tecavüz-hırsızlık gibi)ortaya çıktı.
Şimdi ise ortalık gerçekten çok sakin akşam iş dönüşü geçerken baktım.Güzel iş yapmaya başlamışlar.Sonuçta çalışan yüzlerce insan var.(çoğu Bursalı)

Salih Kuş

12 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 10:38

HSBC Bank'ta çalışanlarını yurt dışından ithal etmiyor onlarda Bursa'lı. Yada diğer tüm yabancı şirketlerde çalışanlarda Bursa'lı yada oturduğu vilayete göre oranın yerlisi.Yani çalışan açısından bakmak biraz anlamsız oluyor.

Selçuk Alpay

12 yıl önce - Cum 23 Ksm 2007, 22:51

Ben bir kere dahi kapılarından girmedim bunun nedeni daha başka.Ancak millet gitsin herşey ucuz diye araba araba mal alsın ondan sonrada pkk lı diye camı çerçeveyi indirsin bana bu tavır pek sammi gelmiyor. Daha açıkçası birazda riyakarca geliyor.Adamlar pkk lı ise bu güne kadar akıllar nerede idi yenimi öğrendiniz hepiniz adamların pkk ya yardım ettiğini.Devletin polisi var istihbaratı var hiç birinin haberi yokmu idi.Nereden bakılırsa bakılsın çirkin ve riyakarca bir tavır.

Salih Kuş

12 yıl önce - Cum 23 Ksm 2007, 22:59

Bir kaç mesaj üstte dediğim gibi bunun gerçekliğini ispat etmek biraz zor gibi. Devletin polisi var diyoruz ama aynı devletin kanunları pkk ile irtabatı olduğunu bildiği dtpliler hakkında sadece soruşturma açıyor. Dtplilerin pkk'ya yardım ettiğini inkar edecek yoktur sanırım.Durum böyleyken bu şahıslara bile yeterince yasal işlem yapılmıyorken münferid olaylar ile nasıl başa çıkılsın. Aynı şey bazı sanatçılar içinde geçerli. Bende bu mağazalardan alışveriş yapmıyorum.Belki bir kaç kere yapmışımdır. Ama hangimiz hayatında coco cola içmemiştir ?

Saygılarımla

Necdet Kızılırmak

12 yıl önce - Cum 23 Ksm 2007, 23:22
şaypa

hiç kimse bu şudur bu budur diye birbirine saldırmamalı, benim yıllar önce tanıdığım güneydoğulular var, hiç birisinden zarar görmedim. Şimdi kötü bir şey olsa onlara saldırmam mı gerekir?

Gözde

12 yıl önce - Pzr 25 Ksm 2007, 05:54

Alıntı:
Bir kaç mesaj üstte dediğim gibi bunun gerçekliğini ispat etmek biraz zor gibi. Devletin polisi var diyoruz ama aynı devletin kanunları pkk ile irtabatı olduğunu bildiği dtpliler hakkında sadece soruşturma açıyor. Dtplilerin pkk'ya yardım ettiğini inkar edecek yoktur sanırım.Durum böyleyken bu şahıslara bile yeterince yasal işlem yapılmıyorken münferid olaylar ile nasıl başa çıkılsın. Aynı şey bazı sanatçılar içinde geçerli. Bende bu mağazalardan alışveriş yapmıyorum.Belki bir kaç kere yapmışımdır. Ama hangimiz hayatında coco cola içmemiştir ?

Saygılarımla

Dtp pkk'ya terrörist demeyerek zaten desteğini bariz ima etti. Terrörist demek onlar için iki saniyelik bir dudak hareketi idi. Ama onlar bunu demedi. Bu benim için ispat. Şaypa bir gün böyle bir şey dedi mi? pkk için terrörist demesin, o zaman gidelim taşlayalım.
Bu ülkenin dediğiniz gibi polisi var. Bu iddiaları bile bile Bursa polisi sizce hiç bu konuyu araştırmamış mıdır? Oraya ajan sokmak yada başkın yapmak aklına gelmemiş midir? Bu kadar saf mı yani emniyet güçlerimiz. Yapmayın Allah aşkına! Elinizde dtp gibi ispat yok, sadece kuru inanç var. Mışlar muşlar var.
Ne kadar kolay mışlar muşlarla insan karalamak.

Benimde kendimce kanıtların var dediniz. Bir türlü o kanıtları ispatli gösteremediniz.

Coca cola içmiyorum diye bir şey yazmadım. Sadece madem halk bu taşlama konusunda bu kadar duyarlı, gitsin İsrail'e yardım ettiği bilinen firmaları taşlasın demek istedim. Sonuçta bu olayda ispat var.

