Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 16:01

Sanayi mahallesi dediğim durak o köprülü kavşağın hemen Levent tarafındaki durak zaten.

Ancak orada artık su kanalı falan yok. Kavşağın her iki tarafıda şantiye. Orayı yürüyerek geçmek hiç mantıklı ve güvenli değil. Hele yağmur varsa imkansız zaten.

O şantiyeler bittiğindeyse metro inşaatı bitmiş olacağından şuan 1 saat civarında süren yol 3-5 dk seviyelerine düşeceğinden sorun kalmayacak.

Erkan Yılmaz

recep demirbas
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 17:05

arkadaşlar maslak ile cevizlibağ arasını nasıl geçtiniz.
avcılara geri dönmezseniz site yöneticileri kovalayacak sizi

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 17:16

Alıntı:
arkadaşlar maslak ile cevizlibağ arasını nasıl geçtiniz.
avcılara geri dönmezseniz site yöneticileri kovalayacak sizi

Hacıosman sapağına gelmelerini bekliyorum. Buraya ulaştıkları vakit, başlığı kilitliyoruz

Beyler. Konudan sapma olduğu an, ilgili başlığa atlamanızı tavsiye ediyorum... Buradan da o başlığa link verirsiniz. Hem bütünlük kaybolmaz, hem de konular dağılmaz...

Site Denetçisi
Akın KURTOĞLU

Erkan YILMAZ
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 17:20

Haklısınız. Tartışmanın başında belirtmiştim zaten konudan uzaklaşmakta olduğumuzu ancak konu buralara sürüklendi maalesef. Mesajlarımı silmenizi rica ederim.

Erkan Yılmaz

[ Konudan sapan mesajlar, ilk fırsatta ilgili oldukları kendi başlıklarına taşınacaklardır... Akın Kurtoğlu - Cmt 24 Ksm 2007 15:31 ]

Emre Ahlatlı
11 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 17:27
Konu başlığına dönersek

D-100 yolunda metrobus dolayısıyla yol genişletilmesi yapılmıştı bu genişletmeden dolayı trafikte rahatlama olmuştu zaten. Metrobusun çalışmaya başlamasıyla birlikte araçlarını bırakıp metrobusla yolculuk ettikleirni söyleyenler çıksada bunu trafikte hissedemiyoruz henüz.. Kısa vadede araçlarımızı bırakarak toplu taşımı tercih edeceğimizi olanaklı görmüyorum ben. Birincisi toplu taşımda yeterli entegrasyon oluşmadı henüz. Güzergah uzunlukları yeterli değil. Toplu taşımdan kastım metro sistemlerileriyle ilgili. Arabasıyla yolculuk edenler zaten normal otobüsleri ve minibüslerİ kullanmak istemeyenlerden oluşuyor.. İkincisi metro sistemini kullanmak isteyen özel araç sahiplerini özendirecek otoparklar v.s yok... ücüncüsü Metrobus duraklarına dikey toplu taşıma eklentesi yapılmadı henüz.

mustafa mavi

11 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 17:21

Bizim insanımızın bir huyu var ki, maalesef çok kötü bir huy,
metrobüs yada başka bir sistem kişiyi evinden alıp,işine kadar götürse bile ''bilmem kim beyin durumu bozuk herhalde,otobüse biniyor '' demesinler diye gene arabasına biner...

turgutakbaş
11 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 13:29

trafiği azaltmasada olur ... özel araç kullanan adam trafikle boğuşacaktır illaki ... 100 tanede metro yapsan trafik bitmez anca uçan araçlar falan piyasaya gelirse o zaman başka ... en azından toplu taşıma kullanan insanlar artık eziyet çekmeyecek ... zaten olması gerekende bu ... toplu taşıma tercih eden insanlar bu şekilde hem daha da artar ...

Gökçe

11 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 13:46

Turgut'a katılıyorum, dünyanın en gelişmiş metro hatlarından birine sahip Londra'da bile trafik çok yoğun oluyor ancak toplu taşımayı tercih eden yolcu sayısı çok yüksek ve çok rahat bir ulaşım sistemi var

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 14:51

Turgut doğru söylüyor. Özel taşıma (otomobil vs...) ile toplutaşımcaılık arasında ibrenin sürekli olarak toplutaşımadan yana olması gerekli. Mevcut yolların daha verimli kullanılmabilmesi ve çoğunluğa hitabedebilmesi için, burada ortaya çıkan mecburiyeti akılcı bir şekilde işler hale getirmek, sadece ve sadece toplu ulaşıma iltimas geçmekle sağlanabilir. Bu noktada artık mecburen; "demokratik çözümler geçerliliğini yitirmelidir"...

Akın KURTOĞLU

turgutakbaş
11 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 15:50

demokrasi amerikan tarzıysa tabiki geçerliliğini yitirmelidir ... halkın çoğu otobüslerde ezile ezile gideceğine 4x4 araçlarındaki insanlar bir zahmet trafikle cebelleşsinler ... biran evvel otobüsler için tercihli yollar açılması gerekmektedir ... dünyayı hem özel otolar kirletecek hemde içindeki keyfini sürecek ... bazı arkadaşlar alınabilir ama gerçek budur ... petrol şirketleri zengin olmayıversin ... araba satıcıları zengin olmayıversin ... bir sürü köprü yapılsın diyenler var ... 3. köprü yapılsın diyenler var ... dünyaya bir bakalım sorunlar çözülmüşmü hayır hayır hayır ... niye hala köprü diye çırpınırız ... tam tersine olan köprülerden tren metrobüs falan geçmeli ... beşiktaşa uzaltılması büyük sorun olan zeytniburnu-kabataş tramvayı ne yapılıp edilip uzatılmalı ... trafik iyice tıkanırmış ... olabilir ama uzun vadede trafik sorunu böyle çözülür ... kimsenin elini korkak alıştırmaması lazım ... atatürk ün meşhur sözünü bu siteye birkaç kere daha yazmak : halk için halka rağmen ... yazık günah hem bizlere hem bu şehire hemde egsozla kirlettiğimiz bu güzel vatana ...

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM