Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir'de Bir Okul Müdürünün Davranış Şekli
123 ... 111213   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Tankut Tan
9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:11
Balıkesir'de Bir Okul Müdürünün Davranış Şekli

Böyle bir insanın o görevde tutan kimse varsa herkesi sorumlu ilan ediyorum. Adam resmen sapık. İşte haber:
Alıntı:
BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde, bir lise müdürünün kadın öğretmenler ve kız öğrencilerle yaptığı toplantı sırasında söylediği “Bacaklarınızı açmayın'' sözleri, yerel gazete de haber olunca tartışma yarattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Sağban, konu hakkında inceleme başlatacaklarını kaydetti.
İlçede yayınanan yerel Körfez Demokrat Gazetesi'nin ‘Sapıklık kimde?’ başlığı ile duyurduğu, kız öğrencilerin bulunduğu arşiv bir fotoğrafla desteklediği haber ilçenin gündemine oturdu. Gazetenin, okul ve okul müdürünün adını belirtmeden verdiği haberde “Burhaniye'nin en başarılı liselerinden birinde, dün saat 11.30'da düzenlenen toplantıya sadece bayan öğretmenler ve kız öğrenciler katıldı. Toplantıda okul müdürünün ‘Bacaklarınızı pergel gibi açmayın. Erkek öğrencilerinizin ve erkek arkadaşlarınızın cinsel dürtülerini uyarıyorsunuz. Hiçbir erkek öğretmeniniz hadım değil. Burası teşhir yeri değil’ gibi sözler söyledi. Bazı öğrenciler ve öğretmenler toplantı salonunu terk ederken bazı öğrencilerin tepkilerini orada göstermesi üzerine, ‘Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Siz bu seviyesizlikle bu okula ayak uyduramazsınız. Diğer okullara gidin’ dediği de öne sürülen okul müdürünün, kılık kıyafet konusunda yaptığı uyarılarda ‘Türkiye müslüman bir ülke’ ifadesini kullandığı belirtildi

Kaynak : www.milliyet.com.tr

Merak ediyorum acaba bu müdür ne zaman müdür oldu. Son yıllarda olduysa hiç saşmam. Benim oturduğum yerde olacak bu müdür mutlaka dayak yerdi. Sana mı kalmış böyle konuşmak. Eğer kanunlara aykırı durum varsa yazılı halledersin herşeyi. Sen kimsin? Sen müslüman olduğunu iddia ederek müslümanlığın adını kötüleyen ahlaksız birisin.[/quote]

M.O.Dikmen
9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:24

Alıntı:
Adam resmen sapık.

Özel bir okulda öğretmenlik stajımı yaparken beni öğretmenlikten soğutan ve yapmama kararı aldıran tek şey kızların bir kısmının yaptığı akla hayale gelmeyecek edepsizlikleri olmuştu, nasıl bir ana baba terbiyesi alıyorlar düşünmemek elde değil.. Sonra da bu eksik edep ve haya ile salıyorlar dışarıya ondan sonra okulda öğretmeni uğraşsın dursun.. Ohh ne güzel...

Allah sonumuzu hayr etsin.

"Açana ve Açın diyene" değil "kapatın diyene" sapık der hale gelmişiz...

Sevgiler..

Tankut Tan
9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:28

Aristo mantığı mı desek, demogoji mi desek. Kim açın diyene sapık değil diyor? Bu müdür açın deseydi de sapık derdik, kapanın deyince de sapık deriz. Okullarda kılık kıyafet yönetmeliği vardır. Şerefli, haysiyetli, işini bilen müdür, kimseye ağızla bir şey demek zorunda değildir. Kılık kıyafet yönetmeliğine uymayanları yazılı bir şekilde uyarır. Bu şekilde söylerse sapık da derim başka şeyler de.

M.O.Dikmen
9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:31

Alıntı:
Aristo mantığımı desek, demogoji mi desek. Kim açın diyene sapık değil diyor? Bu müdür açın deseydi de sapık derdik, kapanın deyince de sapık deriz. Okullarda kılık kıyafet yönetmeliği vardır. Şerefli, haysiyetli, işini bilen müdür, kimseye ağızla bir şey demek zorunda değildir. Kılık kıyafet yönetmeliğine uymayanları yazılı bir şekilde uyarır. Bu şekilde söylerse sapık da derim başka şeyler de.