Zaten bu iddiayı atanların sabıkalı insanlar olduğu ortaya çıkmış. Bu konuda söylenecek fazla söz bulamıyorum.

canip efe
12 yıl önce - Pzr 25 Ksm 2007, 15:46

Kesin sonuçlar olmadan suçlamak doğru değil belki ama bizim evin alışverişi hiç adı anılan marketten yapılmadı.
Abim sigara satmıyor diye gitmez, diğer büyüklerimde personelden memnun olmadıklarını söylemekteler.
Özhan market sanırım daha bir Bursa kökenli imiş. Alışverişlerde %80 oradan yapılır.
Özdilek Tokat veya Yozgat galiba ama sonuçta yerli bir market zinciri ve kaliteli.
Sonuçta bizim evde ithal marka market torbası yok hiç.
Buna dikkat etsek yeter öyle değil mi?

recai

12 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 17:55

Bu tür olaylar her zaman yaşanabilir benim inancıma göre paranın milliyeti ve kökeni olmaz bu arz talep meselesidir isteyen bu marketten alış veriş yapar isteyen diğerinden yapar. Konunun diğer boyutunu devletin emniyet güçleri araştırmalıdır varsa öyle bir bağlantı o zaman kanuni işlem yapılır herkes cezasını çeker bu iş bu kadar basit .

selimer

12 yıl önce - Prş 29 Ksm 2007, 13:18
şaypa

Şaypa ya resmen haksızlık yapılmış.
10*15 yılda bursada en hızlı büyüyen firmalardan birini ve bursanın neredeyse her yerine şube açan bir firmayı böyle bir karalama kampanyasından başka durdurmanın yolu olmadığından rakipleri ancak bunu yapabilmişlerdir diye düşünüyorum. Bir işyerinin sahibi sırf doğulu diyerek pkk yandaşı onun bunun ortağı diye karalamak terbiyesizlikten başka bir şey değildir. Ben hasanağa Toki konutlarında oturuyorum şaypanın ürün çeşidini ve fiyatlarını çok iyi bilen birisi olduğumdan kendilerini hasanağayada bir şube açmaları için davet ediyorum. yakınlarda hasanağa belediyesi büyük bir ticaret merkezi yapacak gelip görüşürlerse bizde şaypanın cazip imkanlarından faydalanmış oluruz. bu arada elinde hiç bir kanıt olmadan karalama yapanları da kınıyorum.

Borabaris
12 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 20:47

Bakın bugün istanbul'da da "Kürtlerin iş yerlerinden alışveriş yapmayın, paranız PKK'a gitmesin" yazılı rozetler dağıtılmış. Merak ediyorum acaba hangi gizli servisin ya da hangi borsa spekülatörünün bütçesinden ilgili harcama kalemi yapılmış? Bunlar çok tehlikeli gelişmeler ve ancak bir çocuğun düşebileceği oyunlar.

Bir ülkeyi bölmenin en iyi yolu silahlı çeteler oluşturmak değildir, halkları ve o güne kadar komşu komşuya yaşayan kitleleri karşı karşıya getirmektir. Zaten silahlı çetelerin amacı da benzer bir "etnik" kaşıntı oluşturup o kaşıntının yaraya, yaranın iltihaba dönüşmesini sağlamaktır.

O yüzden o kızarıklıkları kaşımamak gerek. Sivrisineği sevmiyoruz diye ısırdığı yeri kanatmaya gerek yok. Sivrisinek damardan besleniyor diye damarı kesmeye de.. Mücadele ettiğimiz sivrisinek değil mi, onun emdiği kan ya da beslendiği damar değil. O damar bizim vücudumuzun bir parçası çünkü. O vücut da memleketimiz...

Toplardamarların ve atardamarların içinden akan kan farklı renk diye birini vücutta tutup diğerini sökmeye kalkarsak o vücut yaşamaz ölür.

PKK ne zaman gerçekten biter biliyor musunuz? Türk kökenli yurtdaş elinizi dostça ve kardeşçe Kürt kökenli yurtdaşa uzattığı zaman. Bugün güneydoğu anadolu'daki gelir ve eğitim seviyesi bir Bursa, Aydın, Kocaeli vs... ile benzer olsaydı, konular ve sorunlar bambaşka platformlarda konuşulurdu.

Özetleyecek olursak... Doğu'daki bir ilden geldiler diye, bir yurtdaşın marketini taşlamak, terör örgütünü finanse etmekle suçlamak hem suç, hem vatan hainliği hem de günahtır, bu kul hakkı yemektir, İslam'daki en büyük günah kul hakkı yemektir. Varsa bir ispatı, hukuk vardır, bu ülkenin polisi, askeri vardır. İnfazı başka kimseye düşmez.

O yüzden gaza gelmeyin. Dışarıda birileri bu ulusun kolayca gaza gelebildiğini ve biraz kışkırtma ile nerelere çekilebildiğini çok iyi biliyor çünkü... aynı senaryoyu 200 senedir oynamaktan da bıkmadılar.

Biz onlardan önce bıksak daha hayırlısı olur...

sayfa 2
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet