Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya - Kentsel Dönüşüm Projeleri
« önceki   1234 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
hakan sağlam
10 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 15:31

Konya Türkiyedeki bana göre üç büyük şehirden sonra potansiyeli en yüksek ve en güzel şehiri. Planlı ve düzenli,modern binaları ve geniş caddeleri ve bulvarlarıyla harika bir şehir. Bazı şehirler marka şehir miş falan bunları Konyayı görmedikleri için söylüyorlar Konyayı görseler fikirleri değişir inancındayım. Ayrıca mega projedeki konut binaların 4veya 5 katlı olması bana biraz spekülasyon gibi geldi. O kadar değerli bir araziyi siz dikine değilde enine kullanacaksınız bence bu tamamen akılsızlık olur. Orası Konyanın yeni Manhattanı, ikitellisi, leventi artık nasıl adlandırırsanız. Yani orada yapılacak iş merkezleri, oteller, konutlar benim bilgilerime göre 30 kattan aşağı olmayacak. Şu anda 2009 gibi orada mevcut hızlı tern istasyonu 42 katlı kule site, 25 katlı medicana, 38 katlı ikiz kuleler 29 katlı (biraz ilerde de olsa onu da sayabiliriz) kombassan kulesi yeni yapılacak olan beş yıldızlı kempinski, hilton garden ,novetel,ibiş, divan otelleri de buraya yapılacak olsa müthiş bir şehirleşme ortaya çıkacak.Şehrin yeni ve modern yüzü burası olacak .

celikf
10 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 16:19
Selçuklu taezı

Alıntı:
iş banksı ile mevlana arasına kentsel dönüşüm uygulanmalı burası arac trafigine kapatılarak osmanlı mimari tarzında bi cadde olusturulmalı

Öncelikle"SELÇUKLU" tarzı oluşturulması düşünülmelidir. KONYA için böylesi daha anlamlı olmazmı?
Selamlar.

ALİFDN
10 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 16:50

hakan sağlam isimli üyeden;
Alıntı:
O kadar değerli bir araziyi siz dikine değilde enine kullanacaksınız bence bu tamamen akılsızlık olur. Orası Konyanın yeni Manhattanı, ikitellisi, leventi artık nasıl adlandırırsanız. Yani orada yapılacak iş merkezleri, oteller, konutlar benim bilgilerime göre 30 kattan aşağı olmayacak. Şu anda 2009 gibi orada mevcut hızlı tern istasyonu 42 katlı kule site, 25 katlı medicana, 38 katlı ikiz kuleler 29 katlı (biraz ilerde de olsa onu da sayabiliriz) kombassan kulesi yeni yapılacak olan beş yıldızlı kempinski, hilton garden ,novetel,ibiş, divan otelleri de buraya yapılacak olsa müthiş bir şehirleşme ortaya çıkacak.Şehrin yeni ve modern yüzü burası olacak .

Kardeş söylediklerine aynen katılıyorum. Son derece önemli ve gerekli bi yorum yapmışsın.Bence de o bölge konyanın menhattını olmaya en müsait bölge.O bölgenin ulaşım kolaylığı, merkezi konumu,arazi yapısı,yeni yapılacak gökdelen projeleri gibi özellikleri, o bölgeyi seninde belirttiğin gibi konya'nın menhattını yapmaya müsait kılan bazı özelliklerdir.inşallah düşündüğümüz gibi olur ve bu yeni projelerle konyamızın modern ve gelişmiş yüzünü gösteririz tüm dünyaya. Kombassan'ın 29 katlı yeni kule projesini ilk senden duydum.Böyle bi bilgi var mı yoksa tahminen mi söyledin?bu konuda bi bilgin varsa bizimle de paylaşırsan sevinirim.

Burakhan
10 yıl önce - Cum 18 Oca 2008, 22:50

Alıntı:
Konya Türkiyedeki bana göre üç büyük şehirden sonra potansiyeli en yüksek ve en güzel şehiri. Planlı ve düzenli,modern binaları ve geniş caddeleri ve bulvarlarıyla harika bir şehir. Bazı şehirler marka şehir miş falan bunları Konyayı görmedikleri için söylüyorlar Konyayı görseler fikirleri değişir inancındayım. Ayrıca mega projedeki konut binaların 4veya 5 katlı olması bana biraz spekülasyon gibi geldi. O kadar değerli bir araziyi siz dikine değilde enine kullanacaksınız bence bu tamamen akılsızlık olur. Orası Konyanın yeni Manhattanı, ikitellisi, leventi artık nasıl adlandırırsanız. Yani orada yapılacak iş merkezleri, oteller, konutlar benim bilgilerime göre 30 kattan aşağı olmayacak. Şu anda 2009 gibi orada mevcut hızlı tern istasyonu 42 katlı kule site, 25 katlı medicana, 38 katlı ikiz kuleler 29 katlı (biraz ilerde de olsa onu da sayabiliriz) kombassan kulesi yeni yapılacak olan beş yıldızlı kempinski, hilton garden ,novetel,ibiş, divan otelleri de buraya yapılacak olsa müthiş bir şehirleşme ortaya çıkacak.Şehrin yeni ve modern yüzü burası olacak .

Kesinlikle...

Ayrıca;
Alıntı:
...novetel,ibiş...

Açıldığı zaman çoğu insanın İbiş Otel diye telaffuz edeceğinden eminim.

Fakat Novotel ve Hilton Garden Inn 4 yıldızlı, Ibıs ise 3 yıldızlı sanırım. Divan ve Kempinski ise 5 yılızlı ve gökdelen tadında olacağından da şüphem yok.

Alıntı:
iş banksı ile mevlana arasına kentsel dönüşüm uygulanmalı burası arac trafigine kapatılarak osmanlı mimari tarzında bi cadde olusturulmalı

Evet. Osmanlı değil, olsa olsa Selçuklu mimarisinde olacaktır. Çünkü burası Osmanlı başkenti Bursa değil, Selçuklu Başkenti Konya.

Alıntı:
Kombassan'ın 29 katlı yeni kule projesini ilk senden duydum.Böyle bi bilgi var mı yoksa tahminen mi söyledin?bu konuda bi bilgin varsa bizimle de paylaşırsan sevinirim.

Kombassan'ın 29 katlı plazası 10 yıldır orada duruyor

ALİFDN
10 yıl önce - Cmt 19 Oca 2008, 00:09

Alıntı:
Kombassan'ın 29 katlı plazası 10 yıldır orada duruyor

Senin ''ora'' dediğin yer neresi? Biz toptancılar çarşısı,eski sanayi,kunduracılar bölgesinden bahsediyoruz.Benim bildiğim kombassanın 29 katlı bi kulesi var oda bahsettiğimiz bölgeye 3-4 km uzaklıkta...!yani o bölgeyle uzaktan yakından bi ilgisi yok.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA