Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
İSMAİL ÇELİK

9 yıl önce - Cum 21 Ksm 2008, 10:37

O kullanışlı olmaz meyil dolayısı ile dolaşarak iner ve çok yeri atlamak mecburiyetinde kalırız.Ama Ümraniye'den Küçüksu Cad. yolu ile havaray yaparak İnkılap Mah.(Carrefour olduğu yer)-Kocatepe-Hekimbaşı-Küçüksu-Göztepe(Bilinen tyer ile ilgisi yok Kavacık çıkışında bir yer adı)-Kavacık-Çubuklu arasında havaray iş yapar.

C. H. Engin Er

8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 01:06

Doğu batı eksenli 3 hat olacak yakın tarihte 1'i zaten var diğeri inşaat, 1 tanesi de artık kesinleşti, yapımına yakın zamanda başlanacak. Herkesin düşüncesi bu 3 hattın bir şekilde bağlanması ve en yoğun güzergahda bu hatta olacak, hangi istasyonlar olacak peki?

C. H. Engin Er

8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 11:31

(+)

(+)

Bence böyle olur, çok da güzel olur...

my_stic
8 yıl önce - Prş 25 Arl 2008, 19:29

Bu metro'nun ilk etabının,bostancı sahil bostancı e-5 veya küçükbakkalköy'e kadar kısa bir hat üzerinde kurulması gerekmektedir,böylecene ilk etabı çok çabuk biter,bu ana aks'da rahatlar,kadıköy kartal metrosu'ylada taçlanır.

denizist
8 yıl önce - Cum 26 Arl 2008, 11:54

Alıntı:

Resmi plan ile güzergah belirlenmiştir belki de ama yine de tartışalım.
Gümrük ve Imes'in taşınacağı ile ilgili söylentiler vardı. Bence bu çizdiğiniz hattı Gümrük durağı ile beraber biraz daha sola taşıyarak hafif zigzag ile daha uygun bir alana hizmet edebilir...

Mesela K.Bakkalköy-Ataşehir-Kayışdağı-Y.Çamlıca-Imes'in soltarafı ismi ne bilmiyorum- Dudullu

C. H. Engin Er

8 yıl önce - Cum 26 Arl 2008, 12:05

Resmi bir yerden alıntı yaparak çizmedim ama, bölgeyi iyi bildiğim için makul bir şekilde çizdim. Tabi değişiklik olabilir haritada değişiklik de olabilir, Gümrük taşınacak bu doğru Tuzla bölgesinde yer ayarlayacaklar 2023'e kadar. İMES in taşınacağına ihmal vermiyorum İMES Kadosan Yedpa bu bölgenin sanayi merkezi ve binlerce işyeri var. Bir miktar batıya kayabilir ama İMES den mutlaka geçmeli.

Mehmet Kasım
8 yıl önce - Cum 26 Arl 2008, 20:15

Bu proje E5'ten sonra kuzeye doğru giderken 2 kola ayrılıyor. Son yayınlanan hartiada gördüm. Batıda kalanı M.Kemal Mah. üzerinden Ümraniye Çakmak'a uzanırken doğuda kalanı Dudulu üzerinden Çekmeköy Yeni Konutlar'a gidiyor.

Üsküdar-Ümraniye Metrosu ile 2 yerde kesişiyor:

1-Çakmak (Yada Tepeüstü)

2-Dudullu

şevki
8 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 23:37

Toplantıda sanayicilere hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İMES Sanayi Sitesi’nin su, atıksu, yağmursuyu kanallarının yenilendiğini ve siteye doğalgaz getirildiğini hatırlatarak, Ümraniye’ye getirecekleri metro projelerinden bahsetti. Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Dudulu-Bostancı Metro Hattı, Ataşehir-Ümreniye Metro Hattı ve Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı ile bölgede raylı sistemin ulaşmadığı yer kalmayacağını vurgulayan Başkan Kadir Topbaş, parası hazır olan Üsküdar-Altunizade-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nın ihalesini bu yıl yapacaklarını müjdeledi

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=17077

En çok beklediğim hat sürekli gündeme gelmesine rağmen nedense unutulan bir hat olan dudullu bostancı metro hattını kadir başkanın ağzından bi daha duymak çok güzel fakat hat kesinlikle ümraniye uzatılmalı sürekli tıkanan bir hat olan imes-dudullu çakmak-ümraniye trafiğinde çok büyük bir rahatlama yaşatacak ayrıca ümraniye oturanlar vallahi yaşadı bi yanda ataşehir metrosu-üsküdar metrosu akıtarma marmaray yenikapı eğer olursa bostancı çok süper bence

Erkan Kvk
7 yıl önce - Cmt 25 Eyl 2010, 18:40

Üsküdar - Ümraniye hattından sonra metro sırası Anadolu yakasında Bostancı - Dudullu hattı mı olacak bilgi sahibi olan varmı?

C. H. Engin Er

7 yıl önce - Cmt 25 Eyl 2010, 18:56

Hayır 3.sıradaki metromuz Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu ...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM