Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gözde

12 yıl önce - Pts 19 Ksm 2007, 22:33
Şaypa Market ve Bursa

Annem Bursa'dan geldi ve bana Şayoa'ya yapılan taşlama olayını anlattı.
Şaypa'nın ortaklarından biri Leyla Zana diye Bursa'da şu an kimse oradan alış veriş yapmıyormuş.
Yapanın da yolunu kesiyorlarmış
Bursa'da Line tvde çalışan bir üyemize olayın doğruluk payını sordum.
"Böyle bir şey yok " dedi. Şaypa'nın üyeleri senelerdir Bursa'da iş yapan Mardin'li bir aile. Şaypa'nın ortakları böyle bir durumun olmadığı konusunda açıklama yapmış ama değişen bir durum olmamış.

Bu olay öncelikle çok çirkin.
Endüstride böyle iğrenç karalamalara girmek halkın hassaslığını bile bile çok adice.
Bir bursalı olarak bursalilara da kızıyorum. Ben böyle bir olay duysam önce gerçekliğini araştırırım
Belli ki birileri kar yapmak için ortaklarının doğulu olmasından yararlanarak güzelce burayı karalamış.Halk olarak hassaslığımızı çok güzel kullanmış.

Lütfen bu tip olaylarda sıcak kanlı olmayalım. LCW içinde bu asılsız haber çıktı. Şu an ellerinde olsa her yeri Leyla Zana ile ortak yapacaklar. Lütfen tepki vermeden önce araştıralım.

Ve bu taşlamayı yapan hemşehrilerime şunu demek istiyorum:

Carrefour 'un ve Coca Cola'nın İsrail'e yardım ettiği bilenen bir şey.
Şaypa'yı taşladığınız gibi umarım bir gün bu tepkinizi bu dediğim yerlere verirsiniz.
En azından verdiğiniz tepki haklı olur.

Cemali_16
12 yıl önce - Pts 19 Ksm 2007, 22:41

Alıntı:
Şaypa'nın ortaklarından biri Leyla Zana diye Bursa'da şu an kimse oradan alış veriş yapmıyormuş.
Yapanın da yolunu kesiyorlarmış

8 askerin kaçırıldığı dönemde Şaypa'ya karşı taşlama olayları oldu ve 1 hafta kadar polisler tarafından korundu. O sıralarda pek kişi alışveriş yapmadı doğru, çünkü polis tarafından korunacak kadar kötü bir duruma düşmüş mağazaya girmek insanı tedirgin ediyordu. Yalnız bizim halkımız (bazı gruplar hariç) bu konularda sağduyuludur. Bunu şu aralarda Şaypa'nın müşterisinin arttığını görerek söylüyorum. Her şey normale dönmeye başladı.

omersar
12 yıl önce - Pts 19 Ksm 2007, 23:45

Bu ülkedeki bütün doğulular PKK'lı değil arkadaşlar. Böyle bir uydurmanın Şaypa sırf doğu kökenli bir aile tarafından yönetildiği için çıkarıldığını düşünüyorum. Bu aile Bursa'da 1000 kişiye ekmek veriyor bu ülkede devlete vergi veriyor. Bu şehir kimsenin tapulu malı değildir. Doğu kökenli bir ailede Bursa'da rahatça iş yapabilmelidir. Sahada rekabet edemeyip kural dışı oyunlar oynanmamalıdır. Rakibini sahada ekarte edemeyip bu tür PKK olaylarını kendi çıkarları doğrultusunda kullanan kişilere de prim vermemeliyiz. Bunu yapanlar bu ülkede en büyük bölücülüğü yapmış olurlar. Bu ülke güçlüyse 70 milyon insanıyla güçlüdür. Doğuda batıda yaşayan 70 milyon insanıyla güçlüdür. Bursa gibi Türkiye'nin en gelişmiş şehirlerinden birinde böylesine ilkel çağdışı olayların yaşanması üzüntü vericidir. Umarım yaşadığımız bu olay son olur ve bir daha böyle bir olay yaşamayız.
Saygılarımla...

Salih Kuş

12 yıl önce - Sal 20 Ksm 2007, 00:06

Ben ortaklarından biri o kadın mı bilmiyorum ama şahsen şaypa'dan alışveriş yapmıyorum. Ne şaypa ne karfur tam bağımsız Türkiye yani bizim bakkal amca ne güne duruyor. Ayrıca birde şu açıdan bakalım kendi ağzından iddaları kabul etmedikleri için şaypa yöneticilerine güveniyorsunuz böyle bir şey yoktur diyorsunuz. Peki aksini niye kabul etmiyorsunuz. Şöyle bir şey var. O kişi şirkete ortak olmayabilir. Bunun iç yüzünü nasıl bilebiliriz. Dikkat edin ben öyledir demiyorum ama resmi kayıtlara bakarak böyle bir şeyin olmadığına kanaat getiremeyiz. Ama kendi bildiğim çok net kanıtlarım var . Bende acaba gazetelere televizyonlara reklam mı versem acaba

Ayseni Toker

12 yıl önce - Sal 20 Ksm 2007, 02:34

Bazen bu tip haberleri rakipleri de çıkarıyor, asparagas haberler yerine, bildiğimiz, ispatlanmış şeylere odaklansak, kim kaç yüz kişinin çalıştığı, 20 zincir mağazası olan bir müessesenin ekmeğini taşa çevirmesek. Geçenler de yine bir giyim markası ile ilgili bu tip bir haber çıktı, hafta sonu her kanalda kendilerini aklamaya çalıştılar. Çamur at, izi kalsın. Mış, muşlarla yürümemeli.