Ne güzel söylediniz bakın "Bu müdür açın deseydi de sapık derdik, kapanın deyince de sapık deriz"..

Size göre sapıklıktan kurtuluş yok yani..

Beyefendi bir öğretmenle konuşuyorsunuz. Boşverin siz o yönetmelikleri falan. Okullarda bu konularda ki her iş yönetmeliklerle halledilseydi öğrenci sayısının en az %65'i okuldan atılırdı. Siz uyararak nasihat vererek halledildiğine razı olun bence..

Sevgiler..

En son M.O.Dikmen tarafından Cmt 17 Ksm 2007, 18:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Zafer

9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:31

Olayın bize aksettirilişi farklı olabilir biliyorsunuz çok değerli basınımız olayların gerçekliğinden fazlaca bahsetmezler ve hayallerini kullanırlar..

Aman çocuklar dikkatli olun genceciksiniz aman dikkat edin gençliğinizin baharında taze çiçeklersiniz gibisinden bir cümle kurmadığı ne malum..

Müdürün yaptığı rezalet değil alkışlanacak bir hareket olmuştur..

Tankut Tan
9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:36

Beyfendiler siz öğretmen olabilirsiniz, ben de öğretmen çocuğuyum hem de bir milli eğitim müdürünün. Yönetmeliklerle işler yürüyor ya da yürümüyor. Bugüne kadar gittiğim, öğrenci ya da ziyaretçi olduğum tüm okullarda kız öğrencilerin eteğine, saçına erkek değil bayan öğretmenler karışır. Erkek öğretmen bir kıza bu tip bir şeyi ağızla söylemez, gerekirse yazılı bildirir. Aynı şekilde bir müdür, yanında çalışan öğretmene bu şekilde sözlü uyarıda bulunamaz. Bulunursa sapık damgasını yer.

Belki iyi sözler söylemiştir deyip, adamı tebrik ediyor bazıları. Ya iyi sözler söylemediyse ve bu haber doğruysa? O zaman bir sapığı tebrik etmiş olursunuz.

Ahmet Arif Hoca

9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:37

Yapılan toplantının özel bir toplantı olduğu anlaşılıyor.Ergenlik dönemi ile ilgili olarak okullarda bayan öğretmenlerle kız öğrencilerin katıldığı bilgilendirme toplantısı yapılmış olabilir ve müdürde açış konuşması yapmış olabilir.Burda sanki cımbızla seçilmiş sözler afişe edilmiş.Bütün içindeki yerine ve söyleniş amacına bakmak lazım.Ama ne olursa olsun söylenişteki agresiflik hiç hoş değil.Fakat hemen müdüre sapık dememizi de gerektirmez.

mgokhan2007
9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:38

Alıntı:
"Açana ve Açın diyene" değil "kapatın diyene" sapık der hale gelmişiz...

Son derece haklı bir söz fakat bunun belirli bir üslubu vardır. Müdürün sözleri -ki eğer aynen bu cümleleri kullanmışsa- hakaret niteliği taşımaktadır. Kadını sadece cinsel obje olarak gösteren sözler. Çevremizde görüyoruz ahlaksızlıktan nereye gittiğimizi bilemiyorum!!! Ama herkes aynı değil. Üniversitede hatırlıyorum her ağaç altının 18 yaş altı için sakıncalı olduğu yerler vardı.

Sadece bu olayda eleştirilecek nokta üsluptur. Yoksa amaç ahlaki açıdan haklı.
Saygılar.

Zafer

9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:39

Belkilere göre hareket etmeyelim haklısınız..

----------

Çok değerli basınımızın bu haberi hayallerle süsledikleri aşikar..

Gencecik kızlarımızı uyardığı için tekrar teşekkür ediyorum hocamıza..

_serhat

9 yıl önce - Cmt 17 Ksm 2007, 18:44

Alıntı:
Toplantıda okul müdürünün ‘Bacaklarınızı pergel gibi açmayın. Erkek öğrencilerinizin ve erkek arkadaşlarınızın cinsel dürtülerini uyarıyorsunuz. Hiçbir erkek öğretmeniniz hadım değil.

Kişi kendinden bilir işi ...demişler Bence de uslup çok uygunsuz!!! Daha normal izah tarzı vardı.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET