Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 554
ARDetc
1 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 23:02

Kendi siyahsi düşüncenizi kendinize saklayın burası Ekrem İmamoğlunu övmek veya gömmek için değil burası Dudullu Bostancı metrosu hakkında Ekrem İmamoğlu için düşüncenizi ilgili sayfaya yazınız

Zuğa
1 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 23:52

Alıntı:
Bitirsin diye seçmediniz mi.?

Bitirir elbet ama alınan enkazı düzeltmesi kolay değil.

Adam en azından şeffaf, durumu saklamıyor izah ediyor vatandaşa.

chayluck
1 ay önce - Cum 13 Arl 2019, 23:57

Benim en merak ettiğim şu;sadece şantiye kurulup hiç işe başlanmayan metro hatları kredi bulabiliyorda,yüzde 80i tamamlanmış bu metro hattı nasıl kredi bulamıyor.Ayrıca iller bankasıda kamu bankasıdır,kredi vermiyor olması normal.Onlar emir kulu.Bostancı-Dudullu metrosunun tabelasında iller bankası ayrıcalığıyla inşa ediyoruz yazıyor,tabi eski yazı.Bu metro hattı içinde yurtdışındaki benim pek aklımın ermediği bağlantılarını kurup,halledebilir.İller bankasıdan umudumuz var diyorlarsa,bu metro hattı inşa edilmesin istiyorlar demektir.Kamu bankaları artık ibbye kredi vermeyecektir.Ayrıca yüzde 20si inşa edilecek bir hat için,düşük bir kredi vereceklerdir,bu da yurtdışı bankalarının işlerine gelir.Ancak işin garibi,hiç başlanmamışlara kredi veriyor olmaları,ekrem başkanın bu hattı dillendirmemesinden kaynaklı sanırım.O hiç başlanmamışlar bitene kadar dünya vakit geçer.Mühim olan büyük oranda bitmişlerin bitmesi.Mansur yavaş bu işin ustası.2 sene geri ödemesiz muazzam krediler buluyor.

naims1
1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 00:54

Alıntı:

Daha Yalancılıkla şeffaflığı ayırt edemeyen bir seçmen kitlesi var anlaşılan yukarıdaki mesajı yazabilidiklerine göre.

Ekoya da zaten böyle bir seçmen kitlesi yakışır.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 01:09

Alıntı:

Pardon neyi izah ediyor vatandaşa.

Şimdiye kadar izah ettiklerinden hatırlayabildiğim satır başları.

- Tatil bana yakışıyor.
- Buradaki yapraklar bile beni alkışlıyor.

Semih28
1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 01:45

Neden devlet bankalarindan kredi alamiyor? Eski Turk filmlerindeki gazinocular kralinin, dedigini yapmayan sarkiciya, calisamamasi icin butun gazinolarda ambargo koymasi gibi birşey.

Bu kadar metrolardan para akarken, belediyenin kredi alacak kadar hic parasinin olmamasi da isin garibi.

Ama dediginiz gibi, madem kredi buldu o zaman bitmek üzere olan projelere oncelik vermesi lazim.

Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 01:46

Alıntı:
anlamadığım bişey var. İlk önce bitmesine yakın olan metrolar için kredi bulunması gerekmiyor mu?. Neredeyse temeli atılan bırakılan Ümraniye Göztepe metro hattından önce bitmeye yakın metro hattına kredi bulmaları gerekirdi. Bu metro hattına bu kadar iş yapılıp iş yapılmamış metroya öncelik verirlerse bunda bi şüphe ararım. Resmen geciktirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Metrolar hemen açılsaydı eski yönetimin payının çok olduğu algısı yerleşeekti. Birkaç yıl sonra açılırsa yeni yönetimin yaptığı algısı nispeten artacak. Böyle bir kaygısı olabilir yeni belediyenin. Özellikle Eyüp tamvayındaki geciktirmeyi buna bağlıyorum. M8 için de bu geçerli olabilir.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 01:48

Alıntı:
Neden devlet bankalarindan kredi alamiyor?

Kendinizi bankanın yerine koyun. Neredeyse uçan kuşa bile borcu olan (bunu biz söylemiyoruz siz söylüyorsunuz çok borç bırakılmış diye) bir kuruma borç verir misiniz.?

Ben vermem. Sen de vermezsin. Ali de vermez, Veli de vermez. Kendi bankaları olan İş Bankası'ndan isteseler onlar bile vermez.

Semih28
1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 02:07

Tamam cok borcu var diye borc verilmez ama diyelim ki diger aday baskan olsaydi, secimi kazansaydi, o zaman butun bankalar borc verecekti. Isler tamamlanacakti, borc artacakti ama bu onemsenmeyecekti, ustu kapatilacakti. Hukumet engeli de var borc verilmemesinde.

naims1
1 ay önce - Cmt 14 Arl 2019, 02:48

Chpnin yönetim kurulunda olduğu iş bankası niye kredi vermiyor.

Tabi mağduriyeti oynayıp ağlaşınca , yalanlarla canavarlaştırılmış seçmen kitlesi de beslenmiş olur.

İşleri güçleri yalan ve entrika.
Nasıl olsa yalanlara anında inanmaya hazır ve nazır bir kitle var.

sayfa 554
ANA SAYFA -> ULAŞIM