Gözde

12 yıl önce - Sal 20 Ksm 2007, 02:38

Alıntı:
Ayrıca birde şu açıdan bakalım kendi ağzından iddaları kabul etmedikleri için şaypa yöneticilerine güveniyorsunuz böyle bir şey yoktur diyorsunuz. Peki aksini niye kabul etmiyorsunuz. Şöyle bir şey var. O kişi şirkete ortak olmayabilir. Bunun iç yüzünü nasıl bilebiliriz. Dikkat edin ben öyledir demiyorum ama resmi kayıtlara bakarak böyle bir şeyin olmadığına kanaat getiremeyiz. Ama kendi bildiğim çok net kanıtlarım var . Bende acaba gazetelere televizyonlara reklam mı versem acaba

Marketlerde kredi kartı ile alış veriş yok. Veresiyeye de artık yanaşmıyorlar.
Bu ülkede kredi kartı olmadan malesef bir ayını geçiren insan çok az.
Bu gerçeklik altında insanlar bu tip yerlerde alış veriş yapıyor

O kanıtlar ne söyleyin bizde bilelim. Sonuçta sunacağınız kanıtlar vatana hizmet olacak bir yerde değil mi?
Basının bugün ulaşamayacağı yer yok. Basın istese Leyla Zana ile bağı var mı yok mu öğrenir. Tıpkı dediğim yerlerin İsrail'e destek verdiğini ortaya çıkardığı gibi.
Kızdığım nokta bu tip haberleri hiç irdelemeden inanmamız. Bunun bir piyasa savaşı olduğunu göremememiz. Her karalamaya kanıyoruz
İddiaya göre oradaki çalışanlar alt katta pkk bayrakları görmüş. Soysuz birine para teklif etseniz ve böyle bir iddia ortaya at deseniz, bu tip karalamayi seve seve yapar. Çünkü dini imani paradır onun.

Ben bu iddiayi yapan vatandaş(ları ) merak ediyorum. Kimlerdir? Ne zaman o bayrakları görmüşler. Şimdi neredeler?

Okumuyoruz, araştırmıyoruz, kim ne derse ona inaniyoruz.
Hassas olduğumuz bu dönemde her şeye inanmayalım.
Gün gelir o karalama yapanlar sizinde ayağınızı kaydırmaya çalışır. Evinizde pkk bayrağı var der. Örgütle bağlantılı der. Birde bakarsınız ki vatan haini olmuşsunuz ve taşlanıyorsunuz...

mgokhan2007
12 yıl önce - Sal 20 Ksm 2007, 04:27

Alıntı:
Kızdığım nokta bu tip haberleri hiç irdelemeden inanmamız. Bunun bir piyasa savaşı olduğunu göremememiz. Her karalamaya kanıyoruz

Olay yeni değil. Şaypa'ya rakip firmalar eskiden de bu yolla insanları ordan uzaklaştırıyormuş. Ben 4 yıl önce Bursa'ya yerleştim ve o sıralar Şaypa'yı kötülediler. Son olaylar artınca(asker kaçırma falan) bu sefer Leyla Zana'nın ortak olduğu söylendi. Yani halkı hassas noktasından vurarak karalama kampanyası... Hassas olan bu konuda da halk zaten öfkeliyken buralardan hırsını almak için sorgulamıyor.
Saygılar.

Salih Kuş

12 yıl önce - Sal 20 Ksm 2007, 21:08

Şöyle bir şey var. Eğer para ve güç sizde ise o gücü ve parayı kullanmak isteyenler her zaman peşinizde olur. Abuzer kadayıf filminde bu konu ile ilgili bir bölüm incelenmişti. Yani siz belki istemeseniz bile kökeninizden dolayı sizi rahat bırakmazlar. Popüler sanatçılardan da destek verenler olduğu her zaman iddia edilir söylenir. Bunun ne doğrusunu nede aksini ispat etmek çok güçtür. Yani demek istediğim leyla zana resmi ortak olmayabilir ama bu destek vermediklerini doğrulamaz.Aynı şekilde destek verdiklerinide kesin bir biçimde bilemeyiz. Onun için her yerde paramı hemşehrime kazandırırım Şaypa gıdanın Allah çarşısına göre pazar versin.

Figen
site denetçisi

12 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 02:39

Alıntı:
Onun için her yerde paramı hemşehrime kazandırırım

Bursa' da Bursalı olan kim var? Kimden alış veriş yapıyorsunuz? Carrefour, Migros Metro, Real' i bırakın mahallemizdeki bakkal bile Bursalı değil artık.

Gürcan Gürel
12 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 05:49

İnsanın yaşadığı yer, kazandığı ve harcadığı yerdir.

Figen Hn'a katılıyorum.

sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet